Calafat sau Bechet

Rute/ trasee spre Grecia in general si spre Thassos in special

Re: Calafat sau Bechet - 2017

Mesaj necititde clauradu » Joi Iun 08, 2017 9:13 pm

In total am platit de vreo 5 ori pana in Grecia, in jur de 1 euro

Trimis de pe al meu LG-H815 folosind Tapatalk
clauradu
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Noi 19, 2016 1:47 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

Re: Calafat sau Bechet - 2017

Mesaj necititde dodi » Lun Iun 12, 2017 9:41 pm

Trebuie sa iei in calcul ca pe la Bechet treci cu bacul.Asta presupune sa fi la orele de plecare ale bacului....
Daca alegi varianta pe Calafat(eu asa ti-as recomanda) cred ca ar tebui sa te interesezi de drumul dintre Montana si Sofia..Eu am inteles ca e mai scurt dar mai dificil...si asi alege Calafat Montana Vratsa Sofia.
SPOR!!!
dodi
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mai 17, 2017 12:04 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times

Re: Calafat sau Bechet - 2017

Mesaj necititde kerkyra » Mie Iun 14, 2017 6:07 pm

Am venit noi in Grecia sambata de la Craiova pe la Calafat - Montana - Vratsa - Sofia. Se merge bine, treci podul repede, apoi drumul bun si centura excelenta la Sofia. Am vrut sa o luam pe munte de la Montana, dar ne-a spus un coleg plecat inaintea noastra ca e mai prost drumul ca anul trecut si se gandeste la intoarcere sa-l evite.
Avatar utilizator
kerkyra
Fan Thassos
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Ian 09, 2014 1:12 pm
Localitate: Craiova
Has thanked: 290 times
Been thanked: 1640 times

Re: Calafat sau Bechet - 2017

Mesaj necititde dodi » Sâm Iun 24, 2017 10:07 pm

Azi am ajuns in thassos pe traseul Calafat-Montana- Vratsa-Sofia-Kulata.
S-a circulat foarte bine pana la Kulata unde a durat aproape o ora trecerea frontierii si achitarea taxei de autostrada de la greci.
dodi
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mai 17, 2017 12:04 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times

Re: Calafat sau Bechet - 2017

Mesaj necititde Seth81 » Lun Iul 17, 2017 6:40 pm

Strict ca si bani, pe Bechet este mai scump, undeva dublu fata de Calafat, am luat in calcul si distanta parcursa in plus pt trecerea pe pod.
Ca distanta este mai scurt pe Bechet (cam cu 80km pt plecare din Craiova), dar depinde cat de mult timp se pierde cu imbarcare/debarcare/vama si asteptare dupa bac. Pe pod merge totul extrem de repede.
Eu am fost numai pe pod de cand s-a deschis, dar inca iau in considerare si Bechet...
Drumul este bun si foarte bun pe ruta Calafat-Vidin-Dimovo-Montana-Vratsa-Sofia-Kulata, important sa mergeti pe Dimovo si nu spre Lom. Majoritatea navigatiilor au tendinta sa ruteze pe a doua varianta pt ca e ceva mai scurt, dar drumul este prost, cel putin asa era in 2015.
Seth81
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 11, 2017 1:46 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Anterior

Înapoi la Rute/ Trasee

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


cron