Intrebari despre cazari, 2019

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Teapa ??

Mesaj necititde thanandar » Lun Apr 01, 2019 5:47 pm

Multumesc pentru raspuns ! Exact ceea ce asteptam. De la cineva care ii cunoaste.

O zi buna!
thanandar
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 25, 2019 6:52 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Cazare Potos 2019

Mesaj necititde mischaela » Dum Mai 05, 2019 7:39 am

buna,
a stat cineva la hotel potos?
daca da, cat de rau e cu parcarea?
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Cazare Potos 2019

Mesaj necititde adriaticad » Dum Mai 05, 2019 9:28 am

Mischaela , ati putea parca in parcarea resortului Alexandra Beach care se afla la 200 m si este foarte mare . Cea de langa H Potos ( langa cabinetul medical ) este de regula full.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ultima oară modificat de adriaticad pe Dum Mai 05, 2019 9:30 am, modificat 1 dată în total.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Cazare Potos 2019

Mesaj necititde adriaticad » Dum Mai 05, 2019 9:30 am

mischaela scrie:buna,
a stat cineva la hotel potos?
daca da, cat de rau e cu parcarea?

Mischaela , ati putea parca in parcarea resortului Alexandra Beach care se afla la 200 m si este foarte mare . Cea de langa H Potos ( langa cabinetul medical ) este de regula full.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Cazare Potos 2019

Mesaj necititde mischaela » Dum Mai 05, 2019 1:17 pm

dar cei de la Alexandra sunt de acord?
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde mateifilip » Dum Mai 05, 2019 10:36 pm

Buna seara, a fost cineva la Gorgona di Thassos? multumesc
mateifilip
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 06, 2018 8:14 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Cazare Potos 2019

Mesaj necititde adriaticad » Lun Mai 06, 2019 8:06 am

mischaela scrie:dar cei de la Alexandra sunt de acord?

Da . Am vazut ca se practica .Accesul e liber in parcare .Spatiul e foarte generos , iar monitorizarea e doar video , fara a a avea vreun tichet de acces . Dar daca doresti poti sa te adresezi managerului de receptie Giota Koftereli ,cu o recomandare din partea mea . Tcb . 7
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde April » Lun Mai 06, 2019 6:23 pm

catalinp scrie:Buna seara.
As dori informatii despre cazare la Toutoula Studios in Skala Maries.
Daca a fost cineva si ce parare are despre cazare si despre localitate.
Multumesc

Despre localitate, cititi aici: viewtopic.php?f=40&t=344
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Pareri Villa Romantika Golden Beach

Mesaj necititde headphones » Joi Mai 09, 2019 6:45 pm

Salutare,

Am discutat cu mai multi proprietari din zona Skala Potamia, Skala Panagia, Golden Beach, si m-am hotarat sa accept oferta de 120 eur/ noapte in iulie pentru un apartament de 2 camere pentru 4 adulti si 1 copil, locatia fiind foarte aproape de camping-ul din Golden Beach si de plaja.

A mai fost cineva aici? Imi puteti spune ceva pareri despre locatie si despre proprietari?

Multumesc anticipat.
headphones
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Mai 19, 2018 1:53 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 91 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde headphones » Joi Mai 09, 2019 7:30 pm

Stie cineva ceva despre Villa Romantika, Lena Studios & Apartments sau RG Studios din Skala Potamia?
headphones
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Mai 19, 2018 1:53 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 91 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde Bosley » Mie Mai 15, 2019 9:53 am

headphones scrie:Stie cineva ceva despre Villa Romantika, Lena Studios & Apartments sau RG Studios din Skala Potamia?

Daca mai esti interesat pot povesti mai multe despre Lena Studios, dar vad pe alt topic ca te-ai hotarat catre Villa Romantika.
Pe scurt sunt 5 camere pe 2 nivele, o terasa mare la etajul 1 cu vedere spre mare.
Camerele sunt destul de ok, proprietara in regula.
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde alexanda » Mar Mai 21, 2019 1:23 pm

Buna ziua,
A fost cineva cazat in camera dubla superioara la Alexandra Beach Hotel? Sunt mai ok camerele de la etaj sau la parter? Cu ce difera de cele standard? (de la agentie mi-au spus ca doar privelistea spre mare face diferenta).
Multumesc!
alexanda
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mai 21, 2019 11:15 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde adriaticad » Mie Mai 22, 2019 8:10 am

[quote="alexanda"]Buna ziua,
A fost cineva cazat in camera dubla superioara la Alexandra Beach Hotel? Sunt mai ok camerele de la etaj sau la parter? Cu ce difera de cele standard? (de la agentie mi-au spus ca doar privelistea spre mare face diferenta).
Multumesc!
Incerc sa va raspund eu .
Nu exista diferente din punct de vedere al confortului sau dotarilor intre camerele standard ( fosta economy ) si cele superior !
,,Priveliste " totala catre mare aveti decat din zona de garden , iar singurele camere cu vedere partiala la mare sunt cele de la etaj din pavilionul U ( cel cu cubul de apa din fata pavilionului ) pozitionate pe latura de sud .
Din pacate nu va puteti alege camera , repartizarea fiind la dispozitia exclusiv a managerului de rezervari .
Camerele de la parter au o mini terasa cu o masuta si doua scaune in dreptul lor, iar cele de la etaj au un balcon generos cu aceeasi dotare . Toate camerele beneficiaza de sistem de climatizare functionand doar pe baza cartelei de acces primita de la receptie la sosirea in resort .
Deasemeni, fiecare camera are la ferestre storuri si plasa de contra insecte .
Nu va faceti griji .. Alexandra Beach este un resort cu mult verde si flori , cu o explanada in zona de beach bar care o sa va ofere
un sea-view de exceptie !!!
Va las aici cateva foto pentru a va face o idee si va doresc o vacanta placuta la Alexandra Beach !!!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde alexanda » Mie Mai 22, 2019 8:49 am

adriaticad scrie:
alexanda scrie:Buna ziua,
A fost cineva cazat in camera dubla superioara la Alexandra Beach Hotel? Sunt mai ok camerele de la etaj sau la parter? Cu ce difera de cele standard? (de la agentie mi-au spus ca doar privelistea spre mare face diferenta).
Multumesc!
Incerc sa va raspund eu .
Nu exista diferente din punct de vedere al confortului sau dotarilor intre camerele standard ( fosta economy ) si cele superior !
,,Priveliste " totala catre mare aveti decat din zona de garden , iar singurele camere cu vedere partiala la mare sunt cele de la etaj din pavilionul U ( cel cu cubul de apa din fata pavilionului ) pozitionate pe latura de sud .
Din pacate nu va puteti alege camera , repartizarea fiind la dispozitia exclusiv a managerului de rezervari .
Camerele de la parter au o mini terasa cu o masuta si doua scaune in dreptul lor, iar cele de la etaj au un balcon generos cu aceeasi dotare . Toate camerele beneficiaza de sistem de climatizare functionand doar pe baza cartelei de acces primita de la receptie la sosirea in resort .
Deasemeni, fiecare camera are la ferestre storuri si plasa de contra insecte .
Nu va faceti griji .. Alexandra Beach este un resort cu mult verde si flori , cu o explanada in zona de beach bar care o sa va ofere
un sea-view de exceptie !!!
Va las aici cateva foto pentru a va face o idee si va doresc o vacanta placuta la Alexandra Beach !!!


Multumesc pentru raspuns!
Pozele atasate sunt din camera standard? Intreb pentru ca pe site am vazut ca exista camere cu pat dublu + pat de 1 pers/canapea si cu pat dublu + 2 paturi de 1 pers (ca in pozele dvs).
Pentru noi nu este importanta privelistea, atata timp cat nu da spre parcare. Am ales camera superioara in ideea in care mergem cu copil de 3 ani si ne dorim conditii cat mai bune. Tot pentru copil as fi preferat si camera la parter cu terasa, evitand astfel si balconul care imi da emotii dpdv al sigurantei.
Am cunostinte care au schimbat camerele din diverse motive, de aici si incercarea de a imi da seama ce este mai bine pentru noi.
Orice detalii despre hotel, sunt binevenite.
Multumesc inca o data.
alexanda
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mai 21, 2019 11:15 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Intrebari despre cazari, 2019

Mesaj necititde adriaticad » Mie Mai 22, 2019 10:49 am

alexanda scrie:
adriaticad scrie:
alexanda scrie:Buna ziua,
A fost cineva cazat in camera dubla superioara la Alexandra Beach Hotel? Sunt mai ok camerele de la etaj sau la parter? Cu ce difera de cele standard? (de la agentie mi-au spus ca doar privelistea spre mare face diferenta).
Multumesc!
Incerc sa va raspund eu .
Nu exista diferente din punct de vedere al confortului sau dotarilor intre camerele standard ( fosta economy ) si cele superior !
,,Priveliste " totala catre mare aveti decat din zona de garden , iar singurele camere cu vedere partiala la mare sunt cele de la etaj din pavilionul U ( cel cu cubul de apa din fata pavilionului ) pozitionate pe latura de sud .
Din pacate nu va puteti alege camera , repartizarea fiind la dispozitia exclusiv a managerului de rezervari .
Camerele de la parter au o mini terasa cu o masuta si doua scaune in dreptul lor, iar cele de la etaj au un balcon generos cu aceeasi dotare . Toate camerele beneficiaza de sistem de climatizare functionand doar pe baza cartelei de acces primita de la receptie la sosirea in resort .
Deasemeni, fiecare camera are la ferestre storuri si plasa de contra insecte .
Nu va faceti griji .. Alexandra Beach este un resort cu mult verde si flori , cu o explanada in zona de beach bar care o sa va ofere
un sea-view de exceptie !!!
Va las aici cateva foto pentru a va face o idee si va doresc o vacanta placuta la Alexandra Beach !!!


Multumesc pentru raspuns!
Pozele atasate sunt din camera standard? Intreb pentru ca pe site am vazut ca exista camere cu pat dublu + pat de 1 pers/canapea si cu pat dublu + 2 paturi de 1 pers (ca in pozele dvs).
Pentru noi nu este importanta privelistea, atata timp cat nu da spre parcare. Am ales camera superioara in ideea in care mergem cu copil de 3 ani si ne dorim conditii cat mai bune. Tot pentru copil as fi preferat si camera la parter cu terasa, evitand astfel si balconul care imi da emotii dpdv al sigurantei.
Am cunostinte care au schimbat camerele din diverse motive, de aici si incercarea de a imi da seama ce este mai bine pentru noi.
Orice detalii despre hotel, sunt binevenite.
Multumesc inca o data.

Da . pozele sunt din camera dubla standard . Printre ele regasiti o poza de pe terasa exterioara a camerei 454 de la parter , pozitionata in corpul de cladire langa receptie . Dupa parerea mea prezinta avantajul umbrei peste zi si pozitionarea f buna fata de receptie ,restaurant , garden beach si piscină . Asadar , daca va ajuta informatia puteti solicita printr un mail direct catre office Alexandra beach ( gasiti datele de contact pe site ) repartitia unei camere la parter in aceasta sau urmatoarele dupa ea 455.. 456 ..
Sejur placut va doresc !!!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori