Cazare Skala Rachoni

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Cazare Skala Rachoni

Mesaj necititde Nicoleta Ban » Sâm Iul 27, 2019 1:02 pm

Buna ziua. Am fost de 4 ori pe Thassos și nu am stat niciodată in zona de vest a insulei. Ne-am făcut anul acesta rezervare in Skala Rachoni, la vila Avalon. A mai fost cineva aici, ceva impresii? Cum sunt plajele din apropiere si pe care o recomandați?
Mulțumesc mult!
Nicoleta Ban
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 27, 2019 11:19 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Cazare Skala Rachoni

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 27, 2019 1:16 pm

Bună Nicoleta, bine ai venit pe forum!

Ca și recomandare de plajă, aproape de locatia voastră este Pachis beach, ne-a plăcut tare acolo, dar mai ales minigrecului :)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cazare Skala Rachoni

Mesaj necititde cccccc » Sâm Iul 27, 2019 10:37 pm

eu am fost anul trecut in raconiu la vila amarilia.
am facut plaja si baie la sud de debarcader dar in fiecare zi am mers pe alta plaja pe partea vestica a insulei. insula ofera o multime de plaje pe placul tuturor. plaje cu apa pentru copii cum este cea de la raconi sau plaje dinamice cum este cea din potos. dinamice inseamna ca ai si valuri pe langa o multime de alte facilitati de miscare. raconi iti ofera tot ce iti doresti de al apa mica la apa curata si multa liniste. in apropiere ai o multime de magazine mari cu de toate si in plus esti aproape de limenaria. vacanta placuta.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Cazare Skala Rachoni

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Iul 31, 2019 3:17 pm

In Skala Rachoni nisipul e usor milos, poate din cauza ierbii de mare care se gaseste din abundenta acolo. Apa e mica pana departe si nu e pentru oricine placut sa simta la picioare plantele care sunt si destul de aspre. Dar cand e mai adanca apa e placut sa vezi pe fund un covor compact, apa fiind si destul de limpede cand nu e agitata marea.
In apropiere sunt plajele din Prinos (unde sunt destule locuri cu multi arici de mare) iar ceva mai departe Skala Sotiros unde e mai mut nisip fara pietre, de unde si lipsa aricilor.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron