Studios Panorama - Skala Panagia / Chrisi Ammoudia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Studios Panorama - Skala Panagia / Chrisi Ammoudia

Mesaj necititde Iepurila » Dum Aug 03, 2014 11:57 pm

Am stat acolo in perioada 19-29 iulie 2014
Am gasit locatia pe net si am vorbit cu omul la telefon
Am platit avans 75 euro prin Western Union (9 euro comision) si 35 euro pe noapte
Am fost 3, au pus un pat suplimentar in camera
Conditiile au fost conform asteptarilor: masina de gatit, vase, tacamuri, chiuveta, frigider, televizor (nu l-am folosit dar l-am verificat), sifonier, toaleta cu dus, wc si chiuveta, apa calda de la soare ca peste tot in Thassos, paturi bune cu noptiere, aer conditionat inclus in pret (nu l-am folosit dar l-am verificat), plase la geamuri si la usa, Wi-Fi (dar atentie, netul e prost peste tot in Thassos), curatenie la 3-4 zile
Masina de gatit electrica foarte veche dar paradoxal curata si in perfecta stare de functionare (Eskimo - firma a dat faliment in 1977 - n-am reusit sa o folosim eficient si am cautat in zadar prospectul pe net)
Gazda este foarte amabila, nu prea stie engleza dar se descurca. Folositi cuvinte uzuale, evitati frazele, verificati ca va intelegeti si va fi ok.
De tinut seama: ai de urcat 24 m (8-9 etaje) pe un drum de 200m
Vedere mixta: plaja Golden Beach in stanga, Samothraki o zi din 10 daca ai noroc de aer curat pe 70km, insula cu biserica Sfantul Daniil la 85 m de Thassos la care nu stiu cum se poate ajunge altfel decat inot, Ypsario, dar mai ales maslinii de vizavi care daca stai la parter acopera aproape tot.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Iepurila
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 10, 2014 10:39 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori