PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Apr 28, 2018 8:45 am

HHR scrie:Greu de spus. Oricum, ... pînă la un moment dat.


Pa pă ei, pă mama lor!!!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde gabriel » Sâm Apr 28, 2018 10:31 am

'ASPIRINA' DIN SERIALUL "LAS FIERBINȚI":

”Ăsta e secolul nesimțirii, nu al vitezei! Mă, vouă nu vă e rușine? Cât o mai țineți așa? Noi am fost generația de sacrificiu, am copilărit fără jucării și fără lumină, ca liliecii, și am mâncat parizer doar duminica pentru a plăti datoria externă a țării. Cu copilăria noastră s-a plătit datoria externă a țării, să fie clar! Poate pe tine te-a crescut maică-ta cu pandișpan, dar pe mine nu. Și după ce am plătit datoria externă a țării, a venit Revoluția și am făcut o datorie și mai mare ca aia veche pentru că n-aveam de niciunele și ne lua mereu iarna pe nepregătite.”
“După ce ne-am mai revenit și noi, ăștia care am scăpat cu zile, a venit și criza mondială. Și iar ne-a prins cu pantalonii în vine: datorii la bănci, salarii mici, nenorocire! Acum ce criză mai e? Înțeleg că nu s-a schimbat nimic în țara asta până n-au murit elefanții aia, highlanderii care și pe vremea aia, și acum, s-au descurcat. N-au murit toți, dar nici bine nu le mai e. Acum văd că ați apărut alții, modele mai noi, jigodii full option. Fără mamă, fără tată, ca tine, Vasile! Bă, voi sunteți mai răi ca ăia, pentru că aia măcar se fereau. Și dacă cu ăia n-am putut face nimic pentru că eram prea mici, cu voi ne luptăm, mă! Vă strângem de gât, unu câte unu, vă alergăm cu furcile și cu topoarele ca la 1907.”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde gabriel » Sâm Apr 28, 2018 11:11 am

Eu zic sa nu ramanem doar cu monologul si cu protestele, ca hotii nu se sperie de urlat in piata. Oricum nu sunt la munca, la guvern. Sunt la aranjat pozitii, contracte si dat tunuri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Mai 08, 2018 1:21 pm

teo scrie:
iuliangrecu scrie:
claz scrie:Se pare ca si coana Viorica vrea sa demisioneze

"Klaus Iohannis cere demisia premierului Viorica Dancila: Nu face fata pozitiei de prim-ministru"
https://www.wall-street.ro/articol/Poli ... istru.html


mișcare pur tactică a lui kwj, nimic mai mult

Orcum, el isi joaca cartea in continuare:

Klaus Iohannis, a doua cerere pentru demisia premierului
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mar Mai 08, 2018 2:44 pm

iuliangrecu scrie:
teo scrie:
iuliangrecu scrie:
claz scrie:Se pare ca si coana Viorica vrea sa demisioneze

"Klaus Iohannis cere demisia premierului Viorica Dancila: Nu face fata pozitiei de prim-ministru"
https://www.wall-street.ro/articol/Poli ... istru.html


mișcare pur tactică a lui kwj, nimic mai mult

Orcum, el isi joaca cartea in continuare:

Klaus Iohannis, a doua cerere pentru demisia premierului


pai acum ataca fiindca nu mai are presiune
ciudat oricum. kwj a avut N ocazii să sara la gatul lor si nu a facut-o
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Mai 09, 2018 3:02 pm

Klaus Iohannis va fi amendat pentru discriminare, pentru că a folosit cuvântul PENAL..

https://www.g4media.ro/surse-cncd-a-con ... e-lei.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Mai 09, 2018 8:54 pm

Chestia asta cu discriminarea a devenit un mare cacat prin devierea totala de la sensul normal al acestui concept. Adica sensul normal este sa te asiguri ca oricine se bucura de oportunitati egale in a-si gasi o slujba, a accede in scoala, a putea face ce fac toti ceilalti considerati normali, spre deosebire de altii carora li s-ar refuza aceste lucruri din ratiuni de rasa, sex, orientare sexuala sau politica (tot una) sau alte asemenea. La noi s-a ajuns ca daca le zic alora din CNCD "Bai boilor !!" sa ma acuze de discriminare in loc sa ma acuze de insulta ... boii dracului ... Ce a zis KWJ e o insulta sau, dupa caz, o calomnie. "Tiganca imputita" e o insulta nu o discriminare, adica fatuca aia poate merge mai departe la scoala, nu cred ca are probleme cu slujba etc. Ma opresc inainte sa incep sa discriminez Romania ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Mai 14, 2018 8:49 pm

“Dacă vrea să meargă un ministru la Cotroceni, trebuie să vorbească cu primul ministru, aşa este normal. Dânsul (n.r. - Klaus Iohannis) hotărăşte dacă trebuie să sune sau nu. Într-un guvern, ca să chemi un ministru, trebuie să vorbeşti cu primul ministru, aceasta este regula şi această regulă trebuie respectată de toată lumea, cum şi eu respect toate regulile care ţin de preşedinte. Este opinia dumnealui dacă vrea să meargă ministrul acolo, trebuie să sune. Preşedintele trebuie să sune dacă vrea să meargă un ministru la Cotroceni, suntem totuşi un guvern, există anumite reguli care trebuie respectate de toată lumea”, a declarat Viorica Dăncilă la Parlament, unde a participat la şedinţa BPN al PSD." (sursa: https://stirileprotv.ro/stiri/actualita ... srael.html)

Deci sa ne imaginam ca directorul unei directii judetene/inspectorat (cultura, invatamant) din Sibiu face niste cacanarii si presedintele (consiilerul pe problema)il invita la Cotroceni ca sa ii explice situatia dupa ce a primit mii de sesizari de la cetatenii din Sibiu cum ca institutiile o iau razna in judet. Rezulta ca ala trebuie sa il intrebe pe prefect si pe secretarul de stat din minister care-l coordoneaza daca se poate duce, ca asa e normal sa-ti intrebi superiorii. Secretarul de stat intreaba ministrul ca asa e normal iar ministrul intreaba intreaba prim-ministrul, ca asa e normal. Dupa o luna prim-ministrul ii spune aluia ca poate sa mearga dar sa aiba mare grija ca sa fie acasa si-n pat pana la ora 24.00 ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mai 16, 2018 4:32 pm

Mai stie cineva ce mai face omul(scuze daca jignesc pe cineva) acela care facea publica adresa lui Dragnea, acu' ceva vreme? In '90 erau "oameni de bine" care duceau minerii la sediile partidelor politice istorice si la locuintele lui Ratiu si Campeanu. Pe vremurile alea "oamenii de bine" erau de partea FSN-ului, tatal PSD-ului de azi si a lui Iliescu.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Mai 16, 2018 5:52 pm

damblagiu scrie:Mai stie cineva ce mai face omul(scuze daca jignesc pe cineva) acela care facea publica adresa lui Dragnea, acu' ceva vreme? In '90 erau "oameni de bine" care duceau minerii la sediile partidelor politice istorice si la locuintele lui Ratiu si Campeanu. Pe vremurile alea "oamenii de bine" erau de partea FSN-ului, tatal PSD-ului de azi si a lui Iliescu.


proști profesori ai avut la Băneasa :lol: unul n-a fost în stare să te învețe cum să dai o petardă :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mai 16, 2018 6:20 pm

Nu dau teo petarde. Am auzit azi un ciumpalac ce avea cam 50 ani și care încerca să l convingă pe altul de vreo 60 să se feteasca de ciuma roșie, ca nimic nu e mai rău pe pământ. Ciuma asta era sprijinită de , nu stiu cum, Toader (am uitat cum îl denumeau pe Tudorel Toader) si ca ciuma asta e făcută să acopere penalii. Era foarte surescitat, vorbea tare, fără argumente și tot ce ti rămânea din spusele lui erau; ciuma roșie, .........Toader si penali, penali, penali. Toată faza se intampla într o cârciumă de cartier. Finalul a fost bestial, dar nu ti l spun. Evenimentul asta mă făcu să mi amintesc de omul respectiv. Iartă mă dacă te am inoportună.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Mai 16, 2018 6:45 pm

Bro, nu-i nimic greșit să publici adresele persoanelor publice. KKTul ăla cu intimitatea nu ține în cazul lor.
Iar petarda e în comparația făcută de tine: Draknea vs Rațiu. Care să mă scuzi, e de kkt! :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mai 16, 2018 6:55 pm

teo scrie:Bro, nu-i nimic greșit să publici adresele persoanelor publice. KKTul ăla cu intimitatea nu ține în cazul lor.
Iar petarda e în comparația făcută de tine: Draknea vs Rațiu. Care să mă scuzi, e de kkt! :mrgreen:
Hai mai teo! Cum poți să gândești că eu pun pe același plan pe Dragnea cu Rațiu!? Doar un ignorant poate susține așa ceva. În ce privește faza cu dezvăluirea adreselor greșești rău.
App, ca tot mă bănuiești tu de pesedism! Bai, nu de Dragnea îmi place ci de Dăncilă. Are sânge în venă bro! În ce privește limba engleza, franceză, ce tot aruncați voi, nici Mihai Viteazul si nici Ștefan cel Mare nu știau limba turca, dar au fost mari.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 17, 2018 2:35 pm

Gata, ma duc sa-mi cumpar bilet in primele randuri. Cica, ii fac plangere lui VVDancila pt inalta tradare. Va inchipuiti ca va avea soarta lui Antonescu si nu vreau sa pierd evenimentul. Banuiesc ca va avea loc in Piata Victoriei unde un mare om de stat ne chema la tepe.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Mai 17, 2018 2:44 pm

damblagiu scrie:Bai, nu de Dragnea îmi place ci de Dăncilă. Are sânge în venă bro!

Și m-am jurat că nu mai discut de politică, nu vreau să mor de tînar.. tu te auzi ce spui?
Poate ca are sînge de vită~dobitoacă, altceva eu unul nu vad!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


cron