PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 04, 2018 7:53 pm

iuliangrecu scrie:La ce viziune si durere în dos are poporul român, cred așa va fi..


Grecule, pana la urma care e dosul si care e partea inversa dosului a poporului asta? Uitandu-ma la aberatiile vehiculate in ultima vrema, cand apar tot felul de orbani cu tot felul de idei crete, constat ca poporul asta a inceput sa faca pipi, ca cocosul, pe cur. Iertati-mi exprimarea.

Dflc, vin cu vinul dupa tine!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Lun Iun 04, 2018 7:56 pm

iuliangrecu scrie:
dflc03 scrie:Daca ai bafta poate ajungi la adanci batranete sa il vezi pe Minigrec la '90 partea a IIa.

La ce viziune si durere în dos are poporul român, cred așa va fi..


Viziunea singura nu ajunge. Si nici lipsa durerii in dos ( sa te fereasca cine vrei tu de prostul harnic si cu viziune :D ).
Viziune, carisma si pricepere (fara mustata). Arata-mi si mie macar un politician care sa corespunda. Neaos, nu Putin :mrgreen:
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 04, 2018 8:02 pm

dflc03 scrie: Arata-mi si mie macar un politician care sa corespunda. Neaos, nu Putin :mrgreen:

Pai, daca exista mergeam la vot. Asta nu inseamna sa las ca sa se aleaga praful de tara asta, care a fost acaparata, din 90 de ....cum spunea Constantinescu, am fost infrant de sistem.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Lun Iun 04, 2018 8:15 pm

Nu sistemul a invins. Lipsa de alternativa credibila/viabila la sistem a invins. Cum mi-a spus mie cineva - daca vrei sa invingi, nu lupta in batalii in care nu poti invinge. Si cum facem diferenta? Experienta si intelepciunea fac diferenta. Nu ca as fi eu intelept. Eu doar am citat din (non)clasici in viata.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Lun Iun 04, 2018 8:22 pm

iuliangrecu scrie:
Iar momentan simt că nu e momentul să ies


dacă aș fi în București aș merge să-i văd pe cei cărora trebuie să le explici că 0ra 20 e 8 seara :mrgreen:

34343778_1676310879073515_5640061571758555136_n (1).jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 04, 2018 8:33 pm

dflc03 scrie:Nu sistemul a invins. Lipsa de alternativa credibila/viabila la sistem a invins. Cum mi-a spus mie cineva - daca vrei sa invingi, nu lupta in batalii in care nu poti invinge. Si cum facem diferenta? Experienta si intelepciunea fac diferenta. Nu ca as fi eu intelept. Eu doar am citat din (non)clasici in viata.
Trebuie să aprofundez asta. Poate e ca ne clasicul tau. Deocamdată văd că s a ajuns la incitarea pe față la dezordine, ca să nu spun mai mult și asta e f grav. De asta ma duc sâmbătă în piața. Teo, noi miticii ne am prins la ce ora e mitingul ca suntem mai iuți în toate. App. Sti ce înseamnă un politruc? Dar, onegheuri sti? Cu asta închei discuții din astea banale.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Iun 04, 2018 8:38 pm

damblagiu scrie:Cu asta închei discuții din astea banale

Mai zi despre vinul ăla, că parcă am început să-mi schimb viziunea
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 04, 2018 8:43 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Cu asta închei discuții din astea banale

Mai zi despre vinul ăla, că parcă am început să-mi schimb viziunea


Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Lun Iun 04, 2018 9:45 pm

teo scrie:
iuliangrecu scrie:
Iar momentan simt că nu e momentul să ies


dacă aș fi în București aș merge să-i văd pe cei cărora trebuie să le explici că 0ra 20 e 8 seara :mrgreen:

34343778_1676310879073515_5640061571758555136_n (1).jpg


Seamana a polita de asigurare pentru Dragnea in cazul unui verdict incomod la termenul procesului sau (din preziua mitingului cumva?). Cum era vorba aia (esenta democratiei in RO) - prosti, da' multi!
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 05, 2018 4:11 am

dflc03 scrie:
teo scrie:
iuliangrecu scrie:
Iar momentan simt că nu e momentul să ies


dacă aș fi în București aș merge să-i văd pe cei cărora trebuie să le explici că 0ra 20 e 8 seara :mrgreen:

34343778_1676310879073515_5640061571758555136_n (1).jpg


Seamana a polita de asigurare pentru Dragnea in cazul unui verdict incomod la termenul procesului sau (din preziua mitingului cumva?). Cum era vorba aia (esenta democratiei in RO) - prosti, da' multi!
Zici!? Cu ce l ar ajuta? Vor striga și ăștia să nu țină Dragnea cont de decizia curții cum strigă rezistenții la Johannis să nu țină cont de CCR? Având în vedere că, din '90 încoace deșteptăciunea mă caracterizâ in ce privește viziunea politică, îmi permit ca sâmbătă să fiu prost.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Mar Iun 05, 2018 6:38 am

Ziceam de aia la care trebuie sa le ezplici ca ora 20 e la 8 seara, si care au nevoie de gruppenfuhrer, sturmfuhrer si ce alt fuhrer mai e pe acolo.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 05, 2018 11:14 am

Dom presedinte mi-a mai dat un motiv sa ma duc sambata in piata. Despre motive nu discut pt ca in tabara rezistentilor au ramas doua categorii de persoane. Cei ce inteleg f bine ce se intampla, dar au anumite interese si avantaje pe care le apara. Cea de a doua categorie sunt cei carora oricat le-ai explica, cu argumente solide nu vor intelege. Asta nu e caracteristic poporului roman. Hitler sa ridicat pe o larga simpatie populara, desi se vedea cu ochiul liber ce urma sa se intample. La moarte lui Stalin erau oameni din Rusia si alte tarii, care plangeau din convingere de "greaua pierdere" suferita desi incepuse sa iasa la lumina nenorocirile produse de respectivul. Vor fi si unii pe aici care vor spune, ce dracu zice asta cu hitler si stalin!? El nu vede, Dragnea penal !? Ba da bre, vad, dar nu despre asta este vorba. E vorba de cu totul altceva, dar nu faceti eforturi.ca nu merita. Dragnea penal, noaptea ca hotii, etc e suficient.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 05, 2018 11:17 am

dflc03 scrie:Ziceam de aia care au nevoie de gruppenfuhrer, sturmfuhrer si ce alt fuhrer mai e pe acolo.


Ai uitat sa mentionezi in lista ta si johannisfuher, sau l-ai bagat la, si altii!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mar Iun 05, 2018 12:26 pm

damblagiu scrie:Dom presedinte mi-a mai dat un motiv sa ma duc sambata in piata.


să nu uiți să te îmbraci în alb :mrgreen: atenție! de la mijloc în sus! :lol:
bănuiesc că te califici pentru funcția de șef de detașament.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 05, 2018 5:14 pm

teo scrie:
să nu uiți să te îmbraci în alb :mrgreen: atenție! de la mijloc în sus! :lol:
bănuiesc că te califici pentru funcția de șef de detașament.


Gata, terminai cu ziua de munca. Scuze Teo pt intarziera cu care iti raspund. Nu inteleg insa, de ce ti se zbate tie ochiul, asa, cu ce ma voi imbraca eu!? Initial am zis sa ma imbrac hip hop ca sa le zic d'ale Parazitilor, dar nu am gasit haine mai mari decat marimea ce port eu. In cazul asta am sa ma imbrac rock. In ce priveste detasamentul, nu mi-am facut inca brigada ca nu e necesar. Acum, ca ti-am satisfacut curiozitatile astea feminine sa trecem la treburi serioase. Auzii ca-l facu codruta si pe dom presedinte penal. Oare va aplica ce ii invata pe altii, ca in cazul in care esti penal sa faci pas in spate, respectiv lateral ca dansul tine de polca!? Eu cred ca va incepe cu geamparaua, va continua cu bugeacul si va incheia cu calusul. Ramane de vazut. In orice caz, tare hidoasa trebuie sa mai fie faptura aia nevazuta caci toti cei care o vad, brusc incep sa aibe comportamente nefiresti. Am auzit ca si Udrea a patit-o. Singurul "copil" a lui base. Ne spunea el cum doi, sau trei copii ai lui i-au arestat pe ceilalti trei. Saracutul, nici acum nu si-a dat seama ca nu a avut nici un copil ci i-au dat impresia ca are el copii pe care ii numeste dupa vrerea lui. Udrea, singura din gasca basista care "plateste" a avut incredere in el pana la capat. S-a dovedit ca a mers pe mana necastigatoare. A incercat ea sa schimbe cartile la final dar a fost prea tarziu. Urmaresc cu mare atentie daca base va continua sa mai spuna si el vorbe pe unde apuca sau se va retrage in padure si nu va mai auzi nici dracu de el. Si astazi mi-am luat portia de cateva kile de cartofi frantuzesti, belgieni sau luxemburghezi, ca nici nu am mai fost atent. Din aia romanesti nu mai gasesti nici macar in piata, la "tarani" Planul da roade, usor, usor, dar despre asta cu alta ocazie.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori