Transport Bucuresti- Thassos -Bucuresti

Discutii despre masini, motociclete, ATV-uri.

Transport Bucuresti- Thassos -Bucuresti

Mesaj necititde Moniq » Mie Iun 24, 2015 9:40 am

Buna ziua,
Ce recomandari de transport aveti in cazul in care nu avem masina? Cu autocarul, stiu,dar exista vreo companie mai buna? Alte variante? Multumesc!
Moniq
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iun 23, 2015 8:19 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Transport Bucuresti- Thassos- Bucuresti

Mesaj necititde AlinE » Mie Iun 24, 2015 10:08 am

varianta 1 ar fi cu autocarul. companie mai buna este ceva aleatoriu, nu poti spune niciodata asta este cea mai buna companie de transport atata timp cat totul depinde de soferi, fiarele autocarului si ceilalti participanti din trafic. daca alegi autocarul trebuie sa cauti sa-ti fie la indemana, sa plece din zona unde locuiesti sau cat mai aproape.

varianta 2 ar fi cu masina unui forumist care este dispus si are loc sa ia in masina 1-2 persoane pentru asta trebuie sa urmaresti lista de aici http://forumthassos.ro/viewtopic.php?f=4&t=496 si poti vedea cine pleaca in acceasi perioada cu tine si mai ales daca are locuri libere in masina sau poti intreba aici http://forumthassos.ro/viewtopic.php?f=4&t=606 spunand exact perioada in care mergi si cate persoane.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Transport Bucuresti- Thassos -Bucuresti

Mesaj necititde April » Mie Iun 24, 2015 10:12 am

si pe mine ma intereseaza subiectul asta - cu autocarul poti cumpara si doar pentru un segment - doar dus sau doar intors?
si care sunt preturile?
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Transport Bucuresti- Thassos -Bucuresti

Mesaj necititde AlinE » Mie Iun 24, 2015 10:43 am

orice se poate. un exemplu: Bucuresti- Thassos (orice localitate) - Bucuresti pretul este de 65 euro/persoana + 10 Euro Ferry/persoana (dus-intors); Bucuresti- Thassos (orice localitate) sau Thassos - Bucuresti 52 euro/persoana + 5 Euro Ferry/persoana. plecare din Bucuresti - Vineri, plecare din Thassos - Sambata.
exemplul anterior este ce am gasit la o prima cautare pe google fara a insista prea mult, imi par cam mari preturile pentru un segment, cred ca se gasesc si preturi mai mici, dar tebuie cautat si intrebat direct la firma transportatoare si nu prin firmele de turism.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Transport Bucuresti- Thassos -Bucuresti

Mesaj necititde paraschiv25 » Vin Iul 08, 2016 12:10 pm

Autocarul cred ca ar fi cea mai buna alegere, incearca sa gasesti si o companie serioasa.
paraschiv25
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mar 28, 2016 3:21 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Transport Bucuresti- Thassos -Bucuresti

Mesaj necititde April » Vin Iul 08, 2016 4:59 pm

Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times


Înapoi la Auto-Moto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


cron