Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mie Feb 21, 2018 8:18 am

teo scrie:
În fiecare an, ANAF cheltuie 10 milioane de euro doar cu plicurile în care trimite prin Poştă înştiinţări contribuabililor

iar dacă poștașul nu te găsește la sediu/acasă trebuie să mergi să ridici plicurile de la poștă. :evil:

nu a venit niciodata postasul cu plicul :( mereu am stat minim 30min la coada la posta sa ridic penibilul plic ... "pentru ca trebuie sa semnati de primire".
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Feb 21, 2018 10:30 am

demential scrie:nu a venit niciodata postasul cu plicul :( mereu am stat minim 30min la coada la posta sa ridic penibilul plic ... "pentru ca trebuie sa semnati de primire".


trebuie sa ti-l aduca la usa. daca nu te gaseste iti lasa instiintare sa-l ridici de la oficiul postal
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Feb 22, 2018 4:50 pm

De vreo 5 luni primesc lunar un sms de la o bancă:
Vă reamintim că pentru contul curent figurați cu o restanță de 12,79 lei. Efectuați plata..... + ceva amenințări

Chestia e că n-am avut, nu am și nici nu cred că voi avea vreodată conturi la banca respectivă.

Pe lângă sms-uri de vreo 3 luni au început să mă și sune.
Am început să mă distrez cu ei mai ales că-mi pun tot felul de întrebări idioate.
Ultima a fost din ciclul Ion Cristoiu:
De unde avem atunci numărul dumneavoastră?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Feb 25, 2018 12:06 pm

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22307316-dubla-crima-bucuresti-tanar-libian-ucis-iubita-ulterior-vecin-bloc-refuzat-dea-tigara.htm


și-acum să vezi cum o să sară dacii liberi, imbecilii de la coaliția familiei și de alte organizații cretin-ortodoxe.
nu mai contează că aici drogurile erau problema. contează că ăla e străin și musulman pe deasupra.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Feb 26, 2018 9:05 am

teo scrie:
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22307316-dubla-crima-bucuresti-tanar-libian-ucis-iubita-ulterior-vecin-bloc-refuzat-dea-tigara.htm


și-acum să vezi cum o să sară dacii liberi, imbecilii de la coaliția familiei și de alte organizații cretin-ortodoxe.
nu mai contează că aici drogurile erau problema. contează că ăla e străin și musulman pe deasupra.
Zău bre!?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Feb 27, 2018 10:35 am

Cretinismul guvernantilor nu are limite!
Mulguta cere ACTUALILOR PENSIONARI sa o ajute sa-i f#$a pe viitorii pensionari!
Ministrul Muncii , Lia Olguta Vasilescu, a reluat luni, in cadrul unei reuniuni cu usle inchise pentru presa, posibilitatea renuntarii la Pilonul II de pensii
"De ce sa nu va ascund, as avea nevoie si de sustinerea DVs in spatiul public ca sa putem sa inaintam cu aceasta lege! Si nu va ascund ca si pentru noi din punct de vedere politic este cea mai importanta lege pentru ca electoratul nostru din aceasta zona vine", a mai spus luni ministrul Muncii


Deci banii economisiti de noi, pentru viitoarea noastra pensie, vor ajunge in buzunarele pensionarilor de azi!
Bai, io las democratia deoparte! Votantilor pesede le-ar trebui interzis dreptul de a vota!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde onisoru » Mar Feb 27, 2018 11:25 am

Io ma car de aici, am 50 de ani, da ma pricep la multe! Nu aveam in plan asta, dar, sincer, nu mai suport!!!!!
Banii nu trebuie sa fie un scop, ci un mijloc de a atinge alte scopuri.
onisoru
 
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iun 05, 2015 8:14 pm
Has thanked: 180 times
Been thanked: 170 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Feb 27, 2018 7:21 pm

alta cretinitate

Un proiect de modificare a Codului Fiscal iniţiat de mai mulţi parlamentari PSD impune restricţii privind comercializarea maşinilor second-hand. 41 de senatori şi deputaţi au iniţiat un proiect de modificare a Codului Fiscal, respectiv a art. 312 „Regimuri speciale pentru bunurile second-hand, opere de artă, obiecte de colecţie şi antichităţi”, prin care impun restricţii de comercializare a maşnilor second-hand. “Comercializarea autovehiculelor second-hand achiziţionate din afara ţării şi revândute în România se face doar de către persoanele juridice. Persoanele fizice pot achiziţiona o dată la doi ani un singur autovehicul second-hand pentru folosinţă proprie”, se arată în proiectul de modificare a Legii 227/2015 privind Codului Fiscal.

Citeste mai mult: adev.ro/p4tcq3
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Feb 27, 2018 8:06 pm

Oricum pare o cretinatate detalierea bunurilor "speciale" din codul fiscal ... De exemplu, daca as cumpara din China 3 vase din portelan dinsatia Qin (sa zicem) cu semnatura de mester, acestea vor fi ce? Vor fi opere de arta, obiecte de colectie, antichitati sau daca mananc ciorba din ele pot sa le declar "second-hand" :crazy: !? Bine, poti sa le spui si oala de noapte dar pe urma ai soarta lui Adrian Nastase cu bideurile sau ce dracu' aducea el din China ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 28, 2018 11:03 am

Arta pupatului in cur.
Ca sa folosesc si eu modelul titlurilor articolelor lui. Din intamplare am auzit interviul si m-am .....facut pe mine de ras. Celor care nu au prins emisiunile tv de pana in '89 aveti modelul odelor catre tovarasa Elenei Ceausescu, ode care umpleau cele 2 ore de emisie zilnica. Scriu si rad ca prostu, singur. Am cautat pe youtube si am gasit ce vroiam. Vedeti minutul 1.33. E bestial. Credeti ca reactia la intrebare e teatru sau e sincera? In ambele cazuri rad de mor! Nu ma pricep sa scot doar pasajul respectiv. Si, ca sa nu fiu judecat ca aparator al "ciumei rosii" jos Dragnea, PSD si cine mai vreti voi.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cSVjCm6oAJ8[/youtube]
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Feb 28, 2018 5:16 pm

E consecvent in pupincurism, atat tot:
"Liiceanu a continuat: "Timp de 10 ani cat ati fost, sunteti presedintele Romaniei, nu ati facut decat sa ne asezati pe drumul pe care noi, cei care credem care e binele in chip matur al Romaniei, trebuia sa ne asezam. Si pentru asta va multumim". (https://www.hotnews.ro/stiri-esential-1 ... a-asta.htm).
Multumim din inima pentru grija ce ne-o purtati tovarasa Kovesi! Glorie carmacilor!
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 28, 2018 6:20 pm

Am descărcat clipul în telefon. Când sunt trist îl privesc si mi trece. App! Când mă voi duce să nu vă pună necuratul să mi faceți vreun necrolog d'asta p'aici pe forum ca ma ridic din mormânt si vin peste voi! ,

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Feb 28, 2018 11:22 pm

damblagiu scrie:Am descărcat clipul în telefon. Când sunt trist îl privesc si mi trece. App! Când mă voi duce să nu vă pună necuratul să mi faceți vreun necrolog d'asta p'aici pe forum ca ma ridic din mormânt si vin peste voi!

Ma voi ocupa personal
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Feb 28, 2018 11:25 pm

teo scrie:alta cretinitate

Asta-i pt samsari, care oricum se vor descurca, nu le înregistrează pe numele lor..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Feb 28, 2018 11:28 pm

pozeDECAT scrie:Multumim din inima pentru grija ce ne-o purtati tovarasa Kovesi! Glorie carmacilor!

Eu sunt fan Kovesi & Liiceanu, sper sa nu ma zburați de pe aici..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 45 vizitatori