Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde April » Mar Apr 29, 2014 8:51 am

Dar o plimbare pe o faleza?
Sau macar sa ajunga pe tarm, daca nu ma insel, cele doua hoteluri sunt cocotate si trebuie sa ajunga pe trepte multe pana la plaja. Si sa mergi pana acolo sa vezi marea doar in zare?!
Iar in extrasezon masa all inclusive este saracuta, nu fac mare bufet pentru cateva persoane.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Ade » Mar Apr 29, 2014 9:08 am

demential scrie:Mama vrea sa plece in Thassos in luna MAI cu agentie, autocar.
La 70siceva de ani, ea cauta o plaja ok, cazare decenta si foarte important ALL-INCLUSIVE.
A gasit la Christian Tour : Hotel Aeria (Astris) 3 stele 150 euro : http://www.christiantour.ro/pachete/ofe ... resti-2014
si
Aeolis (Astris) 4 stele 195 euro : http://www.christiantour.ro/pachete/ofe ... nia-n-2014

Voi care credeti ca e mai ok ?

I-ai facut atata reclama Thassosului ca ai convins-o si pe mama? :thumbup:
Si eu zic ca trebuie o localitate animata, nu un hotel izolat, mai ales pentru ca nu are de gand sa plece in explorarea insulei, altfel risca sa se intoarca dezamagita si tu sa iei bataita :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde demential » Mar Apr 29, 2014 12:41 pm

multumesc pentru sfaturi tuturor !
a fost la Cristian Tour si a luat pana la urma cu 700 euro 2 persoane all-inclusive in Corfu :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Delphinash » Mar Apr 29, 2014 2:21 pm

Ade scrie:
demential scrie:Mama vrea sa plece in Thassos in luna MAI cu agentie, autocar.
La 70siceva de ani, ea cauta o plaja ok, cazare decenta si foarte important ALL-INCLUSIVE.
A gasit la Christian Tour : Hotel Aeria (Astris) 3 stele 150 euro : http://www.christiantour.ro/pachete/ofe ... resti-2014
si
Aeolis (Astris) 4 stele 195 euro : http://www.christiantour.ro/pachete/ofe ... nia-n-2014

Voi care credeti ca e mai ok ?

I-ai facut atata reclama Thassosului ca ai convins-o si pe mama? :thumbup:
Si eu zic ca trebuie o localitate animata, nu un hotel izolat, mai ales pentru ca nu are de gand sa plece in explorarea insulei, altfel risca sa se intoarca dezamagita si tu sa iei bataita :lol:


Asa e...astea sunt hoteluri izolate si f greu te deplasezi la varsta asta. Cauta ceva mai aproape de centru, de o farmacie, de un doctor in caz de doamne-fereste...chiar si cu demipensiune. Parerea mea... Am scris asta pt cei care ar cauta o variant ca cea de mai sus. Am vazut ca ai tai au renuntat :D Adevarul e ca e mai comod Corfu...
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Ade » Mar Apr 29, 2014 2:28 pm

demential scrie:multumesc pentru sfaturi tuturor !
a fost la Cristian Tour si a luat pana la urma cu 700 euro 2 persoane all-inclusive in Corfu :D

Mai greu drumul, sper ca nu i-au gasit ceva tot asa de izolat?
Sa ne povestesti cum a fost, macar vremea! :thumbup:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde georgy_amore » Lun Mai 05, 2014 3:38 pm

Bosley scrie:Salutare.

Anul trecut am fost cazat la Mouraki Stella Studios/Skala Potamia.......

Cunoasteti vreo alta pensiune prin apropiere unde sa fie curte mai mare si mai multa verdeata (iarba, pomi, loc de joaca pentru copii) ?

Multumesc.


Buna. Eu merg de 5 ani la o pensiune care are exact ceea ce doresti si unde nu mai car prosoape si lenjerie de acasa :))) Am mai stat la inca alte 3 pensiuni in Skala Potamia in decursul a 10 ani dar aici ne-a placut cel mai mult si nu am mai vrut alte experiente. Este adevarat ca si cazarea a fost mai scumpa fata de celelalte pensiuni dar merita banii. Pensiunea se numeste studios Kierion ( www.studios-kierion.gr) si este chiar peste drum de pensiunea Stella unde ai stat. Proprietarii sunt super draguti iar Eleni te ajuta cu orice ai nevoie. Este foarte curat in camere si la baie (si eu chiar sunt pretentioasa) si schimba si lenjeria si prosoapele in timpul sejurului. Au afara si o bucatarie pe care o poti folosi si este mai comod decat sa folosesti plita din camera pentru un ceai, cafea, orice vrei tu (mama i-a consumat butelia acu 2 ani :). Important este sa ceri camera pe partea din spate a pensiunii spre mare deoarece acolo este liniste. Pe partea din fata este galagie de la zapacitii de greci care alearga cu motoarele pe sosea. Eu am fost acum de 1 Mai o fuga ( o sa revin cu povestiri si poze saptamana asta, promit) si din pacate nu prea mai au camere libere, dar incearca poate ai noroc. Daca mai ai nevoie de si alte detalii trimite un PM.

Toate cele bune,
Georgiana
georgy_amore
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Apr 22, 2014 12:54 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde teo » Lun Mai 05, 2014 3:45 pm

georgy_amore scrie:
Bosley scrie:Cunoasteti vreo alta pensiune prin apropiere unde sa fie curte mai mare si mai multa verdeata (iarba, pomi, loc de joaca pentru copii) ?

Pensiunea se numeste studios Kierion ( http://www.studios-kierion.gr) si este chiar peste drum de pensiunea Stella unde ai stat. Proprietarii sunt super draguti iar Eleni te ajuta cu orice ai nevoie. ...... Important este sa ceri camera pe partea din spate a pensiunii spre mare deoarece acolo este liniste. Pe partea din fata este galagie de la zapacitii de greci care alearga cu motoarele pe sosea.


iti confirm si eu. anul trecut prietenii nostri au stat acolo, extrem de multumiti de conditii, ghinion au avut doar din cauza galagiei, avand camera spre strada
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Bosley » Mar Mai 06, 2014 9:16 am

Stiu de Kierion, dar din pacate pana ne-am gandit/razgandit se ocupase :)
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde nica.mihai » Mie Mai 14, 2014 9:40 am

Buna ziua,

Am fost informat despre acest site, de care chiar nu stiam... (multuimiri alinuta123 !!!)

Suntem un grup de 4 familii (8 persoane), varste intre 40-55 ani si dorim sa mergem 7 zile (in ultima decada dn august 2014|) in insula Thassos.
Drumul il vom face cu doua autoturisme.

Avem mai multe oferte dar ne-am oprit la doua dintre ele:

1. Vila Vranas din Skala Sotiros, coasta de vest
(ceva pb cu baza de date a agentiei chiar pe acest link)
http://www.christian...0t522dd393d0f14

2. Aliston Studios din Skala Potamia, coasta de est
http://www.aliston.gr/

Locatiile sunt destul de apropiate ca si caracteristici, au piscina amandoua, au curte, ceva gradina, ambele au chicinete si auer conditionat.
Am citit informatiile de pe site-uri, am cititi cam tot ce am gasit despre ele pe net dar ne-ar fi foarte utile pareri ale celor care au fost in Thassos si care
pot oferi plusuri si minusuri pentru fiecare dintre locatii.

Multumiri aniticipate
nica.mihai
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mai 14, 2014 9:32 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde demential » Mie Mai 14, 2014 9:49 am

Salut si bine ai venit la noi pe forum !
Desi nu am stat in aceste hoteluri, imi permit totusi sa iti recomand zona : daca vrei multa liniste, Skala Sotiros.
Daca vrei putin mai multa agitatie si peisaj mai frumos, iti recomand Skala Potamia.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Alinuta » Mie Mai 14, 2014 9:55 am

:) Avand in vedere ca cele doua variante gasite se aseamana atat de mult, nu va ramane decat sa le diferentiati in functie de localitatile in care se gasesc:
Sk. Sotiros este redusa ca si dimensiuni si nu prea are posibilitati de plimbare/distractie, pe cand Sk. Potamia abunda in taverne, mini-marketuri si locuri de plimbare de seara, iar plaja este extrem de generoasa.

Numai voi puteti decide ce tip de concediu va doriti: unul lipsit total de "agitatie" sau unul care sa va ofere si ceva posibilitati de "entertainment"? :thumbup:
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde nica.mihai » Mie Mai 14, 2014 10:08 am

demential scrie:Salut si bine ai venit la noi pe forum !
Desi nu am stat in aceste hoteluri, imi permit totusi sa iti recomand zona : daca vrei multa liniste, Skala Sotiros.
Daca vrei putin mai multa agitatie si peisaj mai frumos, iti recomand Skala Potamia.


Multumiri pentru operativitate !
nica.mihai
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mai 14, 2014 9:32 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde Bosley » Mie Mai 14, 2014 10:39 am

Nu speriati omul cu agitatia din Skala Potamia.
Am fost anul trecut acolo in prima saptamana din septembrie si nu era asa multa lume.
Partea pozitiva este ca vei gasi multe taverne (pe plaja), magazine, comercianti.

Nu exista discoteci si alte chestii de genul asta.
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde demential » Mie Iun 04, 2014 3:48 pm

Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Sfaturi pentru alegerea unei cazari

Mesaj necititde demential » Vin Iun 06, 2014 10:42 am

demential scrie:stie cineva ceva despre http://www.alexis-villas.gr/en/thassos-alexis-villas ?

nimeni?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 76 vizitatori


cron