PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iun 18, 2017 4:15 pm

Daca in albia Dunarii, la Braila, se formeaza un grind, ar fi ceva mai sigura victoria :shifty: .
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 19, 2017 1:38 pm

Bai frate! tot aud că nicăieri nu sa mai văzut ca un partid să demareze moțiunea de cenzura impotriva propriului guvern și se sugerează că pt asta e vinovat Dragnea și PSD. Nu contest că suntem unici in istorie cu așa ceva. Nu am datele necesare, dar din ce vazui in documentarea făcută în ultimile zile, de fiecare dată când unui guvern i sa retras sprijinul politic, acesta a plecat necondiționat. Așa funcționează democrația. În consecința, vinovați de situația actuală sunt alții. Asta îmi confirmă că alte forte se opun prin orice mijloace guvernării majorității rezultate în urma votului popular din noiembrie. Marele rău ce rezultă din asta nu e daca face sau nu Dragnea pușcărie ci pierderea încrederii populației în valorice democratiei. E primul pas spre o conducere autoritară. Curând, pe scena politică se va ridica un "Fat frumos" și "Prâslea cel voinic" in același timp, pe care poporul îl va percepe ca pe un salvator. Când își va da seama că nu e nici pe departe așa ceva va fi prea târziu. Uitați va în istorie și în jurul nostru. Dragnea cu PSD ul lui e ca o echipa de fotbal cu o apărare buna, dar fara atac. Ia bătaie și de la Insulele Feroye, sau cum naiba de scrie. Politica românească a murit odată cu Seniorul, Corneliu Coposu. Ce a urmat după?! Majoritatea politicienilor, o haita al cărui interes major e buzunarul propriu și cel mai de pe urma, interesul național.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Iun 19, 2017 2:59 pm

damblagiu scrie:Bai frate! tot aud că nicăieri nu sa mai văzut ca un partid să demareze moțiunea de cenzura impotriva propriului guvern și se sugerează că pt asta e vinovat Dragnea și PSD

Că cam așa ceva..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Iun 19, 2017 3:34 pm

damblagiu scrie: Nu contest că suntem unici in istorie cu așa ceva. Nu am datele necesare, dar din ce vazui in documentarea făcută în ultimile zile, de fiecare dată când unui guvern i sa retras sprijinul politic, acesta a plecat necondiționat. Așa funcționează democrația.

Suntem unici si prin faptul ca s-a spus de mai multe ori ca nu se poate sa avem alegeri anticipate. Au sustinut unii ca pentru asta trebuie mult timp, ca sa cada guvernu' de trei ori, pe procedura completa; doar asa se ajunge la alegeri anticipate constitutional. Adica nu e ca in alte tari unde se aduna aia si zic ca e bine sa se organizeze anticipate daca nu reusesc sa mai faca majoritati rezonabile. Prin vot, fara sa fie nevoit presedintele sa dizolve parlamentul pentru asta.
Deontologii si expertii in drept nu concep solutia acordului parlamentar caci tara asta nu cunoaste bunul simt in politica: http://www.gandul.info/politica/cum-pot ... pt-9175362
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Lun Iun 19, 2017 3:51 pm

momentul ala cand partidul isi dezamageste votantii :mrgreen:
ce-o fi in sufletul lui damblagiu, numa el stie :mrgreen:
19149428_1623338987676989_1934863991201591714_n.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 19, 2017 4:09 pm

Mai Teulica! Cine a votat odată cu Coposu nu mai votează toată viața lui cu FSNul sau cu emanații lui pă persoana fizica sau pe persoană juridică, așa că damblagiu e un simplu observator al vieții politice actuale. Bine ai venit p'acilea. Îmi era dor de tine.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 19, 2017 4:12 pm

De ce Poze sa punem în mișcare un popor întreg și să cheltuim bani pt anticipate!? Doar așa că un grindean nu vrea să respecte regulile democrației?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Lun Iun 19, 2017 5:55 pm

damblagiu scrie:Mai Teulica! Cine a votat odată cu Coposu nu mai votează toată viața lui cu FSNul sau cu emanații lui pă persoana fizica sau pe persoană juridică, așa că damblagiu e un simplu observator al vieții politice actuale. Bine ai venit p'acilea. Îmi era dor de tine.


las' ca se vede de la o posta ca dormi cu tabloul lui dracnea in brate :P
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 19, 2017 8:41 pm

Hai mai Teulica! Voi aveți de câștigat. Noi, românii fraieri ne certăm. Voi vorbiți și cu unii și cu alții și cu care dă mai mult cu aia vă dați. Și uite așa, ușor,ușor spic cu spic patriei snop. Da' lasă că venim și punem iar adidasul cu patru dungi la Pesta. Nu acolo e parlamentul!? că la Buda e Ghelertul. Sau invers!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 20, 2017 8:23 am

damblagiu scrie:Hai mai Teulica!


Aaaaa! și când vei avea timp liber să mă anunți că sa ți spun de ce pe crucile din Cimitirul Vesel din Săpânța culoarea predominanta e albastrul. Nu are nici o legătură cu viața de dincolo sau cu religia. Motivul e cat de poate de pământean. Aștept un semn, dar grăbește te că am și eu o vârstă.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 20, 2017 10:47 am

damblagiu scrie:
damblagiu scrie:Hai mai Teulica!


Aaaaa! și când vei avea timp liber să mă anunți că sa ți spun de ce pe crucile din Cimitirul Vesel din Săpânța culoarea predominanta e albastrul. Nu are nici o legătură cu viața de dincolo sau cu religia. Motivul e cat de poate de pământean. Aștept un semn, dar grăbește te că am și eu o vârstă.

Tăcerea ta îmi spune că nu ști răspunsul. Te voi ajuta eu.
Când Transilvania a fost sub ocupație maghiara autoritățile ii scutise de taxe și impozite pe românii de etnie maghiară și mărise taxele și impozitele pt români. Pe vremea aia, ne existând atâta informatizare că azi, autoritățile i au obligat pe români să și vopsească casele în albastru, in timp ce românii de etnie maghiară le aveau vopsite in verde. În felul ăsta, Perceptorul, cel care aduna birul știa de unde să încaseze taxa și unde sunt cei scutiți.
Artistul care face crucile respective și care e de fapt "părintele" Cimitirului Vesel a ținut să păstreze în amintirea viitorimii lucrul asta
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mar Iun 20, 2017 1:54 pm

damblagiu scrie:
damblagiu scrie:
damblagiu scrie:Hai mai Teulica!


Aaaaa! și când vei avea timp liber să mă anunți că sa ți spun de ce pe crucile din Cimitirul Vesel din Săpânța culoarea predominanta e albastrul. Nu are nici o legătură cu viața de dincolo sau cu religia. Motivul e cat de poate de pământean. Aștept un semn, dar grăbește te că am și eu o vârstă.

Tăcerea ta îmi spune că nu ști răspunsul. Te voi ajuta eu.
Când Transilvania a fost sub ocupație maghiara autoritățile ii scutise de taxe și impozite pe românii de etnie maghiară și mărise taxele și impozitele pt români. Pe vremea aia, ne existând atâta informatizare că azi, autoritățile i au obligat pe români să și vopsească casele în albastru, in timp ce românii de etnie maghiară le aveau vopsite in verde. În felul ăsta, Perceptorul, cel care aduna birul știa de unde să încaseze taxa și unde sunt cei scutiți.
Artistul care face crucile respective și care e de fapt "părintele" Cimitirului Vesel a ținut să păstreze în amintirea viitorimii lucrul asta


aberezi
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 20, 2017 3:27 pm

teo scrie:aberezi



Nu'ș ce dracu am.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Iun 20, 2017 7:23 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:aberezi


Nu'ș ce dracu am.

mai #reziști? :think:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 20, 2017 7:47 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:
teo scrie:aberezi


Nu'ș ce dracu am.

mai #reziști? :think:

Rezist Grecule, fără # înainte, că d aia trăim. Când o fi sa fie va voi privi, detașat de acolo de sus cum rezistați voi și mă voi distra copios.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


cron