Nunta cu tema marina

Politica, evenimente etc.

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde mischaela » Joi Iun 18, 2015 7:16 am

Mihaela scrie:Zilele trecute a postat Demential cantecul "Zece" a lui Florin Chilian, cantec pe care am dansat la nunta si m-a facut sa rascolesc albumul cu poze . Avand tema marina si fiind pe un forum de iubitori ai marii, soarelui si ai Greciei, chiar si topicul "Luna de miere in Thassos" si m-am gandit ca poate vor fi utile unor viitori miri.
Am avut nunta pe data de 21 august 2010, intr-o zi mult prea calduroasa. Fiind iubitori de mare am decis sa facem aproape totul cu tema marina. Am dat peste o doamna decoratoare cu multa imaginatie, care ne-a intercut cu mult asteptarile. A doua zi in parcare am gasit pe jos scoici, stelute de mare si alte mici obiecte.
O parte din scoici le-am cumparat din Thassos in 2009, o alta parte le-a cumparat o prietena din Atena iar restul au apartinut decoratoarei.
A fost amuzant ca la plecare de la restaurant majoritatea invitatilor voiau sa plece acasa cu decoratiunile dupa mese si din restaurant pt ca le placeau. A trebuit sa le explicam ca sunt inchiriate. Pana la urma unchiul sotului a insistat sa plece cu o scoica de vreo 3 kg acasa si l-am lasat. Intr-un final au disparut multe decoratiuni, dar a doua zi dupa nunta cand ne-am intalnit cu decoratoarea nu ne-a pus sa le platim, ba din contra s-a bucurat ca le-au placut invitatilor pt ca de obicei nu au asa mare succes decoratiunile. Anul trecut, cu vreo luna inainte sa moara unchiul sotului mi-a spus ca scoica-suvenir sta la loc de cinste pe masa din sufragerie.

La cununia civila am avut buchetul din orhidee Vanda, care au rezistat cu brio la cele 45 de grade la soare.
Cocardele au fost din stelute de mare, buchetul meu si al nasei au fost din orhidee respectiv trandafiri printre care s-au intercalat scoci, melci, stelute de mare.
Invitatiile au fost un fel de mesaj in sticla.
Cocardele sotului si al nasului au avut cate o floare de orhidee si o steluta de mare, la fel si lumanarile, bratarile pt domnisoarele de onoare. Verighetele au model grecesc in amintirea bunicilor greci ai sotului care nu mai sunt printre noi de multi ani.

foarte dragut si foarte "bibilit" ... iar tema este super!
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iun 18, 2015 8:25 am

mischaela scrie:la mine


Super tare. Bravo :clap:
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde HHR » Joi Iun 18, 2015 11:29 am

mischaela scrie:la mine starea civila a fost gen hippie flower power ... eu verde si cu multe margarete in coronita, mirele pantaloni de piele si ie simpla .... iar la nunta ... alta ie, si fiind in padure, cu durata de doua zile si o noapte, toata lumea a avut liber la blugi. Ca doar nu poti canta la chitara langa foc de tabara melodii porcoase imbracat in toale prea fine ....

aaa .... si fara dar!


Jos palaria !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iun 18, 2015 11:34 am

mischaela scrie:
Mihaela scrie:Zilele trecute a postat Demential cantecul "Zece" a lui Florin Chilian, cantec pe care am dansat la nunta si m-a facut sa rascolesc albumul cu poze . Avand tema marina si fiind pe un forum de iubitori ai marii, soarelui si ai Greciei, chiar si topicul "Luna de miere in Thassos" si m-am gandit ca poate vor fi utile unor viitori miri.
Am avut nunta pe data de 21 august 2010, intr-o zi mult prea calduroasa. Fiind iubitori de mare am decis sa facem aproape totul cu tema marina. Am dat peste o doamna decoratoare cu multa imaginatie, care ne-a intercut cu mult asteptarile. A doua zi in parcare am gasit pe jos scoici, stelute de mare si alte mici obiecte.
O parte din scoici le-am cumparat din Thassos in 2009, o alta parte le-a cumparat o prietena din Atena iar restul au apartinut decoratoarei.
A fost amuzant ca la plecare de la restaurant majoritatea invitatilor voiau sa plece acasa cu decoratiunile dupa mese si din restaurant pt ca le placeau. A trebuit sa le explicam ca sunt inchiriate. Pana la urma unchiul sotului a insistat sa plece cu o scoica de vreo 3 kg acasa si l-am lasat. Intr-un final au disparut multe decoratiuni, dar a doua zi dupa nunta cand ne-am intalnit cu decoratoarea nu ne-a pus sa le platim, ba din contra s-a bucurat ca le-au placut invitatilor pt ca de obicei nu au asa mare succes decoratiunile. Anul trecut, cu vreo luna inainte sa moara unchiul sotului mi-a spus ca scoica-suvenir sta la loc de cinste pe masa din sufragerie.

La cununia civila am avut buchetul din orhidee Vanda, care au rezistat cu brio la cele 45 de grade la soare.
Cocardele au fost din stelute de mare, buchetul meu si al nasei au fost din orhidee respectiv trandafiri printre care s-au intercalat scoci, melci, stelute de mare.
Invitatiile au fost un fel de mesaj in sticla.
Cocardele sotului si al nasului au avut cate o floare de orhidee si o steluta de mare, la fel si lumanarile, bratarile pt domnisoarele de onoare. Verighetele au model grecesc in amintirea bunicilor greci ai sotului care nu mai sunt printre noi de multi ani.

foarte dragut si foarte "bibilit" ... iar tema este super!


Merci. Pai cum altfel putea fi nunta unor iubitori de mare si soare?
Foarte originala si nunta ta. Cred ca invitatii s-au simtit tare bine.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde mischaela » Joi Iun 18, 2015 11:46 am

un picnic luuunnng ....
care a vrut a plecat si a dormit ... cine nu ...padurea e mare ...

cat despre starea civila ... acus' se apropie forgiulai si 10 ani de atunci ....
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde HHR » Joi Iun 18, 2015 11:54 am

mischaela scrie: acus' se apropie forgiulai si 10 ani de atunci ....


la cat mai multe forgiulaiuri !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 04, 2015 8:28 am

mischaela scrie:cat despre starea civila ... acus' se apropie forgiulai si 10 ani de atunci ....

Imagine
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Nunta cu tema marina

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 04, 2015 9:53 am

Achiesez la antepostator !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Anterior

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori