Top 5 Taverne in Insula Thassos

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Maria » Mar Iul 07, 2015 11:01 am

punatordemuzica scrie:
Ade scrie:Sunt acceptate toate parerile :thumbup:
Totusi sunt curioasa care sunt alea 3 feluri de mancare toate la 7 eur?

Scuze...m-am grabit eu ...2 feluri de mancare+salata, paine, apa si desert din partea casei la 7 euro toate!...

Pai spune-ne si noua locul si felurile de mancare, poate dam o fuga!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde teo » Mar Iul 07, 2015 11:25 am

punatordemuzica scrie:
Ade scrie:Sunt acceptate toate parerile :thumbup:
Totusi sunt curioasa care sunt alea 3 feluri de mancare toate la 7 eur?

Scuze...m-am grabit eu ...2 feluri de mancare+salata, paine, apa si desert din partea casei la 7 euro toate!...


curios din fire reiau intrebarea lui ade: care sunt alea 2 feluri de mancare? mai explicit daca se poate. multumesc!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde corraima » Mar Iul 07, 2015 1:53 pm

teo scrie:
punatordemuzica scrie:
Ade scrie:Sunt acceptate toate parerile :thumbup:
Totusi sunt curioasa care sunt alea 3 feluri de mancare toate la 7 eur?

Scuze...m-am grabit eu ...2 feluri de mancare+salata, paine, apa si desert din partea casei la 7 euro toate!...


curios din fire reiau intrebarea lui ade: care sunt alea 2 feluri de mancare? mai explicit daca se poate. multumesc!



Eu m-am întors de două zile din Potos și la Restaurant Laskarinas scria mare pe tăbliță-supă de pui+frigărui de pui/gyros+salată +desert=7 euro
corraima
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 05, 2015 6:52 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 23 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 2:34 pm

corraima scrie:Eu m-am întors de două zile din Potos și la Restaurant Laskarinas scria mare pe tăbliță-supă de pui+frigărui de pui/gyros+salată +desert=7 euro

Multumim pentru informatie! :thumbup:
Chiar eram curioasa unde poti sa mananci 3 feluri cu 7 eur. Deduc ca e un meniu, pretul foarte bun asta e clar.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde demential » Mar Iul 07, 2015 2:50 pm

Ade scrie:
corraima scrie:Eu m-am întors de două zile din Potos și la Restaurant Laskarinas scria mare pe tăbliță-supă de pui+frigărui de pui/gyros+salată +desert=7 euro

Multumim pentru informatie! :thumbup:
Chiar eram curioasa unde poti sa mananci 3 feluri cu 7 eur. Deduc ca e un meniu, pretul foarte bun asta e clar.

eu mai deduc si lipsa clientilor :) deci produse vechi :) iar portiile infime :) platesti putin, dar nici nu poti sa ai pretentii :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 2:54 pm

Cel putin gramajul redus il suspectez si eu, altfel ar iesi pe pierdere. Dar pana nu primim o poza, o confirmare, nu putem concluziona.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Mihaela » Mar Iul 07, 2015 3:29 pm

demential scrie:
Ade scrie:
corraima scrie:Eu m-am întors de două zile din Potos și la Restaurant Laskarinas scria mare pe tăbliță-supă de pui+frigărui de pui/gyros+salată +desert=7 euro

Multumim pentru informatie! :thumbup:
Chiar eram curioasa unde poti sa mananci 3 feluri cu 7 eur. Deduc ca e un meniu, pretul foarte bun asta e clar.

eu mai deduc si lipsa clientilor :) deci produse vechi :) iar portiile infime :) platesti putin, dar nici nu poti sa ai pretentii :)


Eu prefer portii mici ca asa nu ma ingras in concediu ca dupa aceea cand revin acasa o sa am stomacul marit si mananc mult :D Conditia principala e sa fie facute din ingrediente proaspete.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde demential » Mar Iul 07, 2015 3:32 pm

Mihaela scrie:
Eu prefer portii mici

acum inteleg de ce iti place la Sakis viewtopic.php?p=36251#p36251 :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Mihaela » Mar Iul 07, 2015 3:42 pm

Sakis e taverna mea preferata. Acolo o sa mananc anul asta (daca nu ne impiedica situatia actuala din Grecia) 3 mese pe zi timp de 21-22 de zile. E o adevarata placere dimineata cand stau pe balcon privind marea si asteptand sa se trezeasca Kinder sa il rog pe un chelner sa ne prepare o omleta cu feta sau ce am pofta atunci. Ce n-as da sa am parte de asa ceva si acasa :cry:
Poate intr-o zi mi se face pofta de pizza pe vatra si merg la Pizza Top in Pefkari :D
Insa portiile la Sakis nu sunt mici raportat la preturi. Se vede din pozele tale si a lui Ade. Una e sa dai pe un mix fix pt 2 persoane 13 euro si alta e sa dai 20 euro.
Asa cum am mai spus: fiecare are preferintele lui culinare sau in alte domenii.
Ultima oară modificat de Mihaela pe Mar Iul 07, 2015 3:57 pm, modificat 1 dată în total.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 3:47 pm

Corect! Mihaela, nici pe mine nu ma deranjeaza portiile mici, daca sunt direct proportionale cu pretul platit. Mie mi-a placut la Sakis, dar nu sunt expert in gyros :twisted:
Oricum m-a uimit acolo ca erau 2 restaurante lipite unul de altul. Aproape sa nimerim la vecini, dar aveam informatii bune doar despre Sakis.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Mihaela » Mar Iul 07, 2015 3:52 pm

Taverna vecina se numeste Gorgona si este a fratelui lui Sakis. Nu am mancat niciodata acolo.
Gyros am mancat de cateva ori si mi-a placut.
Anul asta mi-am propus sa mananc desertul doar in primele 2-3 zile ca apoi plang cand ma intorc acasa.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde demential » Mar Iul 07, 2015 3:56 pm

Mihaela scrie:Taverna vecina se numeste Gorgona si este a fratelui lui Sakis. Nu am mancat niciodata acolo.
Gyros am mancat de cateva ori si mi-a placut.
Anul asta mi-am propus sa mananc desertul doar in primele 2-3 zile ca apoi plang cand ma intorc acasa.

incearca gyros la Zorbas viewtopic.php?f=77&t=686 din Limenas, la San Antonio viewtopic.php?f=77&t=700 sau ... pentru cel mai bun, la Irene viewtopic.php?f=77&t=533 :) pentru ca merita :) si la Alfas viewtopic.php?f=77&t=683 mi s-a parut mai bun decat la Sakis :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde punatordemuzica » Mar Iul 07, 2015 4:04 pm

corraima scrie:
teo scrie:
punatordemuzica scrie:
Ade scrie:Sunt acceptate toate parerile :thumbup:
Totusi sunt curioasa care sunt alea 3 feluri de mancare toate la 7 eur?

Scuze...m-am grabit eu ...2 feluri de mancare+salata, paine, apa si desert din partea casei la 7 euro toate!...

curios din fire reiau intrebarea lui ade: care sunt alea 2 feluri de mancare? mai explicit daca se poate. multumesc!

Eu m-am întors de două zile din Potos și la Restaurant Laskarinas scria mare pe tăbliță-supă de pui+frigărui de pui/gyros+salată +desert=7 euro

Multam de ajutor....nu retinusem denumirea tavernei...am plecat sătul(sincer)...asa este...meniul ăsta l-am mâncat ...!
PS:Nu vreau sa ma intelegeti gresit...probabil ca e o taverna mediocra...eu insa voiam sa mananc si sa merg acasa la un pic de somn si nu sa astept o ora...minunea de mancare!
Ultima oară modificat de punatordemuzica pe Mar Iul 07, 2015 4:15 pm, modificat de 2 ori în total.
punatordemuzica
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 01, 2015 6:30 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 14 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde Mihaela » Mar Iul 07, 2015 4:08 pm

Am mai spus si repet: fiecare are preferintele lui. Poate tie iti place mancarea mai bine facuta cum era gyrosul de la Alfas, poate mie imi place mai mediu facuta. O sa mananc unde imi place si daca ma tenteaza ceva la fata locului. Poate la Zorbas pt ca mi-a placut cum arata supa postata de Ade.
Hai totusi sa nu fim subiectivi. Sakis este singura taverna dupa insula Thassos care a primit un premiu prestigios la Atena. E usor sa denigram.
Nu am spus niciodata ca e cea mai buna taverna, ci ca acolo imi place sa mananc si acolo ma simt bine.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Top 5 Taverne in Insula Thassos

Mesaj necititde demential » Mar Iul 07, 2015 4:14 pm

cu premiu sau fara premiu, gyrosul de la Sakis e o mizerie :) ca sa intelegi, trebuie neaparat sa mananci gyros in alta parte. pentru ca tu esti cea subiectiva in momentul asta, in niciun caz eu.
si nu denigrez, doar compar si imi spun parerea. tu poti sa fii de acord cu ea sau nu, e strict problema ta :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori