Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 5:43 pm

teo scrie:bag-o si pe aia ca au muncit pentru pensie :mrgreen:


Bine. Data viitoare.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 8:05 pm

damblagiu scrie:
HHR scrie:Măcar de-ai schimba tu canalele cum schimb io paharele.

Bine. Lasand gluma, cine trebuie sa-mi spuna mie cum e bine cu justitia asta?! Am aflat de la voi ca se poate schimba doar daca sunt motive intemeiate. Pai cine imi spune care sunt motivele alea intemeiate si care nu? Vad ca sunt magistrati care spun ca astea vehiculate acum ar cam fi motive intemeiate. De ce au dreptate numai meseriasii in ale justitiei care sunt de partea Codrutei si nu ar avea si ceilalti? Constat ca si CCR-ul e de rahat conform doamnei Codruta. Fa-ma si pe mine sa inteleg cum e treaba, dar nu vorbe din astea pentru un neuron, penali,penali,penali.


E mai simplu. Rudotel cere, cesemeul dă aviz consultativ, prezidentul hotărăște. Așa merg treburile. Fără televizoare, declarații șocante, știri halucinante, explozive și babe monoideatice. Toată lumea are certitudini cu privire la denea, așa că, îmi permit luxul de a spune, nu cunosc ce e acolo. Aștept decizia prezidentului cu interes moderat.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 8:41 pm

HHR scrie:
E mai simplu. Rudotel cere, cesemeul dă aviz consultativ, prezidentul hotărăște. Așa merg treburile. Fără televizoare, declarații șocante, știri halucinante, explozive și babe monoideatice. Toată lumea are certitudini cu privire la denea, așa că, îmi permit luxul de a spune, nu cunosc ce e acolo. Aștept decizia prezidentului cu interes moderat.
Beau, citesc si rad. Iar beau, iar citesc si iar rad, după care mă apucă teama. Teama ca tara asta nu-și va revenii curând. HHeRe, ce spui tu e valabil într o tara sănătoasă la cap. Țara asta si curul îl are bolnav nu numai capul. Dezvolt mâine ca acum sunt chemat la datorie.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Dum Mar 04, 2018 9:13 pm

damblagiu scrie: Dezvolt mâine ca acum sunt chemat la datorie.

Felicitări! :mrgreen: sau Succes!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31065 times
Been thanked: 28916 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 04, 2018 9:15 pm

s-a dat alarma la baneasa? :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 9:29 pm

damblagiu scrie: HHeRe, ce spui tu e valabil într o tara sănătoasă la cap. Țara asta si curul îl are bolnav nu numai capul.


adică cum, dambla ? cum să fie bolnavă țara asta mai veche decît mamuții ? țara asta care să trage din sylla lu traian și gerula lu decebal ? țara asta buco-paradisiacă (pe o gură dă rai) ? țara asta cu centru spiritual magnetic în bucegi, șambala asta terestră, cu fluviul care izvorăște din pontul euxin și să varsă în bucegi ... ?
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 05, 2018 9:49 am

April scrie:
damblagiu scrie: Dezvolt mâine ca acum sunt chemat la datorie.

Felicitări! :mrgreen: sau Succes!

:oops: :oops: :oops:
Aoleeeeeeu! pe unde-ti umbla mintea April!? La ce te gandesti tu nu a ajuns inca sa fie datorie. E inca placere. A trebuit sa beau un vin rosu cu vecinii si vecinutele pe care nu le mai vazusem de ceva vreme.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 05, 2018 10:09 am

HHR scrie:
damblagiu scrie: HHeRe, ce spui tu e valabil într o tara sănătoasă la cap. Țara asta si curul îl are bolnav nu numai capul.


adică cum, dambla ? cum să fie bolnavă țara asta mai veche decît mamuții ? țara asta care să trage din sylla lu traian și gerula lu decebal ? țara asta buco-paradisiacă (pe o gură dă rai) ? țara asta cu centru spiritual magnetic în bucegi, șambala asta terestră, cu fluviul care izvorăște din pontul euxin și să varsă în bucegi ... ?


Iar ai impresia ca sunt exaltat. Nu, HHeRe, doar imi iubesc tara in care m-am nascut. Ca a iesit din nu stiu ce sula, ca are nu stiu ce rau subteran si centru magnetic in bucegi, sau ce mai zici tu pe acolo nu stiu si nu ma intereseaza. Eu stiu ce vad cu ochii mei si gandesc cu mintea mea. Pb-il d'asta vad altfel problema cu doamna Codruta, fata de cum o vezi tu. Nu pot insa sa nu observ ura, sper sa nu fie prea mult, fata de tara unde te-ai nascut. Probabil preferai sa te nasti in America sau cine stie pe unde. Te-ai gandit ca, poate, tocmai pt ura asta te-a pedepsit Dumnezeu sa ramai aici? El nu bate cu batul, asa cum spunem noi ortodoxi de pe plaiurile mioritice. Pb-il ai fi putut sa emigrezi la vecinii nostri "frati si prieteni" dar tu ai fi vrut sa emigrezi cu o bucata din tara asta cu tot. Cred ca mai ai de asteptat.......sau nu!? La ce rahat de conducatori avem nu m-as mira sa emigrezi cu Insula mare a Brailei!
Asta e un pamflet si trebuie tratat ca atare, asa cum bine zice un mare om de cultura si arta ce face spagatul pe doua scaune, lucru ce senseiul tau nu poate.

Despre subiectul principal intr-o postate viitoare. Acum m-am inveselit suficient cat sa muncesc cu spor.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Mar 05, 2018 11:10 am

damblagiu scrie:Nu pot insa sa nu observ ura, sper sa nu fie prea mult, fata de tara unde te-ai nascut.


băi, al dreaqului câtă ură poți să vezi :mrgreen:
în dicționarul dac nu există cuvântul critică. doar ură și iar ură. mă rog.... și barză, viezure, brânză, mânz...
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 05, 2018 11:25 am

teo scrie:băi, al dreaqului câtă ură poți să vezi :mrgreen:
în dicționarul dac nu există cuvântul critică. doar ură și iar ură. mă rog.... și barză, viezure, brânză, mânz...


Hai mai Teo ca nu e un cuvant asa urat! Si catre Ceausescu isi striga poporul Uraaaaa!,Uraaaaa!, Uraaaaa! si nu se supara. Ba chiar era mandru ca e iubit de popor care isi arata sentimentele prin asta. Daca tot vrei sa fie totul dacic, uite, sa-i spunem de acum incolo, intre noi, urza
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Mar 05, 2018 11:30 am

Oi fi urînd-o io, din perspectivă strict dacopată, dar şi ţie îţi place s-o vezi bolnavă şi bolîndă. Că dacă nu ar fi maladivă, nu ai avea subiect de discuţii. Las-o pă Codruţa, că nu dînsa e problema; am zis, aştept cu interes moderat concluziunile prezidentului şi am să le accept oricare ar fi acelea. Într-un stat normal, aşa ar face tăt poporu.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 05, 2018 11:40 am

HHR scrie:Oi fi urînd-o io, din perspectivă strict dacopată, dar şi ţie îţi place s-o vezi bolnavă şi bolîndă. Că dacă nu ar fi maladivă, nu ai avea subiect de discuţii. Las-o pă Codruţa, că nu dînsa e problema; am zis, aştept cu interes moderat concluziunile prezidentului şi am să le accept oricare ar fi acelea. Într-un stat normal, aşa ar face tăt poporu.


Pa Codruta am lasat-o. Ce i-am facut eu!? Nici macar la Cotroceni nu am fost. Cam exagerezi cu definirea actiunii presedintelui in situatia asta. Si, da, vad tara asta bolnava pt ca asa e. A fost invadata de f multi virusi de-a lungul istoriei si a cam subrezit-o. Cu "subiectul de discutie" ai dreptate, ba as spune chiar subiect de gluma, chiar daca fiecare gluma are un sambure de adevar. Dupa discutia asta chiar mi sa facut dor de un gratar la Cheia sau oriunde, cu voi. Sa bem, sa ardem ceva carne pt a parfuma atmosfera, sa cantam La Chilia-n port si ca sa vezi ca nu va port pica si va iubesc voi canta si ozosepul ala al vostru.

L.E. App! ce zici de intalnire la Blasova?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 05, 2018 2:37 pm

Ce facurati bre!? Il gasirati nevinovat pe Orban? Pai elita luptei anticoruptie din Romania da chifle chiar in halul asta? De ce facu mai rezistentilor Orban pasul in spate in cursa pt primarie? Pai ia uite ce spuneam acum ceva vreme! viewtopic.php?f=37&t=90&start=1845#p67219 Tot acum cativa ani rezistentii si nu numai blamau locuitorii nu stiu carei localitati ca votau, ca primar, o persoana care de cateva luni era retinuta, arestata prin beciurile politiei, parchetului, dna ului, sau ale cui dracu erau. Dupa ceva vreme se dovedi ca totusi localnicii respectivi nu erau asa de prosti, orbi, corupti, sau cum sustineau rezistentii, pt ca persoana respectiva a fost gasita nevinovata si si-a luat locul in fruntea primariei respective. Nu cumva, cine nu sare nu vrea schimbare!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Mar 05, 2018 11:36 pm

Mereu am fost uimit de oamenii ce reușesc să găsească o legătură intimă între sulă și prefectură. Este doar o chestiune de timp să facem o relație și cu încălzirea globală.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 06, 2018 10:24 am

HHR scrie:Mereu am fost uimit de oamenii ce reușesc să găsească o legătură intimă între sulă și prefectură. Este doar o chestiune de timp să facem o relație și cu încălzirea globală.

Si mie imi e drag de tine cum sti tu sa faci eschive. In primul rand, pt ca pe forumul asta intra si copii sub 16 ani scrie corect, sulla nu sula. Deja am constatat ca esti partizan si atunci spusele tale le iau ca atare, partizane. Vad ca pentru toti din tabara cealalta ai gasit sau folosesti porecle inventate de tine, respectiv de altii. App. La aia cu Rudotel mai lucreaza. Nu prea e reusita. La Rudotelul asta al tau tocmai calmul si invartitul in jurul cozii ma deranjeaza. Pe cei din tabara ta nu-i invrednicesti cu vreo porecla. Vad ca cei din tabara ta sunt destepti, corecti si frumosi. Cei din tabara cealalta sunt "mai putin destepti", penali si babe fara dinti in gura. Cum dracu se face ca in partea cealalta nu a scapat nici o baba fara dinti in gura!? In ce priveste actiunile stradale ale celor din tabara ta sunt normale, corecte si bine venite pe cand ale celorlalti, nu. In ce priveste actiunile alor tai, sa respectam procedurile legale, zici. Cand e vorba de ceilalti, nu. Pai cam judeci cu masuri diferite, cred eu. Cu toate astea imi esti tare drag. :D si nu renunt la ideea cu, La Chilia-n port. Daca ei, din ambele tabere, au facut-o noi de ce nu!? Te-as invita la taiat de porc dar nu am gasit porc rovegan pana acum. Din spusele mele sa nu cumva sa intelegi ca sunt de partea taberei adverse tie. Asa cum spunea April, politica e un paravan pt a face, spunea ea eu as spune a fura, bani. As completa, iar institutiile statului sunt folosite pt a accede la putere. Toate astea pe spatele poporului asta. In rest, hai cu sulla la prefectura.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 88 vizitatori