Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Politica, evenimente etc.

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde teo » Dum Noi 10, 2019 3:38 pm

A început picajul :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Noi 10, 2019 9:45 pm

Să vezi surprize surprize în turul 2!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde teo » Lun Noi 11, 2019 8:53 am

La prima vedere și strict pe cifre e că:
- pesedeul și-a păstrat intact bazinul de votanți de 2 milioane
- caracterul atipic al partidului + lipsa de experiență + strategie greșită + lipsa dezbaterilor = procentul lui Barna
- securizarea candidatului, cu orice preț, cartea câștigătoare a peneliștilor

@iulian: și la o prezență scăzută la vot în turul 2 scaunul lui Johannis a fost asigurat. De ieri, de pe la ora 16 :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Noi 11, 2019 10:15 am

teo scrie:@iulian: și la o prezență scăzută la vot în turul 2 scaunul lui Johannis a fost asigurat

nu stiu, dar parca as baga mana in foc ca scaunul lui Johannis se va clatina tare peste 2 sapt
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde teo » Lun Noi 11, 2019 12:49 pm

iuliangrecu scrie:
teo scrie:@iulian: și la o prezență scăzută la vot în turul 2 scaunul lui Johannis a fost asigurat

nu stiu, dar parca as baga mana in foc ca scaunul lui Johannis se va clatina tare peste 2 sapt


Jana nu ie muartă, Jana să transformă.
Așa si cu Useleu' :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Noi 11, 2019 12:59 pm

Adică useleu=peleu?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde HHR » Mar Noi 12, 2019 8:56 am

Treburile îs cam clare. Iar rămîne Damblagiu aprezidențial ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 12, 2019 9:36 am

HHR scrie:Treburile îs cam clare. Iar rămîne Damblagiu aprezidențial ...
Eu as fi rămas aprezidential oricare candidat ar fi câștigat alegerile. As fi mers cu Johannis dar îi e frică să se întâlnească cu Dăncilă. As fi mers cu Barna dar e penal, cum zice el. Dăncilă e Dăncilă. Diaconu e susținut de ALDE si Ponta. Cu Paleologu nu pot merge doar pt ca e ta sau e intelectual, iar pe deasupra mai e si d' a lui Petrov. A mai rămas vreunul demn de băgat în seamă? Asa ca va voi privi, admirandu va cum mergeți la vot crezând că "spuneti" si voi ceva si vă voi asculta cum comentați alegerile ca pe un meci de fotbal. Baftă!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde cccccc » Mar Noi 12, 2019 9:54 am

ca si discursul anticoruptie si discursul distrugerii psd a dat roade. daca abandonezi asemenea discurs poti sa ajungi un viitor necunoscut...
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde teo » Mar Noi 12, 2019 6:58 pm

Eu cred că dezbaterile înainte de alegeri sunt esențiale într-o democrație.
Dar....
Ce-ai putea dezbate cu o proastă care citește "Bună ziua" de pe o foaie scrisă de consilieri?
Care ar fi subiectele de dezbatere? "Zacusca să ferbe dă două ori?" sau "Cât mujdei pun pă ciafa cu cartofi prăjiți"?
Ce-ai putea să o întrebi pe Veorica despre relațiile externe astfel încât răspunsul ei să nu declanșeze WWIII? Despre prețurile la draperii de la Parndorf?
De aia nu trebuie dezbătut nimic cu proștii.
Doar să ți-o bați de capu' lor cu picuri. Și eventual faci ca-n semnătură! :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde cccccc » Joi Noi 21, 2019 5:36 pm

cred ca de pe acum ar trebui sa ne gandim la viitorul presedinte si viitoarea clasa politica. eliminam pe cei de teapa prezenta si sprijinim alt fel de personalitati
in ce priveste votul din turul 2 o sa ma prezint si am sa aleg. de luni o sa aleg pe alte criterii
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde April » Dum Noi 24, 2019 3:13 pm

Comentariul din grupul Forum Thassos
https://www.facebook.com/groups/ForumTh ... ent_follow
Marian Ursu:
''Desigur, fiind un forum legat de călătoriile în Grecia/Thassos, o discuție pe tema alegerilor ar putea fi considerată inacceptabilă. Doar că nu-mi pot reprima un exercițiu de imaginație simplu: Viorica are un profil, cu toții i-am priceput limitele și i-am înțeles interesele de partid (protejarea penalilor) și personale (europarlamentar de 10 ani, mândru că nu a învățat o limbă străină la Bruxelles, scuzându-se prin originea sănătoasă, concepută natural, nu în eprubetă).
Iohannis se vrea reprezentantul României educate și normale, pe când Viorica D. pare mai mult legată de susținerea socială a celor cărora nu le prea place munca, încurajați astfel să stea prin birturi și să aștepte pomeni. Două Românii ireconciliabile. Dar noi, oameni educați și cu bun simț, dăm mai mereu prin călătoriile noastre peste atâtea semne de lipsă de educație la conaționalii noștri. Ne supărăm și ne simțim jigniți de fiecare dată când se vorbește de rău despre români, dar nu facem minimum de efort ca să înțelegem că această educație precară e rezultatul instalării în funcțiile care dau direcție populației a unora cu grave carențe profesionale, impostori care nu se pricep la nimic, dar pot deveni cu ușurință „modele de reușită”.
Noi credem că prostia și impostura nu ne afectează, dar ar fi bine să ne amintim ceva pe care îl uităm sistematic: de câte ori am fost în spitale și am ieșit mai rău decât am intrat tocmai fiindcă acolo doctorul școlit la particulară nu-ți prea nimerea diagnosticul, asistenta cu postliceala fără bac nu-ți nimerea vena, directorul economic plătea dezinfectanți scumpi trucați cu tone de apă chioară în înțelegere cu producătorul? De câte ori am dus mașina la revizie și ne-am trezit că mecanicii ne-au furat piesele noi și chiar ne-au încărcat nota, fără să se gândească măcar puțin că frânele îți vor ceda pe autostrada spre Thassos, cu tot cu toată familia în mașină? De câte ori nu ți-a spus copilul tău că în școală au bănci rupte, e frig și nici măcar apă și săpun nu au la băile turcești, eventual din fundul curții? De câte ori l-ai văzut pe polițistul din stradă dirijând fluent traficul sau amendând vreun șmecher cu BMW care a parcat pe zebră sau pe locurile rezervate? Ș.A.M.D. Poate că nu-ți dai seama, fiindcă nu te-ai gîndit că te vei întâlni vreodată cu needucatul și prostul, odată ce mediul tău e salubrizat, dar încearcă să deschizi ochii: totul te privește și totul te influențează.
Du-te la vot și alege să trăiești civilizat în țara ta și să ajungi tot civilizat, cu mașina, trenul sau avionul, în alte țări! Respectă-te!''
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde teo » Dum Noi 24, 2019 3:45 pm

Ce poate face un cuvânt?
#ăștia :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 04, 2020 12:54 pm

Are idee careva, candidează Tăriceanu la primărie? Daca da, cu el votez. Vreau sa-l aud la oficializarea călătoriilor zicând, căsătoria e un moment unic în viață.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde April » Dum Sep 06, 2020 8:12 am

La alegerile astea nu ma duc la vot.
Nu cred că scăpăm de corupție, interese, minciuni - oricare ar fi "culoarea politică" - dacă ar exista.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 23 vizitatori