Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA sat

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde callatis06 » Dum Iun 19, 2016 10:56 am

Green sea pentru cei mai buni calamari umpluti cu branza feta (pontul l-am aflat de pe forum).
Daca vrei ceva mai select- Fedra, iar cel mai cel :thumbup: - Enavlion (ambele sunt ale aceluiasi patron, Nikos Batagiannis).
Sunt simple opinii si sper sa nu fie apreciate ca reclame. :lol:
Succes la alegere!
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde dannas » Dum Iun 19, 2016 1:10 pm

demential scrie:
demential scrie:intrebare pentru cunoscatori in general, pentru @teo si @bosley in special : am vazut ca la inceputul topicului viewtopic.php?p=4465#p4465 vorbeati de mai multe taverna in zona "Golden Beach"...
avand in vedere experientele cele mai recente, puteti incerca un top3-4-5-7 taverne din zona Golden Beach ?
va multumesc anticipat tuturor :D

Bosley zice Krambousa - o sa merg.
alte sugestii ? :) maine trebuie sa mananc in Golden Beach de 2 ori si nu stiu unde sa merg :D HELP :D
oscilez intre Captain si Korali :D



Ambele variante sunt foarte bune...pentru mine ar merge mai bine Captain dar depinde de gusturile fiecaruia. Servirea ireprosabila la ambele. Si intradevar Krambousa sunt f buni. Sau cel putin erau acum 4 ani
dannas
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 22, 2015 2:39 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Silviaaa » Dum Iun 19, 2016 8:45 pm

noi anul trecut cel mai des am mancat la Krambousa, foarte buna mancarea , servirea iar preturile mi s-au parut acceptabile :)
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde demential » Lun Iun 20, 2016 10:20 pm

testat azi la cina Captain, foarte buni pentru zona Golden Beach.
Am fost a doua oara in viata mea (prima oara in 2010) la Krambousa. Ba baieti si fete, io sunt ferm convins ca sunt 2 Krambousa.
Una super faina de care tot ziceti voi si o laudati, si una in care am nimerit eu si acum 6 ani si azi la pranz.
Cred ca este printre cele mai proaste/slabe/dezamagitoare taverne la care am fost. Poate si sub renumitul restaurant din Skala Rachoni premiat in nenumarate randuri. Nu merita sa-mi pierd timpul sa va povestesc cele intamplate acum (Ca sunt in prima zi de Thassos si deja m-a indispus) dar promit ca revin cu detalii la intoarcere. Concluzia : de evitat Krambousa din punctul meu de vedere.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde alexd » Mar Iun 21, 2016 8:41 am

Asa cum s-a observat probabil pana acum, eu nu am incercat sa devin un formator de opinie, si nici nu am parti pris-uri cu o taverna, magazin sau hotel, asa cum exista din plin pe aici sub forma "recomandat de...." Nu incercati sa ma convingeti de contrariu, pentru ca lucrez de 15 ani in publicitate.
Nu mi se pare oportun sa derutam sau sa incercam sa formam clientela pentru acele taverne care cotizeaza, in detrimentul turistilui care vine ocazional si chiar cauta informatie corecta.
Sa spui ca Krambousa este nerecomandabila este un pic prea mult, indiferent ce issue ai avut tu acolo (pot sa aflu, dar nu ma intereseaza).
Ce trebuie sa stie turistii care cauta locuri cinstite, este ca la Krambousa niciodata nu vor gasi mancare veche sau ulei refolosit sau mizerie in bucatarie. Daca un produs este congelat veti fi avertizati (aviz aici la rondelele de calamar) Adica acolo este pe deplin inteleasa responsabilitatea fata de sanatatea turistului care sta cateva zile in concediu, si este preferabil ca acele zile sa nu le stea pe wc sau prin pat din cauza mancarii.
Aceeasi responsabilitate este asumata de marea majoritate a tavernelor din zona. Cunosc aproape toti proprietarii de taverne de acolo, cei care sunt localnici, si ei se cunosc intre ei, evident. Nici unul nu va face prostii asa cum fac multe taverne din sudul aglomerat al insulei. Intr-un fel sau altul, Captain nu este cu nimic mai bun sau mai slab decat Krambusa sau decat To Steki sau dcat Theagenis ori Gato. Au toti aceeasi furnizori de carne , de peste si de branza. Toti au gradini la poalele muntelui, si 90% dintre legumele servite sunt din productie proprie. Uleiul folosit este de cea mai buna calitate, tot din productia locala. Toti au chelneri albanezi. Diferenta, vine din stilul de preparare si din aranjarea in farfurie si din accesorii (paine, apa).
Intotdeauna am militat pentru publicitate fair, si nu am preluat campanii in care se dorea promovarea ascunsa sau comparativ-negativa. Am militat ani de zile pe langa CNA sa apara acel "p" in coltul ecranului cand se face publicitate in afara calupului. Asa este corect si cinstit fata de consumator. Haideti sa facem la fel si aici, sa punem cumva un P in coltul postului publicitar. Este ok sa existe posturi publicitare sub forma endorsmentului sau a recomandarii, dar trebuie reliefat acest aspect. Este bine pentru ambele parti: voi, cu forumul, nu o sa pierdeti imagine daca ati endorsat un cretin sau iresponsabil iar consumatorul poate discerne clar intre informatia data de turisti ca el sau informatia publicitara.
Succes si sedere placuta pe insula.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde demential » Mar Iun 21, 2016 11:38 pm

alexd scrie:Succes si sedere placuta pe insula.

Multumesc! :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 22, 2016 6:24 am

demential scrie:testat azi la cina Captain, foarte buni pentru zona Golden Beach.
Am fost a doua oara in viata mea (prima oara in 2010) la Krambousa. Ba baieti si fete, io sunt ferm convins ca sunt 2 Krambousa.
Una super faina de care tot ziceti voi si o laudati, si una in care am nimerit eu si acum 6 ani si azi la pranz.
Cred ca este printre cele mai proaste/slabe/dezamagitoare taverne la care am fost. Poate si sub renumitul restaurant din Skala Rachoni premiat in nenumarate randuri. Nu merita sa-mi pierd timpul sa va povestesc cele intamplate acum (Ca sunt in prima zi de Thassos si deja m-a indispus) dar promit ca revin cu detalii la intoarcere. Concluzia : de evitat Krambousa din punctul meu de vedere.


Ha ha ha. Ce iz de antireclama. Asa le trebuie fir ar ei sa fie, ca nu au vrut sa cotizeze.....sau nu!?
E bine de tinut cont de parerea userilor nu de pareri unde exista ceva interes.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde alexd » Mie Iun 22, 2016 7:21 am

Pai asta zic si eu. Interesul lui demential este clar. Ca si "capu' la grup" si admin al forumului cat si ca "diluitor" de excursii este evidenta tenta de ghidare ale formularilor sale.
Sincer nu ma intereseaza cat le luati voi grecilor pentru reclama: tot ce am sesizat in postul meu este ca cei care nu participa nu trebuiesc terfeliti folosind formule de publicitate comparativa.
Daca ai o problema cu Krambousa, reala, spune-o de la cap la coada, explic-o in detaliu, nu la finele vacantei ci la momentul intamplatii! Altfel credibilitatea afirmatiilor tale va fi slaba si inlesneste interpretarea ca publicitate malitioasa.
Revin
Ultima oară modificat de alexd pe Mie Iun 22, 2016 7:53 am, modificat de 3 ori în total.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 22, 2016 7:26 am

alexd scrie:Pai asta zic si eu. Interesul la tine este clar. Ca si "capu' la grup" si admin al forumului cat si ca "diluitor" de excursii este evidenta tenta de ghidare a formularilor tale.
Sincer nu ma intereseaza cat le luati voi grecilor pentru reclama: tot ce am sesizat in postul meu este ca cei care nu participa nu trebuiesc terfeliti folosind formule de publicitate comparativa.
Daca ai o problema cu Krambousa, reala, spune-o de la cap la coada, explic-o in detaliu, nu la finele vacantei ci la momentul intamplatii! Altfel credibilitatea afirmatiilor tale va fi slaba si inlesneste interpretarea ca publicitate malitioasa.
Revin


Alooo! Nu ne confunda. Suntem doua persoane....sau personalitati!?diferite.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde alexd » Mie Iun 22, 2016 7:50 am

Ai dreptate...Am confundat demential cu damblagiu, am modificat in post adresandu-ma nu catre tine, damblagiu, ci catre demential. Contentul adresarii ramane valabil.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Ade » Mie Iun 22, 2016 8:06 am

Deja m-ati facut curioasa! Unde e Krambousa asta? Am mai avut o tentativa si acum 2 ani si nu am dat de ea :crazy:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 22, 2016 8:23 am

alexd scrie:Ai dreptate...Am confundat demential cu damblagiu,

Pai vezi mai alex!? Nu mai face confuzii din astea inpardonabile. Demential poti deveni, pe cand damblagiu te nasti. Acu' da i fetei coordonatele gps sa i faca o vizita. De parca ar fi muzeu. :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde alexd » Mie Iun 22, 2016 8:39 am

Las' ca-i da coordonatele demential, ca e cazat la o aruncatura de bat.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 22, 2016 8:56 am

alexd scrie:Las' ca-i da coordonatele demential, ca e cazat la o aruncatura de bat.


Crezi tu!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde teo » Mie Iun 22, 2016 10:17 am

cred ca duceti prea departe totul :mrgreen:

1. am citit de 10 ori postarea lui demential si tot de 10 ori am vazut scris negru pe alb(astru) ”de evitat XYZ din punctul meu de vedere”. voiati sa va deseneze?
2. admini, neadmini, ”apropitari” sau p0lime cred ca avem toti dreptul la o opinie, fie ea buna sau rea. e corect sa spunem unde, de ce si ce nu ne-a placut. lasam lumea sa judece daca-i advertorial, parere sau o descriere a unei situatii.
3. dementiale, greseala ta a fost ca n-ai spus CE nu ti-a placut.
4. situatia ca o crasma e laudata de 10 si criticata de 5 nu e nici prima nici ultima. au fost, sunt si vor mai fi. am fost in crasme super laudate aici in care am jurat ca nu mai pun piciorul si am fost si in crasme pe care le laudam iar altii stergeau pe jos cu ele.
5. (continuarea pct.4) dar nu m-am cufurit in gusturile altuia :mrgreen:

Hai, vacante placute! :D
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori