Skala Potamia

Limenas, Limenaria, Potos, Skala Potamia, Panagia si alte localitati

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde raitar » Vin Aug 22, 2014 12:36 pm

Pentru cei interesati, in capatul dinspre Kinira sunt 2 sau 3 fish market-uri, destul de bine aprovizionate cu peste proaspat.
http://blogulluiiocan.wordpress.com/
Sa-ti cunosti limitele este foarte important, sa-ti recunosti limitele este de admirat.
Avatar utilizator
raitar
 
Mesaje: 124
Membru din: Joi Ian 09, 2014 4:01 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 291 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde alexd4u2 » Mar Aug 26, 2014 2:24 pm

Salut,

Am petrecut o saptamana in Skala Potamias, la http://www.hotelmiramare.gr/en/index.html si pot sa spun ca ma declar foarte multumit de conditiile oferite de hotel dar si de calitatea serujului, in general.
Skala Potamias are avantajul de a se afla relativ aproape de cele mai "celebre" plaje din Thassos, respectiv Golden Beach, Paradise Beach, Marble Beach si Aliki. Totodata este aproape de Limenas, unde e singurul service auto de electrice (la Dl. Panayiotis) - am avut ghinionul de trebui a schimbam alternatorul...

O imagine graitoare:
Imagine
alexd4u2
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 26, 2014 2:15 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde raitar » Mar Aug 26, 2014 3:30 pm

alexd4u2 scrie:Salut,

Am petrecut o saptamana in Skala Potamias, la http://www.hotelmiramare.gr/en/index.html si pot sa spun ca ma declar foarte multumit de conditiile oferite de hotel dar si de calitatea serujului, in general.
Skala Potamias are avantajul de a se afla relativ aproape de cele mai "celebre" plaje din Thassos, respectiv Golden Beach, Paradise Beach, Marble Beach si Aliki. Totodata este aproape de Limenas, unde e singurul service auto de electrice (la Dl. Panayiotis) - am avut ghinionul de trebui a schimbam alternatorul...


ai mai fost in Skala Potamias? sau a fost pentru prima data, mie anul asta mi s-a parut foarte foarte aglomerata.
http://blogulluiiocan.wordpress.com/
Sa-ti cunosti limitele este foarte important, sa-ti recunosti limitele este de admirat.
Avatar utilizator
raitar
 
Mesaje: 124
Membru din: Joi Ian 09, 2014 4:01 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 291 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde alexd4u2 » Mar Aug 26, 2014 4:27 pm

raitar scrie:
alexd4u2 scrie:Salut,

Am petrecut o saptamana in Skala Potamias, la http://www.hotelmiramare.gr/en/index.html si pot sa spun ca ma declar foarte multumit de conditiile oferite de hotel dar si de calitatea serujului, in general.
Skala Potamias are avantajul de a se afla relativ aproape de cele mai "celebre" plaje din Thassos, respectiv Golden Beach, Paradise Beach, Marble Beach si Aliki. Totodata este aproape de Limenas, unde e singurul service auto de electrice (la Dl. Panayiotis) - am avut ghinionul de trebui a schimbam alternatorul...


ai mai fost in Skala Potamias? sau a fost pentru prima data, mie anul asta mi s-a parut foarte foarte aglomerata.


nope, a fost pentru prima data. intr-adevar, destul de aglomerata, dar tot incomparabila aglomeratia cu puhoiul din Mamaia, Costinesti, Vama, etc
alexd4u2
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 26, 2014 2:15 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde sorindrag » Mar Aug 26, 2014 8:27 pm

alexd4u2
Poti sa faci un review despre Hotel Miramare (impresii, preturi, poate si ceva fotografii) aici : http://forumthassos.ro/viewforum.php?f=6 pentru cei care cauta cazare in Thasoos?
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde Redsor » Mar Apr 28, 2015 9:57 am

Buna ziua,

Anul acesta mergem si noi in Skala Potamia.
Puteti sa postati, cei care ati fost anul trecut sau anul acesta niste preturi de la taverne ? Taveren unde ati mancat bine si ieftin. Eventual Foto dupa meniu.
Multumesc
Redsor
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Apr 28, 2015 9:45 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 65 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde Ade » Mar Apr 28, 2015 10:14 am

Redsor scrie:Buna ziua,

Anul acesta mergem si noi in Skala Potamia.
Puteti sa postati, cei care ati fost anul trecut sau anul acesta niste preturi de la taverne ? Taveren unde ati mancat bine si ieftin. Eventual Foto dupa meniu.
Multumesc

Buna ziua!
Citeste aici: http://forumthassos.ro/viewtopic.php?f=57&t=242
Preturile nu au suferit modificari vizibile in ultimii ani.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde Redsor » Mar Apr 28, 2015 2:08 pm

:thumbup: Multumesc
Redsor
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Apr 28, 2015 9:45 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 65 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde Redsor » Mar Apr 28, 2015 7:18 pm

A fost careva la hotel miramare din Skala Potamia ?
Redsor
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Apr 28, 2015 9:45 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 65 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde warlock » Vin Mai 08, 2015 2:53 pm

raitar scrie:Pentru cei interesati, in capatul dinspre Kinira sunt 2 sau 3 fish market-uri, destul de bine aprovizionate cu peste proaspat.

unul e aici:
avem-peste.jpgavem-peste---map.jpg


Eu o sa ajung dupa 14 iunie, stam la Stefania Studios 2, Skala Potamia. O sa va tin la curent.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
warlock
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Mai 05, 2015 3:16 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 58 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde tacl2013 » Vin Mai 08, 2015 3:44 pm

Si un al 2-lea in apropierea portului.
tacl2013
Fan Thassos
 
Mesaje: 180
Membru din: Vin Apr 11, 2014 9:03 pm
Has thanked: 606 times
Been thanked: 951 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde warlock » Vin Mai 08, 2015 4:58 pm

Stiti daca in zona Potamia se tin targuri saptamanale cu fructe, masline, peste si nu numai?

Anul trecut am prins unul, in zona Halkidiki, de unde am luat lamai fantastice.
Avatar utilizator
warlock
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Mai 05, 2015 3:16 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 58 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde Ade » Vin Mai 08, 2015 5:05 pm

warlock scrie:Stiti daca in zona Potamia se tin targuri saptamanale cu fructe, masline, peste si nu numai?

Anul trecut am prins unul, in zona Halkidiki, de unde am luat lamai fantastice.

In Prinos in fiecare luni. Nu stiu de altul. Noi am fost aici in fiecare an, am luat legume si fructe foarte proaspete si gustoase :) dar si masline de la diversi producatori locali. Trebuie sa te avertizez ca e o aglomeratie de nedescris, vine practic lume de pe toata insula :)
Saptamana trecuta cand am fost erau aproape numai greci si tot era destul de aglomerat.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde BiVAT » Joi Mai 28, 2015 3:57 pm

warlock scrie:Stiti daca in zona Potamia se tin targuri saptamanale cu fructe, masline, peste si nu numai?

Anul trecut am prins unul, in zona Halkidiki, de unde am luat lamai fantastice.

Ai idee cam pe unde se tina targul. Poate ai o harta sau coordonate GPS. La plecare de acolo as lua cateva ladite de fructe. Merci anticipat!
BiVAT
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Apr 09, 2014 12:21 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 84 times

Re: Skala Potamia

Mesaj necititde demential » Joi Mai 28, 2015 4:13 pm

BiVAT scrie:Ai idee cam pe unde se tina targul. Poate ai o harta sau coordonate GPS. La plecare de acolo as lua cateva ladite de fructe. Merci anticipat!

in Prinos :arrow: viewtopic.php?p=31149#p31149 .
daca mergi pe soseaua principala care inconjoara insula, luni dimineata, SIGUR ramai blocat in coloana care se formeaza acolo :) n-ai cum sa nu gasesti ;)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Localitati in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori