Potos Beach

Informatii despre toate plajele din Thassos

Potos Beach

Mesaj necititde demential » Joi Apr 17, 2014 9:07 pm

In Potos am mers doar sa mancam (la Irene, evident).
Si pentru ca inca nu a urcat nimeni poze cu plaja de aici, urc eu.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde April » Joi Apr 17, 2014 9:20 pm

Am stat in Potos o săptămână, am făcut plaja acolo doar in ziua sosirii, iar pozele arată de ce:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde demential » Joi Apr 17, 2014 9:21 pm

mica, ingusta si extrem de aglomerata ? :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde demential » Joi Mai 07, 2015 11:09 pm

Mi-am schimbat parerea despre plaja din Potos, dupa vizita de zilele trecute :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde Ade » Sâm Mai 09, 2015 8:56 am

demential scrie:Mi-am schimbat parerea despre plaja din Potos, dupa vizita de zilele trecute :)

Si eu mi-am schimbat parerea in BINE. Am petrecuta cateva ore agreabile la plaja aici :)
Si frappeul de la Irene...yami :wtf:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde demential » Lun Mai 11, 2015 11:07 am

Nu stiu daca as sta o zi intreaga la plaja in Potos, dar cateva ore sigur da :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde demential » Joi Mai 28, 2015 4:35 pm

Plaja Potos zilele trecute :
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde demential » Mie Iul 08, 2015 11:29 am

Plaja din Potos viewtopic.php?p=31163#p31163, 28 iunie :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde Christian Val » Mar Iul 21, 2015 12:25 pm

Plaja Potos se afla in spatele tavernelor din centru (Poseidon, Irene si celelalte) și ține de la digul unde se afla micul port pentru ambarcațiuni până în dreptul ultimelor hoteluri (Sissy's Villas - vile cu self catering), vorbind de porțiunea amenajată. Este in cea mai mare parte îngustă, cu șezlonguri dese, nisip nu foarte fin, apa adâncă la mal cu ceva pietriș. Intri din terasele tavernelor direct pe plajă. Aglomerarea scaunelor și nisipul cu intrarea in apă nu prea îmbie la staționat prea mult aici. Ceva mai la sud, la capătul plajei în dreptul Crystal Blue Hotel și vilelor Sissy, plaja este mai lată cu nisip mai bun și apă mai puțin adâncă, fundul apei cu pietriș la mal care se transforma in nisip fin la 20-30 m de mal, deci mai buba pentru baie. Șezlongurile sunt aici mai depărtate, aerul este mai respirabil, nu ne mai simțim ca sardelele sau ca pasagerii din avion. Plaja este mai lată și putem încerca o oprire. Închirierea unui șezlong costă 3 €, în care intră o apa rece și ce consumație vrem să facem de 3 €. O bere și un nestea fac exact 6 €. Plus 2 butelii de apă rece. Subliniez rece pentru că am luat cu noi apă dar nu mai era rece. Dincolo de vilele Sissy plaja nu este amenajată dar este la fel de bună. Aici nu prea sunt turiști, doar câțiva cu cearceafuri și umbrele personale. Această plajă neamenajată este năriginitâ de vegetație bogată și pare sălbatică. Plaja neamenajată ține vreo 200 m după care vine plaja SAN Antonio, de care am vorbit deja. Mergând pe plajă de la Taverna Poseidon sau Irene să zicem ar fi cam 800-900 m. Depinde de ce bagaje ai la tine și de copii dacă mergi din Potos, unde ai cazare la SAN Antonio. Dar plaja de care aminteam din Potos în dreptul vilelor Crystal Blue și Sissy este ok, liniștită și condiții bune, lume mai puțină. Nu ne simțim chiar ca la Eforie sau Costinești. Aici ai și wi-fi gratis cu viteza bună. Sunt niște steaguri care marchează plaja de care vorbeam pe care scrie ANNA Stars si respectiv Dolphins. În stânga, spre sud se află plaja sălbatică iar în nord spre taverne plaja îngustă și aglomerată. Depinde de alegere. Încă o dată subliniez că personalul, grecii sint amabili și îndatorării, cu zâmbetul pe buze. Parcă nu am văzut asta la Mamaia. Deci dacă veți cazați în Potos și nu vreți să vă deplasați cu mașina (atenție la faptul că în plin sezon cu greu găsești locuri de parcare), recomand plaja din dreptul Crystal Blue sau Sissy. Toate cele bune.
Christian Val
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 09, 2015 4:06 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde HHR » Mar Iul 21, 2015 2:33 pm

Pana acum am facut de vreo trei ori drumul Potos - San Antonio si retur cu rucsac in spate si minor in gat. La dus mai e cum mai e dar, ... la intors e superb, mars fortat prin nisipul incins, cu chilotii uzi, cu tricoul lipit de pielea incinsa, cu ramasite de crema antibronz, cu gura uscata si copilul pe umeri. Daca nu ai facut armata la infanterie pare ... duar o poveste.Deigur poti merge cu masina dar ... adio bere.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde Christian Val » Joi Iul 23, 2015 10:50 am

Și care este informația pe care vrei să ne-o transmiți voinicule? Felicitări! Te admirăm și te vom pune lângă eroi. Ce valoare pentru turiștii care nu cunosc Thassosul are informația personală că ești capabil de stoicul efort de a merge cu minorul în spate pe plajă? Crezi că ești singurul? Pe mine unul, care nu cunosc insula mă interesează să aflu cât mai multe lucruri despre trasee, hoteluri, plaje cu distanțe, prețuri, accesibilitate etc. și nu faptele de vitejie ale unuia sau altuia. Toate cele bune voi eroi români ai Greciei!
Christian Val
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 09, 2015 4:06 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde HHR » Joi Iul 23, 2015 4:37 pm

Christian Val scrie:Pe mine unul, care nu cunosc insula mă interesează să aflu cât mai multe lucruri despre trasee, hoteluri, plaje cu distanțe, prețuri, accesibilitate etc. și nu faptele de vitejie ale unuia sau altuia.


Succes in demers !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde catacaine » Joi Aug 13, 2015 2:16 pm

Buna....
Deci care este parerea despre plaja din Potos? Eu o sa merg pt prima data in Grecia(Thassos,Potos) in septembrie si as vrea sa stiu cum este plaja, mancarea, hotelul(Hotel Potos,) etc....
Ms.
catacaine
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Iul 28, 2015 1:27 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde Ade » Joi Aug 13, 2015 2:19 pm

catacaine scrie:Buna....
Deci care este parerea despre plaja din Potos? Eu o sa merg pt prima data in Grecia(Thassos,Potos) in septembrie si as vrea sa stiu cum este plaja, mancarea, hotelul(Hotel Potos,) etc....
Ms.

Despre hotel Potos o parere aici: http://www.forumthassos.ro/viewtopic.php?f=6&t=539
Despre plaja ai cateva pareri mai sus. Sfatul meu e sa va plimbati si la alte plaje de pe insula, macar din zona, plaja din Potos e o plaja mediocra si foarte aglomerata.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Potos Beach

Mesaj necititde HHR » Joi Aug 13, 2015 2:39 pm

Ade scrie:.... plaja din Potos e o plaja mediocra si foarte aglomerata.


... dar, poate fi folosita ca punct de plecare pentru o plimbare de cinshpe minute spre plaja san antonio (iar era sa scriu san andreas).
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Următorul

Înapoi la Plaje in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


cron