San Antonio

Informatii despre toate plajele din Thassos

Re: San Antonio

Mesaj necititde elia_elle » Vin Iul 08, 2016 3:52 pm

"lasa ca am facut eu :) miercuri, pe 22.02."

22.02 ?? Cred ca e o greseala, asta doar daca nu se intinde sezonul estival pe tot parcursul anului! Am vrea noi! :)
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde bogdanlenga » Dum Iul 24, 2016 2:46 pm

Plaja buna, nisip fin, apa calda, taverna aproape, poti sa iei sezlong sau poti sa pui paturica pe nisip.Sunt ceva kinderi prin zona dar asta e :lol: :lol: :lol: :lol:
Recomand celor comozi.
bogdanlenga
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde gabriel » Dum Iul 24, 2016 7:30 pm

demential scrie:
PacaneleTV scrie:Sorry, nu fac poze. ;)

lasa ca am facut eu :) miercuri, pe 22.06.
apa foarte curata si calda, intrarea lina. mie mi s-a parut o plaja foarte linistita, mai ales pentru ca acum umbrela + sezlonguri costa 5 euro, prin urmare clientii sunt cumva selectati si n-ar trebuie sa fie urlete si inghesuiala cum se scria mai sus :)

si daca o familie cu copii nu a achizitionat si a venit cu umbrela si rogojina de acasa?
stiu ca e plaja mare si nu te goneste nimeni...
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 24, 2016 10:00 pm

si mie mi`a placut aia cu "clientii cumva selectati", ce naiba, nu ne amestecam ca boilile e contagioase.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde HHR » Lun Iul 25, 2016 7:48 am

Ca sa fiu umpic mai clar, ma indoiesc ca selectia pe baza pecuniara (mai ales la cinci euro bucata) este una care sa sigura o plaja elitista, fara zgomote, in afara de cele facute de valuri). Sunt plaje unde nu platesti mai nimic, puate doar sticla cu H2O, si vei gasi uameni mai linistiti decat cei orecum selectati la pretul de 5 euro. In cazul plajei San Antonio, locul de amplasare, intinderea si facilitatile oferite, exclud orice idée de clientela selectata. Este o plaja populara, in toate sensurile termenului popular, accesibila, aproape de Potos. Plajele mici, izolate, cu facilitati minime si mai greu accesibile, as putea spune ca sunt, oarecum, selective tocmai datorita pozitionariii lor. Sunt agreate de uameni mai nedoritori de zgomote, nostalgici, romantici. In plus, ce dreaqu, suntem in concediu sau la vanatuare de elite ?
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde elia_elle » Mie Aug 03, 2016 12:10 pm

Am ajuns si la Plaja San Antonio - 5 euro 2 sezlonguri + umbrela (uneori baiatul acela care se ocupa cu incasatul banilor pe sezlonguri e cu capul in nori, nu-ti da chitanta si vine sa incaseze iar :wtf: da-i trece repede :lol: )

Am mancat si la taverna lor, doar la pranz - 2 salate bune, am primit si un fel de crema de zahar ars din partea casei, plus apa rece imbuteliata in sticle foarte faine, brand-uite cu San Antonio, bineinteles.

In principiu recomand plaja asta (ca de altfel toate plajele din Thassos, poate exceptie facand La Scala) pentru cei cu copii mici...pentru noi, care nu avem asa ceva in dotare inca :D a parut putin....plictisitor. O alta chestie pe care am remarcat-o este ca nu exista muzica pe plajele din Thassos, in afara de Porto Vathi si La Scala, dintre cele pe care le-am vizitat noi.

Ca si idee de final, probabil ne vom intoarce aici doar cand vom avea copii. Pana atunci distractie maxima pe insula asta pentru cei care sunt fericitii posesori de copii :) :lol: :D
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde elia_elle » Mie Aug 03, 2016 12:36 pm

Sa pun si niste poze, asa, ca spre exemplificare daca mai era nevoie!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde elia_elle » Mie Aug 03, 2016 12:39 pm

More....
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde mnpmnp » Joi Aug 04, 2016 2:59 pm

Asadar plaja San Antonio : preopnderent pietris , intrarea in apa lina, oameni de bun simt ( so far) , nu este aglomerata.
Am facut o plimbare pana in Potos,unde plaja este mai nisipoasa dar extrem de aglomerata si pestrita.
Concluzie : ambele plaje ...subtiri! Vedem zilele urmatoare ...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
mnpmnp
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iul 11, 2016 10:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 73 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde marianvoicu79 » Mar Aug 09, 2016 10:29 am

Anul trecut nu se plateau sezlongurile ,cu conditia sa cumperi de la ei...
Ellia_elle zice ca a dat 5€ ..... a mai platit cineva....?
marianvoicu79
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 16, 2016 11:19 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde demential » Mar Aug 09, 2016 11:14 am

pe plaja San Antonio sunt 4 zone.
Sea Breeze - consumatie 8 euro ca sa primesti gratis sezlonguri si umbrela.
San Antonio Beach (in dreptul restaurantului) - 5 euro 1 umbrela si 2 sezlonguri, nu te obliga sa consumi, deci nimic inclus.
Un hotel, cred ca Atrium - 7 euro 1 umbrela si 2 sezlonguri, nu te obliga sa consumi, deci nimic inclus.
Al doilea hotel, cred ca este Kamari - 6 euro 1 umbrela si 2 sezlonguri, nu te obliga sa consumi, deci nimic inclus.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde gabriel » Mar Aug 09, 2016 1:26 pm

demential scrie:pe plaja San Antonio sunt 4 zone.
Sea Breeze - consumatie 8 euro ca sa primesti gratis sezlonguri si umbrela.
San Antonio Beach (in dreptul restaurantului) - 5 euro 1 umbrela si 2 sezlonguri, nu te obliga sa consumi, deci nimic inclus.
Un hotel, cred ca Atrium - 7 euro 1 umbrela si 2 sezlonguri, nu te obliga sa consumi, deci nimic inclus.
Al doilea hotel, cred ca este Kamari - 6 euro 1 umbrela si 2 sezlonguri, nu te obliga sa consumi, deci nimic inclus.

mai e 1 zona:

GRATIS cu umbrela si rogojina ta :D
consumatie fara numar depinde de lada frigorifica sau portbagajul masinii :crazy:
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde demential » Lun Dec 05, 2016 1:44 pm

1 decembrie la San Antonio :)
De nerecunoscut :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Maria » Lun Ian 09, 2017 11:38 am

Vreme de plaja!
Sursa: facebook
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde HHR » Dum Ian 22, 2017 9:06 pm

Cea mai gustoasă amintire:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Plaje in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


cron