Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 10, 2018 5:28 pm

Aseara, mai spre noapte, dupa ore bune petrecute intr-o carciuma caut un taxi sa ma duca acasa. Am zis sa nu folosesc aplicatia cu care e inzestrat telefonul, ci sa mai fac cativa pasi pt a lua putin aer dupa orele de stat in interior. Cum eram eu cu ochii dupa vreun taxi, de la intrarea unui bloc se reped spre mine doi caini mari, de ziceai ca sunt vitei. Ma aplec usor, sa nu-i sperii si ridic de jos o bucata de dala ce mai ramasese din pavajul trotoarului facut de "astia". Dau in ala care era mai sef. Nu reusesc sa-l lovesc asa cum as fi vrut dar l-am atins. A priceput ca s-a pus cu cine nu trebuie si a fugit. Inarmat cu rucsacul din dotare, pe care il fluturam precum Preda Buzescu buzduganul, fac cativa pasi hotarati spre al doilea. A priceput si asta acelasi lucru. Ma intorc si dau sa-mi vad de treaba. De la intrarea in blocul respectiv, un mos din ala de-al lui HHR de sta, fara dinti in gura, in fata Cotrocenilor mi se adresa; -Ce ai domne cu ei!? isi apara si ei teritoriu. Mi am amintit invataturile lui HHR ca astia, dupa ce nu au dinti in gura (nu am fost atent la aspectul asta) sunt si prosti si i-am zis:-Ba, esti prost!? De unde au ma ei teritoriu, i-a improprietarit Firea? Eu imi apar ba teritoriul ca platesc taxa si impozite pt el.
Nu stiu daca a inteles intrebarea,dar sigur a vazut furia ce mi se asterne pe fata in situatii din astea si nu a raspuns. Cred ca nici nu stia raspunsul. Gandeam ca , daca ar fi fost o femeie singura in situatia asta ar fi mancat-o de vie.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Mar 10, 2018 6:51 pm

Te știu priceput în ale cățelarilor, dar cred că ăia lătrau în altă limbă.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mar 13, 2018 7:49 pm

LOL de LOL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


"Minciuna" despre propria ţară, taxată cu retragerea cetăţeniei.
Adrian Solomon, deputat PSD, spune că sancţiunile pot merge până la retragerea cetăţeniei.
"Depide de gravitatea lor, lucrurile pot merge până la retragerea cetăţeniei. Se vorbeşte şi în Constituţie despre lucrul acesta.Nu este o lege care să pună în aplicare prevederile constituţionale, dar cred că un cetăţean de bună credinţă nu poate să defăimeze ţara".

http://www.mediafax.ro/social/minciuna- ... a-17062110


art.5, aliniat 2. boule! :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 14, 2018 10:03 am

Gata, frate, l-au prins si pe Tariceanu! Ce neveste multe si tiner, ce ne stat la rand la permisul de conducere! L-au prins cu smecheria! A stat in casa unor prieteni in Turcia. L-au si plimbat aia cu barca, iar el, ca un bandit, nu a trecut asta in declaratia de avere. April, vroiam sa-ti propun ca la intalnirea din aprilie sa mergeti cu mine cu masina, dar da-ma dracu! acu' trebuie sa ma mai treci si in declaratia de avere! Du-te cu trenul!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 14, 2018 12:35 pm

romanul tot roman. incalca regulile dupa care isi ridica fustele si urla ca doar n-a dat in cap. trist ca lor li se pare normal.
si mai trist e cand vezi ca au sustinatori care se aduna imediat ca pirandele la locul faptei.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 14, 2018 1:15 pm

teo scrie:romanul tot roman. incalca regulile dupa care isi ridica fustele si urla ca doar n-a dat in cap. trist ca lor li se pare normal.
si mai trist e cand vezi ca au sustinatori care se aduna imediat ca pirandele la locul faptei.

:lol: :lol: :lol: Ai dreptate Teo, esti frumos ca o pruna. Cu toate astea imi e tare drag de tine. Fir-ar el sa fie de nesimtit! Auzi!? sa se dea cu barca aluia si sa nu plateasca!? Sa trec berea cu care m-ai cinstit la Cheia in declaratia de avera?

L.E. Pivniceru e un personaj ce-l urmaresc de mult pt verticalitatea ei. Pacat ca nu a continuat o cariera politica. Cele relatate de Dragnea si confirmate de alti doi protagonisti ai evenimentului imi confirma ca aveam dreptate in ce priveste verticalitatea doamnei respective. Nu acelasi lucru il pot spune de Dragnea si mai ales Ponta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 14, 2018 1:54 pm

damblagiu scrie: Fir-ar el sa fie de nesimtit! Auzi!? sa se dea cu barca aluia si sa nu plateasca!? Sa trec berea cu care m-ai cinstit la Cheia in declaratia de avera?

mi-esti drag, tin la tine dar ti-as interzice sa mai votezi.
gandirea asta a ta a tras in jos romania, practic esti unul dintre vinovati ca romania e o buda in fundul curtii

damblagiu scrie: Pivniceru e un personaj ce-l urmaresc de mult pt verticalitatea ei.

asta a fost fraza care m-a decis ca de acum inainte sa nu mai discut poltica cu tine. putem vorbi despre femei, bautura, thassos dar politica nu! mai bine asa ;)
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 14, 2018 2:06 pm

Gata, imi facui timp sa-ti expun cam CUM VAD eu situatia, Teulica. Pai, daca vorbim de nu stiu ce coduri morale, sau cine stie ce norme de partid pe care le-a incalcat Tariceanu atunci e in regula. Ca sa faci un dosar penal despre asa ceva e de rahat. DNA-ul care a instrumentat dosarul pana acum, oricat ar fi vrut, prea era de rahat sa-l bage la anticoruptie pt, DUPA PAREREA LOR, cateva sute de euro. Din cauza asta l-au pasat la parchetul general ca sa instrumenteze aia mai departe, banuiesc ca si cum ar fi o evaziune fiscala. In orice caz, dosarul ala, asa cum e el acum nu sta in picioare in fata niciunui judecator, oricat de binevoitor ar fi el cu parchetul general. Atunci de ce dosarul asta? Pai pt voi rezistentii, ca pana in final va veti intreba si voi, da ce avem bai nene cu Tariceanu asta ca nu e asa de rahat sa divortezi si sa te recasatoresti si e normal sa-ti iei o nevasta mai tanara. Atunci ce sa strigam noi impotriva lui? Penal nu e, nici macar contraventional nu e. Atunci!? Eeeee! Inseamna ca se pregateste o alta scoatere masiva in strada a voastra. Acum aveti ce striga si impotriva lui tariceanu ca are si el dosar PENAL. Cam asta vad eu ca e treaba cu dosarul asta.

L.E.
mi-esti drag, tin la tine dar ti-as interzice sa mai votezi.
Am anticipat dorinta ta si in consecinta nu am mai fost la vot din '96 sau cand l-am votat pe Constantinescu.
asta a fost fraza care m-a decis ca de acum inainte sa nu mai discut poltica cu tine. putem vorbi despre femei, bautura, thassos dar politica nu! mai bine asa

Pai ce, noi am discutat politica pana acum!? Nu! Doar incerc sa-ti descriu cum functioneaza un stat de drept si cum pot avea loc derapaje care pot duce la nenorociri, cum avem in istoria mondiala diferite exemple.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Mar 14, 2018 6:16 pm

damblagiu scrie:Penal nu e, nici macar contraventional nu e. Atunci!?

Pai si ce? De asta se impiedica astia? Dar cand au vrut sa-i interzica cu orice pret lui Mircea Diaconu sa candideze cum a fost? Un cacat de proces in care l-au acuzat de conflict de interese desi nu era in niciun fel in conflict de interese. Pe aceeasi speta, madam Andronescu a avut sentinta corecta. Si incercau sa-i interzica SA FIE ALES desi conflictul de interese este doar o abatere disciplinara, nu e nici contraventia, daramite infractiune ca sa-si piarda un drept dat de Constitutie - a alege si a fi ales. S-au dat peste cap invocand pana si chestia aia ridicol de cretina cum ca legea ii interzicea sa candideze pentru ACEEASI FUNCTIE pentru care chipurile ar fi fost in conflict de interese. Daca europarlamentar si senator sunt una si aceeasi treaba ... Cand e sa "te faca" astia, daca nu te tii tare pe pozitii, o iei ca Toni Grebla cu rochiile nevestei facute din cacat de strut cu cipuri rusesti in el (http://evz.ro/dna-dosar-grebla.html) .
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mie Mar 14, 2018 7:15 pm

Mie Tăriceanu mi se pare penal chiar și fără dosar.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 14, 2018 7:47 pm

HHR scrie:Mie Tăriceanu mi se pare penal chiar și fără dosar.
Din fața sau din profil?
Pai tocmai de atitudini din astea trebuie să ne debarasăm. Nu trebuie să ni se pară ci să avem certitudini construite pe probe serioase.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 14, 2018 8:19 pm

e o traditie la neamurile de slugi sa planga dupa nulitati.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 14, 2018 8:53 pm

teo scrie:e o traditie la neamurile de slugi sa planga dupa nulitati.
Cine e nulitate, cine e sluga si cine plânge?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mie Mar 14, 2018 8:55 pm

damblagiu scrie:Nu trebuie să ni se pară ci să avem certitudini construite pe probe serioase.


Certitudinile tale (și nu numai) sînt construite, fără îndoială, pe consultarea dosarului. :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 14, 2018 9:26 pm

HHR scrie:
damblagiu scrie:Nu trebuie să ni se pară ci să avem certitudini construite pe probe serioase.


Certitudinile tale (și nu numai) sînt construite, fără îndoială, pe consultarea dosarului. :mrgreen:
Nu sunt eu în măsura să consult dosare dar nu despre asta e vb ci despre afirmația că cineva ți se pare penal si fara dosar

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori