Adio, Turcia !?

Antalya, Kusadasi

Adio, Turcia !?

Mesaj necititde demential » Sâm Iul 16, 2016 10:39 am

aseara am vazut vag niste stiri, am crezut ca e gluma (sau pamflet, ca ma uitam la Banciu).
dimineata ... RAZBOI in Turcia ?! nu erau suficiente atentatele care sa sperie turistii (cel putin, pe mine m-au speriat), acum fac si implozie, se saboteaza singuri.
din pacate, treaba asta o sa aiba repercusiuni si pentru alte tari, cum ar fi Grecia. e oare Grecia pregatita sa primeasca valurile de turisti care NU se vor mai duce in Turcia ?
e oare benefic pentru noi, avand in vedere ca cererea o sa creasca, iar preturile la fel ?

din ce am discutat cu grecii anul asta, nu pareau "incantati" de problemele Turciei. nu se bucurau de capra bolnava a vecinului, lucru care m-a mirat si bucurat in acelasi timp.
2016, poate si 2017, sunt ani de turism zero in Turcia din punctul meu de vedere.
voi ce parere aveti ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 16, 2016 1:01 pm

Parerea mea, turismul in Turcia va functiona in continuare, poate nu la acelasi flux, dar va merge
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde Hunab » Sâm Iul 16, 2016 1:19 pm

O sa scada numarul de turisti din Turcia, dar nu o sa moara. I-au reapropiat pe rusi. Dupa atentatele de la Paris, a scazut numarul de turisti? Nu. Or sa treaca si de asta.
Partea asta de razboi civil a fost un fâs...armata se preda.
La toti ne este greu...dar nu la toti, la fel....
Hunab
 
Mesaje: 48
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:09 am
Localitate: Bragadiru
Has thanked: 18 times
Been thanked: 165 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde demential » Sâm Iul 16, 2016 1:49 pm

nu stiu daca a scazut turismul in Paris, nu m-am informat, banuiesc ca a scazut in proportie de cel putin 10%, poate 80%, n-am studiat analize corecte in acest sens.
ce ma sperie este ca flagelul se extinde :
"ACTUALIZARE: Autoritățile de la Ankara au cerut guvernului de la Atena să-i predea pe cei opt militari turci care au fugit în Grecia cu un elicopter militar turc, a anunțat pe Twitter șeful diplomației de la Ankara, Mevlut Cavusoglu."
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Exter ... SECURITATE
Hunab scrie:Partea asta de razboi civil a fost un fâs...

daca 265 morti = "fâs" ... inseamna ca nu privim la fel viata :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 16, 2016 2:16 pm

Asta e al 3-lea razboi mondial, sub o cu totul alta forma..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde teo » Sâm Iul 16, 2016 3:01 pm

Hunab scrie:Partea asta de razboi civil a fost un fâs....


nu știu cât fâs dar mie-mi cam pute a făcătură....

Autorităţile turce au înlocuit din funcţie nu mai puţin de 2.745 de judecători, după lovitura de stat eșuată. De asemenea, au mai fost schimbați și cinci membri ai Curții Supreme, echivalentul Curții Constituționale din România.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde teo » Sâm Iul 16, 2016 6:40 pm

O ”tentativa de lovitura de stat” televizata ca in 89, mii de judecatori trecuti pe dreapta, 5 judecatori de la Curtea Suprema demisi, vicepresedintele Curtii Supreme arestat, Incirlik lasat fara curent, Yldirim urla ca orice tara il adaposteste pe Gulen se afla in razboi cu Turcia, Grecia trece la planul rosu la granita cu Turcia, Obama convoaca Consiliul National de Securitate.....daca o sa continue asa Antalya si Kusadasi devin istorie...
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 17, 2016 8:50 am

Tipul asta, Erdogan, e diabolic (presupun ca are si musulmanii un diavol in religia lor).
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Iul 17, 2016 8:54 am

-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde dflc03 » Dum Iul 17, 2016 12:13 pm

HHR scrie:Tipul asta, Erdogan, e diabolic (presupun ca are si musulmanii un diavol in religia lor).


Are religia islamica mai mulţi diavoli. :D Numele unuia (Şaithaan) seamană cu Satana "creştină" si chiar rimează cu Erdogan. Nu numai că rimează, dar mai are Şaithaan şi obiectivul de a-i abate pe oameni şi djini (spirite) de la calea cea dreaptă prin înşelare (manipulare, deception, maskirovka...). Sună familiar? :twisted: :twisted: :twisted:
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iul 17, 2016 10:21 pm

demential scrie:aseara am vazut vag niste stiri, am crezut ca e gluma (sau pamflet, ca ma uitam la Banciu).

voi ce parere aveti ?

Eu cred ca Banciu ala este un mitocan perfect deci puteai sa zici fara grija "am crezut ca e gluma proasta" sau "e o gluma grobiana" ori alta varianta, nu trebuia sa te abtii sa zici pana la capat ;)
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iul 17, 2016 10:25 pm

Revenind la partea cu "adio" eu cred ca, dimpotiva, acum e momentul sa mergi in Turcia - mai putina aglomeratie, preturile probabil catre "ma costa putin, foarte putin" ...Cat inca nu sunt fundamentalistii urcati de tot pe val si acolo, cred ca "adio Turcia" vor spune in primul rand cetatenii tarilor occidentale. Am sa fac un calcul de oportunitate pentru anul viitor daca situatia nu o ia razna mai departe.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iul 17, 2016 10:30 pm

dflc03 scrie:
HHR scrie:Tipul asta, Erdogan, e diabolic (presupun ca are si musulmanii un diavol in religia lor).


Are religia islamica mai mulţi diavoli. :D Numele unuia (Şaithaan) seamană cu Satana "creştină" si chiar rimează cu Erdogan. Nu numai că rimează, dar mai are Şaithaan şi obiectivul de a-i abate pe oameni şi djini (spirite) de la calea cea dreaptă prin înşelare (manipulare, deception, maskirovka...). Sună familiar? :twisted: :twisted: :twisted:

Suna Cantacuzino Saitanoglu :ugeek:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde dflc03 » Dum Iul 17, 2016 11:31 pm

pozeDECAT scrie:
dflc03 scrie:
HHR scrie:Tipul asta, Erdogan, e diabolic (presupun ca are si musulmanii un diavol in religia lor).


Are religia islamica mai mulţi diavoli. :D Numele unuia (Şaithaan) seamană cu Satana "creştină" si chiar rimează cu Erdogan. Nu numai că rimează, dar mai are Şaithaan şi obiectivul de a-i abate pe oameni şi djini (spirite) de la calea cea dreaptă prin înşelare (manipulare, deception, maskirovka...). Sună familiar? :twisted: :twisted: :twisted:

Suna Cantacuzino Saitanoglu :ugeek:


Am avut (si avem) si noi Satanele noastre. Sau...si ingerii au demonii lor :angel: http://www.romanialibera.ro/aldine/history/un-erou-al-razboiului-anti-sovietic-127644
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Adio, Turcia !?

Mesaj necititde Sindrom » Lun Iul 18, 2016 7:54 am

Adio, ne adio, eu la anul daca nu se impusca ca-n Ucraina eu tot ma duc pe langa Antalya.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Următorul

Înapoi la Turcia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


cron