Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 06, 2020 1:10 pm

Dimineață îl auzii pe orban cum îndemna cetățenii să nu țină cont de decizia CCR. Mi-a inveselit ziua. Măi orbane! Decizia CCR spune, pe scurt ca nu e constituțional ca prevederile respective să fie reglementate printr-un ordin de ministru. In situatia asta, eu ca cetatean ce ar trebui să fac!? Mai orbane! Toate deciziile CCR nu se adresează direct cetățeanului ci organelor statului. In concluzie, pune mana si guvernează conform legi nu după ureche. Mâine se trezeste unu ca el circulă mai bine pe partea stângă a șoselei și când e oprit de poliție îndeamnă participanții la trafic să nu ia în considerare recomandarea agentului de circulație de a circula pe partea dreaptă doar pentru ca așa stie el sa circule. In concluzie, pune mana si fă-ți treaba ca lumea

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 08, 2020 6:28 pm

În sfârșit, ia dat Dumnezeu românului mintea de pe urmă. La televizor au început să folosească termenul corect, distanțare fizică în locul celui prost folosit, distanțare socială.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde headphones » Lun Iul 20, 2020 2:06 pm

Oare pe cine o sa dea vina statul Elen, daca cresc imbolnavirile ca urmare a acestui meci? :roll:

https://youtu.be/0OIRan2WhsA?t=259
headphones
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Mai 19, 2018 1:53 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 91 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 20, 2020 7:14 pm

Cum pe cine!? Păi se știe. Pe PSD, Dragnea, Veorica, CCR, Avocatul Poporului si Antena 3. Am omis pe careva?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iul 21, 2020 11:18 am

Ne aminteste Orban noua romanilor ca decizia CCR a permis externarea unor persoane pozitive la testul covid. Mai Orbane, de ce nu ne amintesti tu noua ca ati emis niste acte normativa neconstitutionale care au permis cea ce spui matale si ar fi permis in viitor ca cei internati in spitale fara voia lor sa dea in judecata la CEDO statul roman. Vezi recomandarile CEDO in privinta asta si vei constata ca aveau castig de cauza, iar romanii ar fi suportat sumele acordate ca despagubire. In consecinta, decizia CCR a pus lucrurile in regula. Asta ar fi trebuit sa "amintesti romanilor"
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 22, 2020 11:13 am

Mă întreb dacă în locul ofițerului de poliție care cică a infestat spitalul Gerota ar fi fost senatorul mitralieră de la psd acțiunea procurorilor ar fi fost aceiasi?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iul 23, 2020 8:53 am

Oare șeful guvernului Austriac va ieși la televizor să îndemne populația de a nu respecta decizia curții constituționale de la ei d'acolo? Curtea constituțională a lor a declarat un act normativ emis de guvern, necostitutional. A declarat că ministrul sănătății de la ei "și-a depășit atribuțiunile prin actul normativ"respectiv. Fix ce s-a întâmplat la noi. Oare și la ei cei cu minte foarte multă vor înjura curtea constituțională "pentru că nu lasă guvernul să lupte cu virusul"?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iul 24, 2020 6:53 pm

Nasul este ca si amprenta palmară unic pentru fiecare individ. În momentul când modelezi firul metalic pe nas transmiți amprenta nazală iar din momentul ala esti identificat si urmarit oriunde te ai duce. Inițial, sistemul ăsta a fost testat pe femei prin sârma sutienului, dar nu au găsit modalitatea de a le determina pe toate sa poarte sutiene din cele cu sârmă. Nu mai amintesc că unele nu poartă deloc.
Băi, pe cât de mult a crescut inteligența omenirii in timp pe atât de mult a crescut si prostia in asa fel incat media sa rămână aceiași tot timp.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde callatis06 » Sâm Iul 25, 2020 8:18 am

Văd că ai o altă teorie :think:
Io știam că firu' ăla metalic e antenă 5G :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 06, 2020 5:11 pm

Dăncilă n-a murit, Dăncilă se transformă.
Credeți că băieții deștepți care râdeau de Dăncilă pentru că așa era în trend vor râde și acum?! Nu cred, pentru că e nașpa să râzi ca prostu.
Imagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Acu' eu sunt cam nelămurit. Cu profesorii se întâlnesc?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Aug 18, 2020 9:38 am

Cum naiba să nu iubești viața asta când e așa de frumoasă!? Cică Băsescu a fost și Traian nu numai Petrov. Ce o fi în sufletul celor care l-au votat de atâtea ori ca președinte și ca primar zicând, nuuuuu! nu a avut legătură cu securitatea că a dat declarații pe propria răspundere în sensul ăsta. Mai nasol va fi când îi vor întreba copii, tată, tu cu cine ai votat când a candidat Băsescu? Sunt convins că vor schimba subiectul zicând, hai măi, lasă-mă cu discuțiile astea politice că m-am săturat! Hai să vorbim de femei, o vor da ei în glumă. Băăăă! să nu uitați să ștergeți istoricul de pe fb că, după ce vă veți duce în lumea celor drepți poate caută pe acolo și mai dă de lupta voastră de anti securiști și anti turnători și dezamăgiți copilul.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 19, 2020 12:57 pm

Orban ne zice că-l opreau zeci de pensionari pe stradă și-l rugau ca nici măcar cu cei 14% să nu le mărească pensiile. Înțeleg din cele spuse că se deplasează pe jos prin București. Și eu care credeam că e atat de ocupat încât nici la o terasă nu are timp să meargă, la un whisky, o șuietă, o relaxare. Le încropește "la botu calului" în sediul guvernului. Mă bucur că a apreciat corect inteligența susținătorilor săi.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Sep 03, 2020 11:29 am

http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 03, 2020 5:08 pm

Haide măi Poze! Ce ai cu dom' Președinte? Păi nu a făcut dansul o conferință de presă unde să ne lămurească!? Nu a răspuns la toate întrebările cu; vom vedea, ne vom consulta, vom lua cele mai potrivite măsuri. Totul la viitor, nimic la prezent cu excepția psd ului care e rău și de vină pentru tot. Nu știu de ce nu a pus pe pupitru un banner cu muie psd. Era suficient și spunea tot ce ne-a spus dânsul. Pe deasupra scăpa și de răutatea lu' Tapalagă

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 03, 2020 8:34 pm

Ascult si pe Orban. Jalnic. După aproape un an de guvernare tot pe psd dă vina. Orbaneee! Dacă nu se face vin anul asta da vina pe Burebista că a ars viile.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori