PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde callatis06 » Lun Dec 18, 2017 1:10 pm

Sursa: Facebook
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Lun Dec 18, 2017 1:30 pm

callatis06 scrie:Sursa: Facebook


io-s republican, n-am fost fan-ul regelui dar istoria zice un lucru simplu: la 6 septembrie 1940 era in vigoare constitutia din 1938 :mrgreen:
fac o corectie: la 6 sept, constitutia din 38 era suspendata de o zi. abia dupa 23 august 44, se repune in vigoare o constitutie, o varianta modifcata a celei din 23
nu mai intru in alte detalii istorice ca n-are rost.
btw, o fi citit ”sursa” articolul 82? :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 24, 2018 10:55 am

Eeeee! E timpul să vorbim despre rezistentii astia si ce vrea ei. Hai sa facem un exercitiu. Sta Teo (l-am luat aleator pe el) si- i trece un gand prin cap. -Ia sa candidez si eu bai frate la urmatoarele alegeri! Cand aude poporul asa ceva, satul sa tot voteze boureni si bivolari intra in extaz. Acu’ are cu cine. Au loc spontan petreceri campenesti pe tot cuprinsul tarii. Aia care au mai umblat pe afara vin cu barbeque-uri dă burgeri. Aia de au ramas in tara vin cu gratare dă mici. Aia mai batrani care au prins 23 august pun si fierb crenvusti. Ce mai, o frenezie totala. –E bun bai Teo asta! Baiat destept e, scoala are ce mai!? Cu el votam, zice poporul. –Ba, mie nu-mi place, gandeste Damblagiu. Acu’ ce sa faca!? Poporul il vrea si la alegeri o sa iasa mai mult decat Iliescu in ’90. Pai face ce ne invata pe noi rezistentii si dom presedinte. Se duce Dambla la autoritate. Cioc, cioc, cioc bate frumos la usa.-To’arasu, pardon, domnu, Teo m-a injurat, m-a scuipat si mi-a dat si o palma, zice el. –Aaaaa! Nasol, zice autoritatea. Pune mana pe creon si pâc, pâc, pâc –Gata, I- am facut dosar penal. Eeee! Acu’ Teo, om de bun simt asa cum il stim face pasul in spate, ca la hora, sau lateral cum ne invata dom presedinte, ca dansul tine de polca. Vin alegerile, iar sarmanul popor ce dracu sa faca!? Voteaza tot boureni si bivolari ca altii nu mai sunt. Si uite asa reuseste Damblagiu, cu ajutorul dorintei rezistentilor si al domnului presedinte sa deturneze, singur, vointa unui intreg popor, precum Rambo. Va intrebati, cum e mai departe? Pai cum sa fie!? Vine ziua mare a judecatii, ziua mare a dreptatii. Se prezinta Teo si Dambla in fata judecatorului. –Ba Dambla, zice judecatorul, medico-legal nu mi- ai adus, martorii spun ca de fapt tu l-ai injurat, scuipat si I-ai dat si o palma lu’ Teo. Pleaca dracu de aici! Si-l achita pe Teo, care fericit fuge acasa cu hotararea judecatoreasca in mana. Va intrebati, pai Dambla nu suporta, dupa aia rigorile legii!? Da, dar Dambla, baiat destept cum il stim in prealabil da fuguta in sufrageria bourenilor si bivolarilor de unde pleaca precum Iuda cu o punga cu galbeni suficienti cat sa traiasca fericit pana la adanci batraneti si atunci suporta cu usurinta rigorile legii.

L.E. Si aici nu am vorbit despre Tariceanu, care in loc sa umble cu d'alea batrane umbla cu tinere si nici la coada nu sta sa-si preschimbe permisul de conducere. Sa nu mai vorbesc de faptul ca a cazut cu motocicleta, ca nu-l mai astampara Dumnezeu!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Ian 24, 2018 12:40 pm

are bro un stil de-a propaga punctajul pregatit de savaliuc, ceva de speriat :lol: :lol: :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 24, 2018 12:42 pm

teo scrie:are bro un stil de-a propaga punctajul pregatit de savaliuc, ceva de speriat :lol: :lol: :lol:


who the fook is savaliuc?

L.E. Eeee! uite ca gugalii si aflai cine e. Dar de ce crezi mai Teo ca noi nu putem gandi cu creierul nostru si trebuie sa gandeasca altii pt noi!? Sau numai voi, rezistentii sunteti in stare de performanta asta extraordinara?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Ian 25, 2018 10:17 am

La cerere ...domnule Damblagiu !
Ei se întind atât cât li se permite !!!
Pentru că dacă nu le dai peste mână(botmălin ) când sunt mormoloci, tăcerea noastră le dă curaj. Și uite așa ajung să aibă aere de mari șefi. Și se duce dracului țara cu tot cu noi. Că ăștia-s proști de bubuie și ne bagă în gard.
Nu lăsați șefii proști să vă conducă. Căci ai lor copii vor ajunge șefii copiiilor voștri


Spui bine ce spui, dar putin cam vag. Nu sunt de acord ca sunt prosti. Numai ca interesul lor nu coincide cu interesul tarii. Cei care au condus tara asta, la vedere si din umbra, nu au avut interes decat sa o jefuiasca. Erau o mare gasca ce jefuiau impreuna. In momentul in care, pe ciolan nu a mai ramas decat putina carne au inceput sa se lupte intre ei. In natura, asta e un lucru normal. Am dat pe undeva pe aici un exemplu. Du-te si arunca unei haite de caini o jumatate de carcasa de porc. Vor manca toti linistiti. A doua zi arunca-le doar o fleica. Se vor incaiera si se vor sfasia care sa o apuce. Cam asta a fost "politica" tarii asteia de multa vreme incoace.
Daca e sa vorbim de patriotism, Ceausescu (pe care cu mana mea l as fi impuscat fara nici cea mai mica umbra de regret, nici macar de ordin religios) a fost mult, mult mai patriot decat toti politicieni de dupa '89 la un loc.
In rest ce sa mai zic!? Si cei care ii aplaudau pe mineri in '90 si aruncau cu flori in ei ziceau ca sunt patrioti si ca lupta pt libertate, pt tara si popor. Asa ca, ce mai!? sa fie bine ca sa nu fie rau! :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde adriaticad » Vin Ian 26, 2018 10:52 am

@Dambla ,
Oricum ar fi, concluzia care se impune e că, per total, e bine: banii de la buget merg acolo unde trebuie ! Să ne bucurăm, zic!

P.S.
Că tot l -ai pomenit pe Tovarășu' in zi de 26 ian..ceva versuri din nov ' 89 :
,,O să cadă ...o să cadă ,
O să cadă ultima zăpadă ! "
T.c.b .
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Vin Ian 26, 2018 11:13 am

damblagiu scrie:Daca e sa vorbim de patriotism, Ceausescu (pe care cu mana mea l as fi impuscat fara nici cea mai mica umbra de regret, nici macar de ordin religios) a fost mult, mult mai patriot decat toti politicieni de dupa '89 la un loc.


adevarul ca si eu i-as impusca fara nici cea mai mica umbra de regret pe aia care-l considera pe ceasca patriot. sau pe aia care chiar cred ca ceasca a creat o industrie competitiva.
cum plm il poti considera patriot pe unul care si-a infometat poporul si pe care l-a distrus sistematic? cum ma, cum?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 26, 2018 11:26 am

adriaticad scrie:@Dambla ,
Oricum ar fi, concluzia care se impune e că, per total, e bine: banii de la buget merg acolo unde trebuie ! Să ne bucurăm, zic!

P.S.
Că tot l -ai pomenit pe Tovarășu' in zi de 26 ian..ceva versuri din nov ' 89 :
,,O să cadă ...o să cadă ,
O să cadă ultima zăpadă ! "
T.c.b .
Ptiuuuu!! Nu mi am dat seama că am postat pe 26 ianuarie că puneam și eu o coroniță postarii. De bucurat cum dracu să mă bucur, Adriaticad?! Cu banii ce i am dat la buget în ultimii 28 de ani as fi construit singur o bucata buna de autostradă, care ar fi stat pe loc nu ar fi luat-o la vale. Așa, și au construit ei palate. Tovarăș o fi fost cu coana Leana nu cu mine. Eu am fost domn și pe vremea aia. Din păcate "ultima zăpada" nu a adus prea mult bine poporului asta. Nici pe departe la ce speranțe erau. Dar, vorba Moțului, ploaia care va veni le va potoli pe toate, și am eu o bănuiala că va veni una mare de nivel mondial. In rest sa ne bucuram de ziua asta însorită.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 26, 2018 11:31 am

teo scrie:
damblagiu scrie:Daca e sa vorbim de patriotism, Ceausescu (pe care cu mana mea l as fi impuscat fara nici cea mai mica umbra de regret, nici macar de ordin religios) a fost mult, mult mai patriot decat toti politicieni de dupa '89 la un loc.


adevarul ca si eu i-as impusca fara nici cea mai mica umbra de regret pe aia care-l considera pe ceasca patriot. sau pe aia care chiar cred ca ceasca a creat o industrie competitiva.
cum plm il poti considera patriot pe unul care si-a infometat poporul si pe care l-a distrus sistematic? cum ma, cum?


Pai ai avut ocazia la Cheia să l împuști pe unul d' ăla. De ce nu ai făcut o. Ți a fost jena? Trebuia să mi spui că, pentru fericirea ta mă impuscam singur.

Trimis folosind Tapatalk
Vb când o sa am timp despre patriotismul lui ceașcă
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Vin Ian 26, 2018 11:39 am

damblagiu scrie:Pai ai avut ocazia la Cheia să l împuști pe unul d' ăla. De ce nu ai făcut o. Ți a fost jena? Trebuia să mi spui că, pentru fericirea ta mă impuscam singur.


cu tine mai exista o sansa sa te dai pe brazda. e drept ca mica dar totusi o sansa
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 26, 2018 12:13 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Pai ai avut ocazia la Cheia să l împuști pe unul d' ăla. De ce nu ai făcut o. Ți a fost jena? Trebuia să mi spui că, pentru fericirea ta mă impuscam singur.


cu tine mai exista o sansa sa te dai pe brazda. e drept ca mica dar totusi o sansa
Și cam cum ar arata datul asta pe brazdă? Trec la catolicism și mi iau cetățenie maghiară? De naționalitate nu se pune Pb a! Sau, daca mă însor cu unguroaica îmi dau și naționalitatea?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Rest in Peace (R.I.P.)

Mesaj necititde teo » Vin Ian 26, 2018 3:31 pm

iuliangrecu scrie:Attila Verestóy, care a declarat că nu va participa la Ceremoniile legate de împlinirea a 100 de ani de la Marea Unire, "decât mort", s-a ținut de cuvânt.
Un bun exemplu de urmat și de către ceilalți oameni de cuvânt care nu suportă România!


defineste Romania :mrgreen:


...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Rest in Peace (R.I.P.)

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 26, 2018 3:56 pm

teo scrie:
iuliangrecu scrie:Attila Verestóy, care a declarat că nu va participa la Ceremoniile legate de împlinirea a 100 de ani de la Marea Unire, "decât mort", s-a ținut de cuvânt.
Un bun exemplu de urmat și de către ceilalți oameni de cuvânt care nu suportă România!


defineste Romania :mrgreen:
Tara noastră
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Rest in Peace (R.I.P.)

Mesaj necititde teo » Vin Ian 26, 2018 6:31 pm

damblagiu scrie:Tara noastră


parca nu-i completa fara maneaua aia cu ”noi suntem pe veci stapani”
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori