CUIE in Bulgaria - din legendele popoarelor

Discutii despre masini, motociclete, ATV-uri.

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde teo » Vin Apr 17, 2015 5:02 pm

mie ultima oara mi-au luat un rinichi :yawn:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde damblagiu » Vin Apr 17, 2015 5:59 pm

teo scrie:mie ultima oara mi-au luat un rinichi


Mie ouale, ca ma duceam sa sarbatoresc Pastele in Thassos
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde NicuP » Vin Apr 17, 2015 6:10 pm

Ok vad ca este fff amuzant cea ce am postat ori nu e asa?Lasind gluma la o parte, eu ma intrebam si va intrebam, daca poate fi adevarat ce spune acel individ sau nu?
NicuP
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 17, 2014 6:32 pm
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde Ade » Vin Apr 17, 2015 6:13 pm

NicuP scrie:Ok vad ca este fff amuzant cea ce am postat ori nu e asa?Lasind gluma la o parte, eu ma intrebam si va intrebam, daca poate fi adevarat ce spune acel individ sau nu?

Gasesti cateva pareri aici: http://forumthassos.ro/viewtopic.php?f=4&t=427&start=345
Drum bun...prin Makaza! :)
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde NicuP » Vin Apr 17, 2015 6:43 pm

Multumesc mult pt raspuns.Anul trecut am ajuns in Grecia tot prin Makaza fara nici o problema de acest gen si sper ca si anul acesta sa fie la fel.In acel articol nu ne dau mai multe amanunte despre intamplarea individului si de aceea inclin sa cred ca este o "gogoasa"
NicuP
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 17, 2014 6:32 pm
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde Ade » Vin Apr 17, 2015 6:49 pm

NicuP scrie:Multumesc mult pt raspuns.Anul trecut am ajuns in Grecia tot prin Makaza fara nici o problema de acest gen si sper ca si anul acesta sa fie la fel.In acel articol nu ne dau mai multe amanunte despre intamplarea individului si de aceea inclin sa cred ca este o "gogoasa"

Si eu presupun la fel :)
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde teo » Vin Apr 17, 2015 6:50 pm

NicuP scrie:Ok vad ca este fff amuzant cea ce am postat ori nu e asa?Lasind gluma la o parte, eu ma intrebam si va intrebam, daca poate fi adevarat ce spune acel individ sau nu?


discutia despre asta exista pe forum la momentul postarii tale. banuiesc ca n-ai citit inainte sa postezi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde NicuP » Vin Apr 17, 2015 7:01 pm

ok scuze, poti sterge sau bloca postarea aici sau adminii ii rog sa faca asta ;merci de atentionare
NicuP
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 17, 2014 6:32 pm
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde alexd » Vin Apr 17, 2015 7:55 pm

Eu anul trecut am trecut de 52 de ori prin Makaza, anul acesta de doar 6 ori. Nu, nu fac curse regulate cu duba de pasageri ci am alte motive. Niciodata nu am intalnit hoarde bulgaresti care sa alerge dupa mine. Masinile cu care traversez tara vecina nu sunt tocmai de aruncat si sunt destul de sclipicioase cat sa le atraga atentia. Sper sa nici nu intalnesc in viitor vreo astfel de hoarda. Oricum sunt pregatit, folosesc doar anvelope run flat. Masina de teren le poate umfla in mers, asa ca sunt safe. Adevarat ca eu nu o iau prin Stara Zagora ci prin Nova Zagora. Dar tot Bulgaria e.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde damblagiu » Vin Apr 17, 2015 9:07 pm

NicuP scrie:Ok vad ca este fff amuzant cea ce am postat ori nu e asa?Lasind gluma la o parte, eu ma intrebam si va intrebam, daca poate fi adevarat ce spune acel individ sau nu?


Glumele ia le ca raspunsuri. De fapt oamenii iti spun in stilul lor, hai mai Nicu fi serios. Du te linistit inThassos si ziua si noaptea ca nu te ataca banditii. Bafta
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde alexd » Vin Apr 17, 2015 9:08 pm

Si, as an addition, nu prea inteleg eu de ce suntem noi, romanii atat de alarmati de altii si nu prea ne uitam in curtea noastra. Avem sosele mult mai periculoase decat vecinii, avem sate pline de tigani, mega-ultra scary, in care ai senzatia ca daca ridici piciorul de pe acceleratie te-au prins instant, avem hoti din tiruri in mers si nenumarati nesimtiti si inconstienti la volan, mult mai multi decat la bulgari sau la greci. Pe traseul meu trec printr-un sat de tigani din Bulgaria, cel cu piatra cubica, si zau daca mi-a fost vreodata frica asa cum mi-a fost prin Sinesti, la 2 pasi de Bucuresti. Cand e sa mergem pana la Oradea nu ne punem intrebarea daca nu e vreun prelevator de organe pe traseu,sau vreun criminal in serie violator de virgine, ca doar la noi este tara fara de cusur.
Plus povestile alea halucinante , legendele urbane cu prelevarea de rinichi. Sunt funny. Mai putin funny sunt cei care le cred. Este trist ca avem conationali care au permis (deci stiu sa scrie, sa citeasca) si nu au atata cultura generala cat sa stie ca un rinichi se preleveaza extrem de greu: in Romania si Bulgaria nu stiu daca sunt la un loc 4 blocuri operatorii si 4 medici care sa poata face aceasta operatiune. Sa nu mai spun de scandalul diplomatico-mediatic ce s-ar produce, intr-o lume dominata de viteza uriasa de propagare a informatiei. Cum naiba sa se poata preleva in camp, in vreo duba neagra plina de copii? :)). Avem o prietena de familie, femeie serioasa, cu scoala si facultate si nu a fost in viata ei in Grecia pt ca o prietena de-a ei are o prietena care cunoaste un caz in care un copil a fost furat in Bulgaria si gasit 6 ore mai tarziu fara un rinichi. Am ramas fara cuvinte. Bineinteles ca ma considera un inconstient ca mi-am expus copilul la atatea drumuri prin tara respectiva.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde damblagiu » Vin Apr 17, 2015 9:17 pm

[quote="alexd"). Avem o prietena de familie, femeie serioasa, cu scoala si facultate si nu a fost in viata ei in Grecia pt ca o prietena de-a ei are o prietena care cunoaste un caz in care un copil a fost furat in Bulgaria si gasit 6 ore mai tarziu fara un rinichi..[/quote]


Si cum si a dat seama ca i lipseste rinichiul? Poate nu ai inteles bine. Avea o plasa ca 2 3 rinichi cumparati de la macelarie si ii furase dusmanii unul de foame
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde alexd » Vin Apr 17, 2015 9:32 pm

nu ofera nici o explicatie. Tocmai asta este culmea. Raspunsul e invariabil si dezarmant: e, cum, ce nu crezi?
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde teo » Vin Apr 17, 2015 9:40 pm

cred ca oferim prea mult "interes" unei situatii care apare in fiecare an: povesti nemuritoare bulgaresti. cred ca ar trebui sa punem punct discutiei
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Intamplare in Bulgaria!!!

Mesaj necititde demential » Vin Apr 17, 2015 9:44 pm

nu se poate teo. sunt milioane de romani creduli care se informeaza despre aberatiile acestui viral jenant :)
daca dimineata avea 3000 share-uri, acum are APROAPE 10.000 share-uri :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Auto-Moto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


cron