Spre Thassos prin Makaza 2016

Rute/ trasee spre Grecia in general si spre Thassos in special

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde Silviaaa » Mie Sep 07, 2016 5:20 pm

Noi am venit pe 1 in Thassos , la Giurgiu am stat 25 min la ora 5 iar la Makaza 1ora si 45 min , erau 3 ghisee deschise iar pe sensul opus era coada de cativa km . Maine ne intoarcem , sper sa nu mai stat iar o ora
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde mjustin » Vin Sep 09, 2016 12:38 am

Silviaaa scrie:Noi am venit pe 1 in Thassos , la Giurgiu am stat 25 min la ora 5 iar la Makaza 1ora si 45 min , erau 3 ghisee deschise iar pe sensul opus era coada de cativa km . Maine ne intoarcem , sper sa nu mai stat iar o ora

Drum bun, asteptam vesti.
Pe 01.09. Am stat si eu in vama Makaza cca.2 ore/3-4km coada/3 coloane-ghisee.
Se pare ca si zilele trecute a fost aglomeratie in vamile GR-BG :(
http://sofiaglobe.com/2016/09/05/intens ... eckpoints/
Avatar utilizator
mjustin
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 13, 2014 8:11 am
Localitate: Galati
Has thanked: 251 times
Been thanked: 161 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Sep 09, 2016 1:55 pm

Eu am trecut prin Zlatograd si n-am stat niciun minut nici la dus (pe 28 august ,,, nu mai stiu ora dar la 14 45 plecam cu ferry din Keramoti) si nici la intors (pe 4 septembrie, aproape de ora 18.00).
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde Silviaaa » Vin Sep 09, 2016 5:33 pm

Aseara ne=am intors , am avut noroc , la ora 10 am plecat din Skala Potamia iar la ora 19:30 eram deja acasa , in Bragadiru :)
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde mjustin » Vin Sep 09, 2016 10:16 pm

Ramane intrebarea: Zlatograd, Makaza sau Ormenio?
Multumesc.
Avatar utilizator
mjustin
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 13, 2014 8:11 am
Localitate: Galati
Has thanked: 251 times
Been thanked: 161 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde pozeDECAT » Sâm Sep 10, 2016 8:26 am

mjustin scrie:Ramane intrebarea: Zlatograd, Makaza sau Ormenio?
Multumesc.

Eu mi-am pus intrebarea asta anul trecut. Anul asta mi-am confirmat raspunsul asa ca mie nu mi-a mai ramas nicio intrebare ... :wave:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde callatis06 » Mie Sep 14, 2016 11:30 am

Fo 50 de masini pe doua rânduri. Cam 30 minute a durat pana am trecut.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde jocker » Mie Sep 14, 2016 12:52 pm

Am si eu o intrebare.

E prima oara cand ies cu masina din tara si voiam sa intreb daca se mai cere la granita imputernicirea de iesire din tara.Masina este pe numele mamei, persoana fizica, nu este pe firma autoturismul.Ma gandesc ca atata timp cat avem acelasi nume de familie nu cred ca este cazul.Vreau sa ma asigur din timp, sa nu am surprize neplacute.

Multumesc
jocker
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 19, 2014 10:10 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 14, 2016 2:16 pm

jocker scrie:Am si eu o intrebare.

E prima oara cand ies cu masina din tara si voiam sa intreb daca se mai cere la granita imputernicirea de iesire din tara.Masina este pe numele mamei, persoana fizica, nu este pe firma autoturismul.Ma gandesc ca atata timp cat avem acelasi nume de familie nu cred ca este cazul.Vreau sa ma asigur din timp, sa nu am surprize neplacute.

Multumesc


Iti trebuie procura. Mai bine era pe firma. Atunci era suficient o procura scrisa in romana si engleza, stampilata si semnata de administratorul firmei. In situatia ta trebuie sa te deplasezi la notar unde sa faci o astfel de imputernicire.........sau sa mergi la plesneala. La bg te descurci, daca e cazul cu 10 euroi iar la greci slabe sanse sa fii oprit. Din motive tehnice am fost de doua ori in situatia ta si am recurs la a doua varianta. Nu am avut pb-e. Acu' e si dupa norocul omului. Bafta
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde teo » Mie Sep 14, 2016 3:25 pm

damblagiu scrie:
jocker scrie:Am si eu o intrebare.

