Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Mie Sep 11, 2019 9:12 pm

Nu e unchiul?! Si astia bat campii?!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 11, 2019 9:35 pm

April scrie:Nu e unchiul?! Si astia bat campii?!

Stai să vezi depresii, drame și sinucideri în masă, cind vor realiza toți susținătorii lui ce hram poartă
Apropo, ați văzut cîți oameni au participat weekendul trecut la marele miting anunțat de cumpanașu în pța Victoriei?

Dambla, acum nu am mai scos nimic din context, deci toți politicienii sunt inteligenți, iar noi restul lumii niște proști, corect?
damblagiu scrie:Nu e normal ca in politică să ai preferinte si repulsii așa cum zici. Astea sunt sentimente iar sentimentele tin de suflet. În politică trebuie sa gândesti cu creierul. Folosindu ti sufletul poti fi ușor manipulat. Un exemplu de manipulare il ai in postarea de mai sus unde sunt citate trunchiate din postarile mele. Din astea si citirea superficială a postarilor mele tu ai tras concluzia ca eu il susțin, sau sunt de partea lui Cumpanașu. Greșești. Daca ai curiozitatea sa cauti in postarile mele de pe aici vei gasi una, mult înainte ca el să zică ceva de presidentie ca spuneam, cumpanasule, sunt alături de tine in ce priveste găsirea alexandrei si aflarea adevărului, dar daca vei candida la vreo funcție eligibilă nu te voi vota in veci. Asa ca sfatul meu e sa te documentezi înainte să ti formezi o parere si sa nu te mai uiti in gura oricui care râgâie ca nu oricine e leu. Mai sunt si d astea de 10 bani. Acu' tu faci cum vrei.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 12, 2019 5:21 am

iuliangrecu scrie:Dambla, acum nu am mai scos nimic din context, deci toți politicienii sunt inteligenți, iar noi restul lumii niște proști, corect?



Ptiuuu! Dacă tu asta ai inteles înseamnă că am lacune mari in exprimare. De acum incolo, cel putin pe topicul asta nu mai scriu ci am să desenez. În orice caz iti multumesc că m ai inveselit așa de dimineață. You make my day, cum ar spune jandarmul planetei.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 13, 2019 8:08 am

Măi Petroave, măi Petroave! cum sa nu stii tu ca CI stul unității e securist!? Păi noi, soldați în termen stiam asta de cum intrăm întâia oară in unitate, iar tu viitor ofițer să nu stii!? Mai mare râsul!
Văzui ca ai fost si remunerat pt turnatoriile tale. Cică 1500$. Nu stiu inca daca e adevarat sau nu dar daca e, e nașpa. Păi sa facem un calcul; un video player la vremea aia era cam 250-300$ in europa de vest. Cu cei 1500 puteai cumpăra 5 bucăți. În țară vindeai bucata cu 30000lei. Rezulta un venit de 150000. Salariul mediu la vremea aia era cam 2000lei/ lună. Rezultă că tu dintr o cântare castigai cat un angajat in 6ani si 4 luni. Si asta extra salariu si diurnă.
Am luat video playerul ca exemplu ca pe astea le dădeai repede. De 5 bucăți scăpați fluierînd intr o săptămână. Dacă mergem pe bisniță cu cafea acolo câștigul e si mai si. Un kg de cafea se vindea cu 1200-1500 lei in țară. Nu mai tin minte cat era sacul de cafea de 30 kg. În concluzie, daca documentul respectiv e adevarat, ai cântat pe bani frumosi. Ce o fi in sufletul celor care te au votat lăsându se mințiți de tine? De ceilalți ce sa zic!? Vai de curu lor că acolo îi doare ca ai fost tu turnător. Au avut avantaje de pe urma ascensiunii tale, imorale si ilegale si asta ii interesa. Hai, să trăiți bine!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: SPAM

Mesaj necititde HHR » Dum Sep 15, 2019 9:18 pm

Redenumirea se impune ... :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Sep 17, 2019 10:51 am

Bai baiete eu ma simt frustrat. Mie nu mi-a dat nimeni niciodata nimic degeaba si nu m-a scutit nimeni niciodata de vreo taxa. O aud pe Firea cum ca le ar da taximetristilor cu rable 3000 euro sa-si schimbe masina. Pai dupa ce le platesc biletele de tren studentilor. Dupa ce le platesc pensi speciale unora care nu au contribuit nici macar cu un leu la asa ceva. Dupa ce le platesc ITistilor ce trebuie ei sa-si plateasca, dar bine inteles sunt scutiti, de ce nu le as cumpara masini si taximetristilor!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 18, 2019 8:28 am

De cate ori discutam cu cate un rezistent despre justitie, implacabil dupa cateva replici, ramas fara argumente vene cu zicala, da' ce ba, tu te pricepi la justitie!? Acum o aud pe doamna Birchall ca vrea sa desfinteze sectia pt investigarea magistratilor. Unul din motive este faptul ca i au scris dansei cateva mii de romani ca sectia respectiva nu si are rost. Ba, sa fiu al dracu! eu sunt singurul prost care nu ma pricep la justitie in timp ce astea cateva mii de romani de-i scrise doamnei ministru se pricep mult. Vreo legatura cumva ca Birchall e singurul ministru "validat" de johannis in ultima lunga perioada de timp!? Nuuuu! Eu nu cred. Eu cred ca e simpla coincidenta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Sep 19, 2019 11:04 am

fmm..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 19, 2019 11:44 am

Hotararea CCR

II. În aceeași zi, Plenul Curții Constituționale, învestit în temeiul dispozițiilor
art.146 lit.e) din Constituție și ale art.11 alin.(1) pct.A lit.e), precum și ale art.34,
art.35 și art.36 din Legea nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții
Constituționale, a luat în dezbatere cererea de soluționare a conflictului juridic de
natură constituțională dintre primul-ministru, pe de o parte și Președintele României,
pe de altă parte, cerere formulată de primul-ministru.
În urma deliberărilor, Curtea Constituțională, cu majoritate de voturi cu privire
la pct.1,2 și 3 și cu unanimitate cu privire la pct.4, a decis:
1. Admite cererea și constată existența unui conflict juridic de natură
constituțională între primul-ministru, pe de o parte, și Președintele României, pe de
altă parte, determinat de refuzul revocării unor miniștri, la propunerea primuluiministru, potrivit art.85 alin.(2) din Constituția României, republicată, precum și de
refuzul tacit al Președintelui României de a numi miniștri interimari, la propunerea
primului-ministru, potrivit art.107 alin.(3) din Constituția României, republicată.
2. Președintele României urmează să emită de îndată decretele de revocare a
miniștrilor, solicitate de primul-ministru prin adresele nr.5/5321 și nr.5/5324 din 26
august 2019, precum și decretele de desemnare a miniștrilor interimari propuși prin
adresele nr.5/5362, nr.5/5363 și nr.5/5364 din 27 august 2019;
3. Preşedintele României urmează să răspundă, de îndată, în scris şi motivat, cu
privire la refuzul propunerilor de numire în funcția de ministru titular, înaintate de
primul-ministru prin adresele nr.5/5321, nr.5/5322, nr.5/5323, nr.5/5324, nr.5/5325
din 26 august 2019.
4. Constată că nu există conflict juridic de natură constituțională între primulministru, pe de o parte, și Președintele României, pe de altă parte, generat de refuzul
Președintelui de a numi miniștrii titulari propuși de primul-ministru prin adresele
nr.5/5321, nr.5/5322, nr.5/5323, nr.5/5324 și nr.5/5325 din 26 august 2019.
Decizia este definitivă și general obligatorie și se comunică, potrivit art.36 din
Legea nr.47/1992, primului-ministru şi Președintelui României şi se publică în
Monitorul Oficial al României, Partea I.


Raspunsul lui johannis.


principalele idei in forma LIVE text:

17:00 - Presedintele vine la pupitru:

- CCR a luat astazi in discutie actuala situatie politica.

- Decizia de astazi a CCR nu schimba cu nimic situatia politica in care se afla Guvernul de trei saptamani.

- Guvernul nu mai are aceeasi compozitie prin plecarea ALDE si prim ministrul e obligat sa mearga in Parlament sa ceara un vot de incredere.

- Si CCR a ajuns corect si inevitabil exact la aceeasi concluzie pe care o spun de trei saptamani. Guvernul Dancila sa mearga de indata in Parlament.

- Celelalte blocaje sunt generate de refuzul doamnei prim ministru de a se prezenta in fata Parlamentului pentru a primi un vot de incredere.

- Deciziile mele referitoare la aplicarea deciziei CCR le voi lua dupa publicarea si analiza deciziei, care probabil va fi in perioada urmatoare.

- Daca dna Dancila doreste sa se puna capat acestei crize guvernamentale, va mai spun o data: Doamna prim ministru, poftiti in fata Parlamentului pentru votul de validare!

16:45 - Declaratiile presedintelui sunt transmise LIVE pe site-ul Administratiei Prezidentiale.

App. CCRul nu discuta situatii politice si cu atat mai putin schimba situatiile politice. CCR ul, in urma sesizarilor constata constitutionalitatea legilor si oug urilor, precum si existenta, sau nu a unor conflicte de naura constutionala inre institutiile statului. In rest va las pe voi sa trageti concluzi. Care vreti, bine inteles.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Sep 19, 2019 10:03 pm

damblagiu scrie:Hotararea CCR
App. CCRul nu discuta situatii politice si cu atat mai putin schimba situatiile politice. CCR ul, in urma sesizarilor constata constitutionalitatea legilor si oug urilor, precum si existenta, sau nu a unor conflicte de naura constutionala inre institutiile statului.
In rest va las pe voi sa trageti concluzi. Care vreti, bine inteles.

Văd că iar arunci cu rahan pe aici, pe bune, asta face CCR?? ia mai verifică nițel ;)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 20, 2019 8:31 am

iuliangrecu scrie:Văd că iar arunci cu rahan pe aici, pe bune, asta face CCR?? ia mai verifică nițel ;)


Mai Grecule: 1. Acum ceva timp cand am vorbit despe Barna si pozitia lui in legatura cu homosexualitatea mi-ai spus, iar postezi fakeuri? Barna nu a spus niciodata asa ceva ci Vosganian a nascocit fakeul asta despre Barna. Ti am dat linkul cu interviul televizat a lui Barna in care vorbea despre lucrul respectiv, rugandu te tot odata sa nu mai spui, in necunostinta de cauza ca raspandesc fakeuri. Dupa ce ai vizionat respectivul interviu era frumos sa spui, da mai dambla, am gresit invinuindu te, scuza ma. Asa era frumos. 2. Nu e bine sa folosesti cuvinte urate, chiar daca le inpodobim si transformam rahat in rahan. Noi suntm din capitala tarii si ar trebui sa fim modele in exprimare pentru cei din provincie. 3. Nu inteleg ce trebuie sa verific si unde?

PS. Daca tot vorbim de fakeuri, pai poza ta din postarea de mai sus e una dintre ele, dar e asa de grosolana incat nici un copil de clasa a 5 a nu ar crede. De ce spun asta!? pai, Dancila nu o duce prea mult mintea, dar de campania electorala se ocupa echipe de profesionisti. Cate odata unii sunt adusi de afara. Panoul respectiv, in forma aratata de tine nu ar aduce nici un beneficiu lui Dancila, ba dimpotriva. De lucrul asta isi dau seama profesionistii respectivi. Dac privesti bine si in arhitectura panoului textul ala e asezat aiurea. Intra pe net de unde ai luat poza si intreaba-l pe respectivul care a postat o unde anume se afla panoul? Fac pe dracu in patru si ti trimit o poza actuala si adevarata cu panoul.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Sep 20, 2019 9:07 am

damblagiu scrie:Mai Grecule

Cam asa explici si tu aici:

-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Sep 20, 2019 1:15 pm

plm, grecule!
mă scuzi pentru "grecule" da' nici tu n-ai fo' model, că io prostovanu' dân provincie tră să-mi iau model un capitalist. nu contează dân ce crâșmă da asta ie o altă discuție.
aniuei grecule ți-a explicat domnu' că deși veorica pute de proastă ce ie are echipă dă profesionști, unii aduși dă afară.
aceiași profesioniști care deși știau de câteva zile că lck o să primească funcția, au sfătuit-o pă veorica să-și depună candidatura în ziua și la ora la care se făcea anunțul oficial pt lck.
și uite așa profesioniștii au îngropat din start tema care trebuia să ne fumege în următoarele zile, cu coana veorica prezidantă. nu mai pomenesc dă festivalu' dă pă pagina veoricăi unde luluța primea felicitări.
deci plm grecule să nu te prinzi tu că panou era un faic?
kzdms dă treabă!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 20, 2019 3:20 pm

Pai ce faci bre curte de apel, ne confirmi ca Basescu a fost turnator tocmai in ziua cand Udrea isi boteaza copilul!? O merge si el la botez sau i o fi zis tatal copilului, sa nu te prind p' acolo ca ti rup picioarele! Basistilor care ati mai ramas si sunteti voi basisti, nu disperati! Nu ramane Petrov fara avantajele unui fost presedinte. Urmeaza ICCJ care va spune ca e nevinovat. Si asa dosarul celalalt a fost trimis la DNA, desi nu are nici o legatura cu DNAul. De ce!? Cum de ce!? Pai nu la DNA sunt procurorii lui!?
Ma inteb ce vor raspunde cei pe care ii vor intreba copii lor, ce facusi bre tata tu votasi cu turnatorii!? :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Oct 06, 2019 9:42 am

De vreo două zile mi a fost rău tare. Am simțit moartea trecând pe lângă mine. Mă consolasem cu gândul că mă va apuca de mână și mă va lua cu ea, când un gând îmi străfulgeră prin minte si ma făcu să mi reconsider poziția, ia stai băi că nu e bine. Pai la următorul discurs a lui johannis se va folosi de mine. - Din cauza nepăsării si incompetenței crase a PSD ului l am pierdut pe dambla! Si uite așa ajunge iar președinte. Asta ma făcu să i spun morții, auzi coană mare!? Ia vezi ți tu de drum și lasă mă pe mine în pace ca nu vreau să mi bag poporul meu în confuzie!
Restul, mai pe seară. Rog rezistentii să nu citească. Li se va face rău. Lăsați pe cei mai tari să se ocupe cu asta.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori