Plimbari cu bicicleta

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde April » Joi Iul 03, 2014 8:11 pm

Si asa îmi iau bagaj 1/2 din casa, doar pe capota îmi mai lipsea ceva.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iul 03, 2014 8:28 pm

April scrie:Si asa îmi iau bagaj 1/2 din casa, doar pe capota mai îmi lipsea ceva.


Ia-ti remorca cum are prima masina
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iul 04, 2014 12:33 pm

Azi am terminat mai devreme munca si am trecut la promovat forum.

Mi-am pus tricoul de Thassos si sunt calare pe bicla. Ma gandesc serios sa-mi tatuez sigla forumului pe spate deoarece ma dau cu bicla de regula la bustul gol. Pe piept nu pot tatua sigla ca acolo doarme femeia cu capul si imi e frica sa nu-i ramana tiparita pe fata.

Incerc sa pun si o poza acum de pe pocnitoarea asta de tel. Daca nu reusesc ramane pt diseara. Bafta
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iul 04, 2014 9:18 pm

Am promovat azi de 50km si de o ora prin Carrefour, de mi s-a urcat sângele la cap. Nu suport sa fac cumpărături, dar de dragul promovării, am făcut-o.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 05, 2014 8:48 pm

Azi făcui promovare pe Lacul Morii, după care ma puse necuratul sa ma duc in Herastrau, zic eu sa promovez si la lume buna.

Bai frate! pana am traversat Podul Grant am albit. M-am trezit ca aveam parapet in dreapta fără posibilitate de degajare in caz de pericol si treceau aia cu mașinile la câțiva cm de picioarele mele. Gândeam ca cada vine un damblagiu cu mașina, ala sunt! Au fost cele mai lungi minute din viata mea. Una peste alta am reușit, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa ajung pe partea cealaltă a podului, unde m-am așezat pe bordura sa-mi revin psihic.

Am făcut promovare ce am făcut, după care la întoarcere pe pod am luat bicla de "coarne" si pe pasarela pietonala am făcut traversarea. Mi-am zis, damblagiule, nu-ți forța norocul! Asa am ajuns la mașină am pus bicla in portbagaj si m-am dus la mine la tara, unde poți merge liniștit.

Pun câteva poze cu comentariile de rigoare.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde April » Dum Iul 06, 2014 9:15 am

Ha, am găsit si eu o poza cu bicicleta...prin Vassiliki
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 06, 2014 9:17 am

April, pe acolo te dai tu cu bicla? Nu am incercat inca asa ceva, dar intr-o zi poate.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 09, 2014 6:06 pm

Acu', daca ajunsei mai devreme acasă, ma gândii sa fac un pic de comuniune cu natura.

Ma suii pe bicla preț de 32km. Îmi luai alt tricou de promovare, deoarece nu ma întâlneam decât cu fauna si flora zonei si uite asa îmi irosii doua ore din viata.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iul 15, 2014 12:14 pm

In dimineata asta mi-am permis nu scurt cu bicla. Cca 20 km. Am trecut si pe langa muncile agricole, pe langa fauna si flora. Asta a fost motivul pt care nu mi-am luat tricoul de promovare. Mi-am tras pe mine maieul de ascultat manele. E minunat sa bata vantul in tine in timp ce soarele te incalzeste. Din cand in cand mai intra in nori si te mai racoresti dupa care iar incepe sa te incalzeasca cu razele lui in timp ce tu pedalezi cu inversunare sa-ti dobori recordul obtinut cu o zi inainte. Incercati cei care nu au facut-o pana acum, continuati cei care au facut-o. Bafta
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iul 17, 2014 7:23 pm

E bine sa nu mai ai copii de dus cu masina la scoala sau la cine stie ce activitati sportive. Am rabatat de ceva timp bancheta din spate si am bicla tot timpul cu mine. Shortul si un tricou (cateodata cel de promovare)in rucsac alaturi de o sticla cu apa iar cand am putin timp mai dau o tura. Asa sa intamplat si azi. Am tras cca 20km. In prima poza am trecut pe langa muncile agricole de vara unde un iepure fugea mancand norii din fata monstrului cu dinti de fier, mai, mai sa dea peste mine. Tare as fi vrut sa o faca poate mancam si eu maine iepure de camp la tava. A doua poza e facuta in mers. In a treia fauna si flora, iar in a patra am raspuns unei provocari ale mele catre mine constand in a parcurge cativa km in plan inclinat lateral. Am reusit si a fost frumos. O sa mai incerc. In ultima se vede furtuna care se apropia si ma gonit acasa. Eugen, tu nu te mai dai cu biclele alea "jmechere"? Mai posteaza pe aici cate ceva. Tare as vrea sa incerc si eu una. Bafta
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 20, 2014 10:05 am

Ieri mi-am pierdut jumatate din zi ca sa resuscitez singura bicla care mi-a mai ramas in ograda. Am demontat-o total am curatat-o, gresat-o si remontat-o, dupa care am facut 34km. merge ceas. Azi am sa mai fac 20-30km, nu de alta dar ca sa pot manca si eu un gratar de mici la pranz fara sa se simta la greutate. O duminica placuta
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iul 24, 2014 7:17 pm

Astazi am folosit putin bicla si la transportul prin oras si cu plimbarea de seara adunai 79km.

Eugen, am vazut azi o bicla ca a ta. Smechera scula. Nu poti face "figuri" cu ea ca nu permite constructia. Cu viteza nu poti merge din acelasi motiv. E o bicla de promenada, sa mergi linistit in spatele femeii sa o privesti cum pedaleaza. Nu trebuie sa o grabesti, trebuie sa o lasi in ritmul ei. Ajungi la o terasa, comanzi un pahar de vin rosu, sec dupa care o iei spre casa, te asezi linistit in fotoliu si citesti o carte.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde demential » Vin Iul 25, 2014 8:14 am

Va invit sa faceti cunostinta cu Dorina.
2014-07-24 20.14.20.jpg
Am adoptat aceasta fiinta firava acum aproximativ 1 luna si din motive de lipsa de timp si roti desumflate nu am mers cu ea pe nicaieri ...
Pana aseara cand, dupa lupte inumane de a ii umfla rotile cu 2 pompe prea mici pentru o bicicleta atat de mare, am reusit imposibilul :)
M-am plimbat prin cartier, 2-3km (nu am tineretea lui damblagiu sa fac 50-100km/zi) si ce pot sa zic e ca ... abia astep sa ma mai sui pe ea :D
2014-07-24 20.38.55.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iul 25, 2014 9:12 am

demential scrie:Va invit sa faceti cunostinta cu Dorina.


Sa o stapanesti sanatos si sa facii zeci de mii de Km cu ea. F curamd o sa vezi ca nu e asa greu sa parcurgi cativa zeci de km /zi.
Ca sfat, antifurtul ala mai lung baga-l si prin roti in asa fel incat sa le protejezi de furt. Bafta si curse lungi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Cu bicicleta prin Bucuresti si imprejurimi

Mesaj necititde demential » Vin Iul 25, 2014 9:23 am

am 3 antifurturi :D ala scurt cu cod cifrat e doar pe cadru, celelalte 2 sunt si in jurul rotilor.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Prin Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


cron