E prima oara cand ies cu masina din tara si voiam sa intreb daca se mai cere la granita imputernicirea de iesire din tara.Masina este pe numele mamei, persoana fizica, nu este pe firma autoturismul.Ma gandesc ca atata timp cat avem acelasi nume de familie nu cred ca este cazul.Vreau sa ma asigur din timp, sa nu am surprize neplacute.

Multumesc


Iti trebuie procura. Mai bine era pe firma. Atunci era suficient o procura scrisa in romana si engleza, stampilata si semnata de administratorul firmei. In situatia ta trebuie sa te deplasezi la notar unde sa faci o astfel de imputernicire.........sau sa mergi la plesneala. La bg te descurci, daca e cazul cu 10 euroi iar la greci slabe sanse sa fii oprit. Din motive tehnice am fost de doua ori in situatia ta si am recurs la a doua varianta. Nu am avut pb-e. Acu' e si dupa norocul omului. Bafta


bro, nu mai dezinforma :roll:

@jocker cata vreme ai talonul in original asupra ta, in spatiul UE nu ai nevoie de nicio procura!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde jocker » Mie Sep 14, 2016 3:38 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:
jocker scrie:Am si eu o intrebare.

E prima oara cand ies cu masina din tara si voiam sa intreb daca se mai cere la granita imputernicirea de iesire din tara.Masina este pe numele mamei, persoana fizica, nu este pe firma autoturismul.Ma gandesc ca atata timp cat avem acelasi nume de familie nu cred ca este cazul.Vreau sa ma asigur din timp, sa nu am surprize neplacute.

Multumesc


Iti trebuie procura. Mai bine era pe firma. Atunci era suficient o procura scrisa in romana si engleza, stampilata si semnata de administratorul firmei. In situatia ta trebuie sa te deplasezi la notar unde sa faci o astfel de imputernicire.........sau sa mergi la plesneala. La bg te descurci, daca e cazul cu 10 euroi iar la greci slabe sanse sa fii oprit. Din motive tehnice am fost de doua ori in situatia ta si am recurs la a doua varianta. Nu am avut pb-e. Acu' e si dupa norocul omului. Bafta


bro, nu mai dezinforma :roll:

@jocker cata vreme ai talonul in original asupra ta, in spatiul UE nu ai nevoie de nicio procura!



Merci pt. info.Si eu gasisem pe net ca nu mai este nevoie de procura, sper sa nu am probleme.Bafta !
jocker
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 19, 2014 10:10 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 14, 2016 3:44 pm

teo scrie:bro, nu mai dezinforma :roll:



Bro, in indelungata mea viata de calator prin tata vecina si prietena de doua ori mi sa cerut de catre echipaje de politie asa ceva. Acu' eu ce sa zic. Esti in bransa si ar trebui sa fiu nebun sa ma pun cu tine la capitolul asta.
Jocker, asculta-l pe teo ca stie ce spune.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde teo » Mie Sep 14, 2016 3:54 pm

damblagiu scrie:Bro, in indelungata mea viata de calator prin tata vecina si prietena de doua ori mi sa cerut de catre echipaje de politie asa ceva..


adevarul e ca ai asa o prestanta de om plin de bani. de aia te si jecmaneau :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 14, 2016 3:58 pm

teo scrie:
adevarul e ca ai asa o prestanta de om plin de bani. de aia te si jecmaneau :mrgreen:


De unde mai teulica!? vai de mama mea. am scapat cu 5-10 euro ca li se faceau mila. O singura data am dat 20 ca o facusem prea de tot si nu s-au inmuiat deloc.


L.E. Aaaaa! am mai dat odata 20 euroi. Mai eram cu cineva cu masina caruia uitasem sa-i spun ca daca ma opreste politia sa nu opreasca si el ci sa continue drumul ca-l ajung eu din urma. A facut greseala de a opri si dupa ce m-a inteleg cu organu la 10 euroi imi zice, tu person total 20 euro de mi-a venit rau ca m-a facut.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Spre Thassos prin Makaza 2016

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 28, 2016 2:29 pm

teo scrie:adevarul e ca ai asa o prestanta de om plin de bani. de aia te si jecmaneau :mrgreen:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rute/ Trasee

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori