PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Vin Apr 28, 2017 6:49 pm

Macedonia, Romania..."democratii" bananiere in care parlamentarii, odata alesi, sunt dictatori cu mandat care se inhaiteaza in gasti mafiote (aka coalitii) pentru care interesele tarii si bunastarea p@l#mii (aka popor) sunt doar lozinci. Nici vorba ca cei care i-au ales sa aiba posibilitatea legala si reala de a-i sanctiona pentru ticalosiile lor perioada mandatului. Asta este situatia - democratia, comunismul sau oricare alta forma de oranduire sociala nu merg bine cand sunt impuse societatii respective de catre entitati externe.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mai 03, 2017 12:39 pm

Iar iesii dom profesor sa ne predea lectii. Rar si apasat ca sa ne intre bine in capul ala al nostru sec, asa cum zicea dom profesor Neagoe. Tot da indicatii si lectii guvernului. Dar unde era cand avea "guvernul lui"? De ce atunci nu era asa atent? De ce nu se intreba, ce facem cu calea ferata si cu autostrazile, atunci?
Asta e ce numesc eu efect de pocnitoare. Ii pui foc la cur si incepe sa pocneasca. Pocnitorile sunt de mai multe feluri. Cu doua, trei sau chiar patru focuri. Noi, baietii mai saraci aveam bani doar de din alea cu unu cel mult doua focuri. Aia mai bogati isi luau pocnitori cu patru focuri. Hai s' auzim de bine ca-n "aceasta vara fierbuinte am dat ceasul mai 'nainte si muncim ca Kunta-Kinte".
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Mai 03, 2017 9:04 pm

Acum, TV5, ultima dezbatere televizata intre Le Pen si Macron ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Mai 03, 2017 10:13 pm

LePenis n-are nici o sansa, iar cu Macrou la carma, va fi vai si-amar de viitorul lor


Sent from my iPhone using Tapatalk
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde April » Mie Mai 03, 2017 10:22 pm

Pai altul nu mai e... asa alegeri proaste au facut la primul tur?! O varianta mai buna nu au avut?!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31065 times
Been thanked: 28916 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 04, 2017 8:25 am

Care fusesi in piața? Mă uitai după voi dar nu va vazui
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Mai 04, 2017 9:06 am

damblagiu scrie:Care fusesi in piața? Mă uitai după voi dar nu va vazui

Fusai pa naiba, c-am carat moluz de la noul apt, pan' la 11 (23), noaptea ca...
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 04, 2017 9:59 am

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Care fusesi in piața? Mă uitai după voi dar nu va vazui

Fusai pa naiba, c-am carat moluz de la noul apt, pan' la 11 (23), noaptea ca...

Până la urmă tot pe astea bătrâni lăsați greul. La vot ii lăsați pe ei. Acu' in piața tot pe ei ii lăsați. Numai gura și becurile de voi. Noroc că sunteți și tineri și frumoase. Îmi mai clăteam și eu ochii. Diseară mă duc la Cotroceni. Poate dau de d' astea mai în vârstă, coafate, aranjate cu coc și buze roșii, că în baza voastră rămân cu ochii ne clatiti.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mai 04, 2017 5:11 pm

iuliangrecu scrie:LePenis n-are nici o sansa, iar cu Macrou la carma, va fi vai si-amar de viitorul lor


Sent from my iPhone using Tapatalk

Am adormit ... Dar mi-a placut pe la inceput. Zice Macron ca somaj, ca Franta e cea mai tare la somaj, ca-i singura care n-a rezolvat ceva pe directia asta, ca alea alea. Le Pen ii zice in replica_ca i-a fost 5 ani consilier lui Hollande si ca pe urma a fost doi ani ministru asa ca daca n-a fost in stare sa rezolve nimic, la ce dracu' se mai vaita in campanie electorala si se cere presedinte? Cumva corecta intrebarea dar tot am adormit pana la urma.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 11, 2017 2:33 pm

Ma uit la doamna Turcanu, cum spune domnia sa ca o comisie parlamentara nu mai poate intoarce soarta alegerilor din 2009. Mare dreptate ai mai doamna, dar nu asta e asteptarea mea de la comisie, ci daca am fost prosti sau nu, noi ca muritori de rand. Ne mai spune ca unii magistrati se vor simtii presati de o astfel de comisie. Pai de ce bre sa se simta presati daca sunt nevinovati!? Ar fi mai bine sa se ancheteze singuri ca sa nu mai aibe presiuni?
Stima mea pt Dragnea si PSD nu prea era. De cateva luni incoace tinde spre -infinit, ca nici nu am la laptop semnul ala.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Sâm Mai 13, 2017 10:58 am

Chiar e nevoie de o comisie parlamentara ca sa isi dea seama muritorii de rand care (inca) mai populeaza Romania ca au fost/sunt....cum sunt? :mrgreen:
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mai 15, 2017 10:10 am

dflc03 scrie:Chiar e nevoie de o comisie parlamentara ca sa isi dea seama muritorii de rand care (inca) mai populeaza Romania ca au fost/sunt....cum sunt? :mrgreen:


Da. Asta e singura cale spre normalitate. Sa existe un echilibru intre puterile in stat si in felul asta vor fi cu ochii unele pe celelalte. Asa se vor diminua abuzurile, furtul din banii publici, etc.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mai 17, 2017 9:44 am

Bai frate!daca un constructor face o casa si la cutremur cade o caramida in capul unu batran in care abia mai palpaie viata face ani grei de puscarie. Daca un magistrat da o sentinta gresita prin care distruge viata unui tanar nevinovat traieste linistit fara nici o apasare. Ba mai mult! Daca tanarul isi dovedeste nevinovatia la CEDO noi, romanii ii platim despagubiri. Pai intreb si eu ca prostu,ce-l mana in lupta pe magistrat? De ce un medic ce pune un diagnostic gresit raspunde iar magistratul nu? Lumea asta nu e dreapta dar nici asa.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 18, 2017 8:45 am

Mare valva cu dosarele SIPA. Eu am sustinut tot timpul, nu faceti lucruri de care sa va fie rusine in viitor! Ce poate fi compromitator in dosarele alea? Ca nu stiu ce judecator are o amanta? E, si!? Pai, daca mergeti cu masina in service va intereseaza daca mecanicul are sau nu amanta? Amintiti-va de Clinton. A fost la un pas sa fie demis, dar nu pt ca ia dat nu stiu ce Monicai, ci pt sperjur. De atunci am spus ca a gresit. Trebuia sa declare, da frate, i am dat. Sa ridice mana ala care nu a dat niciodata. Sigur ar fi crescut in sondaje si nu ar fi avut nici o pb-a. Cred ca si doamna l-ar fi iertat, ca asa sunt femeile, mai iertatoare. Frica e cea care te face sa fi santajabil. Asa ca trageti aer in piept si fi barbat/barbata, dupa caz.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 12, 2017 10:37 pm

Nu mai scrie nimeni nimic!? Nici tu Poze? Numai rezistenți p'acilea. Noi ce suntem mai plăpânzi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 111 vizitatori