Intrebari despre cazare 2014 - 2017

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Dum Mar 12, 2017 10:17 am

Sergiu scrie:S-a intamplat vre-o calamnitate si Thasosul a ramas singurul loc de pe pamant unde exista viata? Acum 1 an am fost in Limenaria cu mai putin de 400 E, 7 nopti, iulie...acum, aceeasi pensiune cere 1000 e :)))) Am preferat sa merg 7 zile in Corfu si 7 in Lefkada de banii astia :) ...
Sa nu luati in nume de rau ... iubesc Thasosul (este prima insula Greceasca unde am fost), dar de cand au aparut problemele in Turcia, in Thasos au crescut f mult cazarile....


Nu iau partea nimanui, dar poate este un caz izolat. Nu am mai auzit de asa mariri a preturilor la cazare. Vacanta frumoasa!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde razvaneluu » Dum Mar 12, 2017 6:11 pm

Studios Metaxas cineva ?
razvaneluu
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 12, 2017 8:37 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 17 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde ioana_mm » Dum Mar 12, 2017 7:26 pm

Multumesc mult Silvia. O sa caut mai atent, pana acum nu prea am avut succes. Perioada este destul de aglomerata iar preturile pe masura.
So, daca mai aveti si alte sugestii, recomandari, le astept cu mare drag
Seara faina
ioana_mm
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 05, 2017 8:55 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Saby » Mie Apr 05, 2017 6:09 pm

Bună ziua,
Nu am fost în Thassos și dorința noastră este de a merge în aceasta insula în perioada sărbătorilor de Paști. Rugămintea mea este dacă puteți sa ne dați un sfat în a lua o decizie înspre ce zona (stațiune) din Thassos ne-ați recomanda sa ne îndreptăm. Cum ziua vom fi ocupați cu vizitarea insulei (mergem cu mașina personală), în stațiunea unde ne vom caza vrem sa fie mai populata și opțiuni de a ieși seara, ne place forfota de seară :). Dacă ne-ați recomanda și o cazare cu vedere la mare ar fi și mai perfect
Mulțumesc anticipat,
Saby.
Saby
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 05, 2017 5:53 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde April » Mie Apr 05, 2017 8:27 pm

Saby, bine ai venit pe Forum!
Pentru perioada sărbătorilor de Paști, va recomand cazare intr-o statiune mai animata: Potos + Pefkari, Limenaria, Limenas sau Skala Potamia.
La Psili Ammos aveti cazare chiar pe plaja si la cativa km de Potos. Astris este tot in apropiere.
Si la Paradise Beach puteti gasi cazare in apropierea plajei.
Daca vreti liniste si conditii de exceptie, puteti opta pentru Kazaviti sau Prinos .

Daca alegeti din cazarile recomandate de Forum Thassos viewforum.php?f=78 , nu uitati sa specificati "Forum Thassos", cand faceti rezervarea, sa obtineti conditii mai avantajoase.
Vedere la mare:
viewtopic.php?f=78&t=1019
viewtopic.php?f=78&t=990
viewtopic.php?f=78&t=1100
viewtopic.php?f=78&t=953

Aveti si plaje viewforum.php?f=90 si taverne bune viewforum.php?f=77, animatie seara viewforum.php?f=87, slujba de Pasti la biserica si alte traditii specifice viewtopic.php?f=17&t=226 .
Aveti avantajul ca puteti parca lejer - vara, in sezon, este o aventura sa gasesti loc de parcare in Potos, de exemplu.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Joi Apr 06, 2017 7:59 am

Saby, ti-as recomanda sa te orientezi catre Potos (care pare foarte populata, fiind mai mica localitatea) sau Limenas, fiind capitala. Poate si Limenaria.
Pentru Potos gasesti aici viewforum.php?f=78 multe recomandari :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Saby » Joi Apr 06, 2017 8:36 am

April, mulțumesc mult pt recomandări.
Demențial, mulțumesc! Cu siguranță după recomandările voastre am din ce alege.
Toate cele bune!
Saby
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 05, 2017 5:53 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde mihaela 6 » Joi Apr 06, 2017 8:39 am

Buna.Urmeaza sa petrecem primul concediu in Thassos,am ales Limenaria-Discovery ApartHotel and Villas.A fost cineva acolo?Imi puteti impartasi cateva impresii?Va multumesc :*
mihaela 6
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Apr 06, 2017 7:58 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Joi Apr 06, 2017 11:11 am

Buna,
Nu am stat acolo, dar l-am vazut. Este la intrarea in Limenaria venind dinspre Tripiti, cam la 1 km de centrul statiunii. Este un hotel destul de nou, cu piscina, intr-o zona linistita. Vacanta frumoasa!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Vin Apr 07, 2017 10:04 am

mihaela 6 scrie:Buna.Urmeaza sa petrecem primul concediu in Thassos,am ales Limenaria-Discovery ApartHotel and Villas.A fost cineva acolo?Imi puteti impartasi cateva impresii?Va multumesc :*

Sper sa nu fie vorba despre ACEST Discovery - Limenaria viewtopic.php?f=6&t=352 !
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Maria » Vin Apr 07, 2017 10:20 am

demential scrie:
mihaela 6 scrie:Buna.Urmeaza sa petrecem primul concediu in Thassos,am ales Limenaria-Discovery ApartHotel and Villas.A fost cineva acolo?Imi puteti impartasi cateva impresii?Va multumesc :*

Sper sa nu fie vorba despre ACEST Discovery - Limenaria viewtopic.php?f=6&t=352 !

Fix ala e
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde silvia.zanfir » Sâm Apr 08, 2017 4:08 pm

Salutare,
a fost cineva cazat la Studios Maria in Golden Beach (chrysi ammoudia)? https://www.booking.com/hotel/gr/maria- ... c=2;srhp=1
As vrea sa merg in luna mai, la sfrasit de luna. Recomandati pt familii cu copil? Kitchineta este utilata? se poate pregati o mancarica pt copil? curtea este spatioasa?
Multumesc!
silvia.zanfir
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Apr 08, 2017 3:49 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde demential » Dum Apr 09, 2017 6:41 am

silvia.zanfir scrie:Salutare,
a fost cineva cazat la Studios Maria in Golden Beach (chrysi ammoudia)? https://www.booking.com/hotel/gr/maria- ... c=2;srhp=1
As vrea sa merg in luna mai, la sfrasit de luna. Recomandati pt familii cu copil? Kitchineta este utilata? se poate pregati o mancarica pt copil? curtea este spatioasa?
Multumesc!

Buna si Bine ai venit pe forum!
Nu am fost cazat aici, dar pot sa iti spun urmatoarele chestiuni care sper sa ajute :)
- chicineta pare dotata "standard", ca marea majoritate a cazarilor care ofera asa ceva; poti sa pregatesti ceva la plita;
- va recomand totusi sa incercati gastronomia greceasca si sa mancati la taverna; sunteti totusi in concediu iar preturile nu sunt foarte mari - despre taverne gasesti informatii aici viewtopic.php?f=57&t=242 ;
- din poze curtea pare spatioasa;
- banuiesc ca te-ai uitat la amplasare ... este la marginea localitatii, "pe deal" cumva; aveti de mers cateva minute pana la plaja sau pana la zona cu taverne si taverne (cea mai apropiata este Vigli).
- sa fiti atenti la GPS - din Limenas mergeti spre Panagia, apoi coborati spre Skala Panagia - este posibil (ca anul trecut) ca GPS-ul sa va bage pe traseul spre Makryammos > Saliara Marble Beach > Porto Vathy > Studios Maria, iar drumul este forestier, desi superb ca peisaj :) viewtopic.php?p=56185#p56185
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde silvia.zanfir » Dum Apr 09, 2017 1:29 pm

demential scrie:- banuiesc ca te-ai uitat la amplasare ... este la marginea localitatii, "pe deal" cumva


Multumesc si Bine v-am gasit si eu comunitate "Forum Thassos" :)
Da, cunosc amplasarea. In anii anteriori (de 3 ori la rand) am fost cazati la http://www.islandview.gr/ - nota 10 pentru priveliste, conditii de cazare, o gradina superba. Din pacate pensiunea/vila Island View nu ofera acces la bucatarie.
silvia.zanfir
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Apr 08, 2017 3:49 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times

Re: Intrebari despre cazare

Mesaj necititde Delia Jurje » Joi Apr 13, 2017 5:29 pm

Bună ziua
Poate cineva să-mi dea informații despre Studio Atina Golden Beach?Sau ar fi mai bine o cazare în Potos?Ce recomandați?
Mulțumesc
Delia Jurje
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 13, 2017 12:10 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori