Ferry Thassos: Keramoti - Limenas si Kavala - Prinos

Totul despre ferry

Re: Keramoti - Limenas

Mesaj necititde Maria » Sâm Sep 26, 2015 6:59 pm

Bye bye :wave:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Keramoti - Limenas

Mesaj necititde demential » Joi Oct 22, 2015 9:53 am

amr ...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde Maria » Joi Dec 17, 2015 5:02 pm

Incepand cu 11 ianuarie 2016, ne dam iar cu delfinu'!
Nu mamiferul, ci ferry ala mai mic, mai rapid si mai scump. Pe rutele Kavala - Prinos si Keramoti - Limenas (si, evident retur).
De cativa ani, din pacate aveam doar optiunea ferryboat-ului. Cand ai o treaba in Kavala si faci aproape o ora si jumatate cu ferry, nu este chiar incantator, asa ca era mai simplu sa iei "delfinu", care desi avea pretul dublu, ajungea in jumatate de ora si daca pleca la 7 dimineata din Prinos, ajungea la 7.30 in Kavala si aveai timp de o cafea si de o placinta; iti faceai treaba pentru care te-ai dus si la 13.00 il luai inapoi spre insula.
https://www.facebook.com/KWNews/
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde demential » Vin Ian 15, 2016 2:00 pm

Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde alexd » Lun Mar 28, 2016 10:09 pm

Eu si anul trecut am tot insistat sa se puna undeva in headerul acestui forum link catre timetable-ul feriboturilor. Doar este forum ce are ca subiect o insula. Singurul mod sa ajungi la acea insula este cu feribotul.
Cineva fie nu are interes sa se stie dinainte programul de feribotzi, fie pur si simplu da cu ignore :thumbdown:
Informatia cu timetable-ul este cel putin la fel de utila ca si discounturile alea animate care se plimba cu barcuta in pagina de start. Stiu, nu aduce bani dar ajutorul acordat unui semen aduce satisfactie chiar si daca nu e platit. HA!

iata, mai pun pentru ultima oara linkul oficial, care se updateaza zilnic :

http://dromologia-kavalas-thasou.blogspot.gr
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde demential » Mar Mar 29, 2016 10:40 am

alexd scrie:Cineva fie nu are interes sa se stie dinainte programul de feribotzi, fie pur si simplu da cu ignore :thumbdown:

Salut Alex.
Imi poti spune, te rog, la ce anume te referi mai exact ?
Nu de alta, dar din martie 2014 exista o arie special dedicata subiectului Ferry : viewforum.php?f=56. Adica asta, in care ai postat tu.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde alexd » Mar Mar 29, 2016 11:08 am

Am cerut sa se puna acest link-informatie pe prima pagina, in headerul forumului (adica pe banda aia albastra, sau un buton pe langa youtube sau facebook), considerand ca este o informatie extrem de importanta celor ce calatoresc pe insula. Sa existe un thread undeva ascuns, nu este la fel de vizibil. Omul cand cauta ceva atat de sensibil trebuie sa gaseasca repede, de pe orice device, si unde poate fi mai repede decat in header (adica pe banda aia albastra). Poate cineva verifica din masina, de la frontiera, de pe drum, si nu vrea sa navigheze prin toate balacarerile noastre inutile dpdv informatie rapida. Dar momentan, ce informatie rapida pe prima pagina poate avea cineva care intra ultra rapid de pe sosea? Niste discounturi care nu-l ajuta sa treaca marea.
Anyway, cum am mai spus, nu ma mai bag, nu vreti sa puneti - nu puneti si gata!
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde demential » Mar Mar 29, 2016 11:21 am

Tot nu inteleg la ce anume te referi.
In dreapta sus, deasupra ORICAREI informatii de pe prima pagina, este o casuta de CAUTARE.
Incearca sa cauti "dromologia" sau "programul feriboturilor".
Si spune-mi tu daca threadurile gasite sunt ascunse, daca sunt gasite repede si de pe orice device.

Totusi, tu crezi ca cine pleaca in Thassos verifica la frontiera sau de pe drum orarul ferryurilor ? Sau se pregateste cu cel putin 1 zi inainte de drum ?

Intr-o alta ordine de idei : daca tu vrei sa existe acel link pe prima pagina, te invit in privat :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde alexd » Mar Mar 29, 2016 11:35 am

eu zic ca verifica, pentru ca putini stiu de respectivul link actualizat zilnic.
La makaza, in mijlocul isteriei bulgare de gigaverificare amanuntita a fiecarei masini, in cele 3 ore de asteptare a aparut si o masina cu turisti romani ametiti, care erau super calmi ca ultimul ferry este la 21.30. Le-am explicat ca este la 19.30 dar nu au percutat, spunand ca ei stiu un forum romanesc unde au gasit ei informatia ca e pana la 21.30. Nu mi-am pierdut timpul sa ii conving sau sa aflu daca asta era forumul, eram prea stresat ca nu mai apuc vaporul. Am iesit din vama la 18.20 si am reusit sa ajung la limita, ultima masina imbarcata. Ei erau la vreo 30 de masini mai in spate....
Deci, daca respectivul forum i-ar fi informat coerent si corect si vizibil, poate nu si-ar fi cautat cazare pe continent.
Deaceea cred ca este o informatie importanta, sensibila, care trebuie sa fie accesata direct, fara nici un search suplimentar. Dar voi stiti mai bine ce e mai important pentru utilizatorii vostri si ce nu. Eu stiu sa ma descurc, merg de 2 ori pe luna, nu caut info pe forum, ci doar incerc sa contribui.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde demential » Mar Mar 29, 2016 11:44 am

alexd scrie:ci doar incerc sa contribui.

Lucru pentru care iti multumim.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde ninoilea » Vin Apr 22, 2016 8:22 pm

Buna seara,
V-om pleca si noi in septembrie in Thassos un grup de studenti de la UMF, imi puteti da, va rog detalii concrete despre taxele de ferry pt un autocar de 60 pers? sau mai multe detalii despre taxele care sunt pe parcursul drumului catre Thassos.
Multumesc anticipat
ninoilea
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 22, 2016 8:18 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde demential » Vin Apr 22, 2016 8:28 pm

ninoilea scrie:Buna seara,
V-om pleca si noi in septembrie in Thassos un grup de studenti de la UMF, imi puteti da, va rog detalii concrete despre taxele de ferry pt un autocar de 60 pers? sau mai multe detalii despre taxele care sunt pe parcursul drumului catre Thassos.
Multumesc anticipat

Salut si bine ai venit pe forum :)
3.5 euro / persoana.
20 euro / masina cred.
posibil sa faca reducere ca e grup mare, intrebati cand ajungeti.
in rest : vigneta viewtopic.php?p=46460#p46460 , carburant viewtopic.php?f=89&t=386&start=165, taxa de autostrada parca 1.2 euro... poate ne ajuta colegii care au fost de curand :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde April » Vin Apr 22, 2016 9:09 pm

Ferry autocar cred ca e mai scump de 20 euro
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28915 times

Re: Totul depre Ferry

Mesaj necititde alexd » Dum Apr 24, 2016 6:24 pm

pentru autocare este 5 euro per metru.

3,50 per persoana.

Cu Stelios Filiagros este 1.5 per persoana aflata in autocar, dar este 7 eur/metru de autocar. So, same s**t.
alexd
Fan Thassos
 
Mesaje: 182
Membru din: Mar Iul 29, 2014 7:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1220 times

Re: Ferry Keramoti - Limenas si Kavala - Prinos

Mesaj necititde demential » Lun Mai 30, 2016 4:57 pm

Iar nu m-am putut abtine ...
142 de poze doar pe ferry, la dus si la intors :D entuziasmul cand te duci, regretul cand pleci ...
IMG_4930.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ferry

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


cron