Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 29, 2018 6:50 am

HHR scrie:Nu greșești.
E doar o diferență de percepție.
JH a fo de acosrd să nu fie președintele tău.


Hai mai H ule, nu ne mai vrăjii! Lasa-l pe JH să se odihnească.
Zi ne cum e cu decizia CCR care contestă, anulează, sau interzice referendumul, așa cum reiese din postarea ta.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Sep 29, 2018 9:01 am

:clap: :clap: :clap:

"Coca-Cola: Noi nu vedem nicio diferență."
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Sep 29, 2018 2:00 pm

Poporul primitor și tolerant

Pentru că avea un copil de 2 ani și patru luni bolnav, care a plâns noaptea tulburând liniștea publică, o femeie din România anului 2018 a primit amendă de 500 lei de la Poliție, la reclamația vecinilor.


42711090_2167646683524042_363858346438033408_n.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Sep 29, 2018 2:05 pm

Bă ești nebun!! Pai muream cu rerardatii ăia de gît pt asta, fmm..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Sep 29, 2018 8:57 pm

Braicarul, nu știu de ce, ne îndeamnă, prin inscripții lipite pe autobuze, să votăm ”da”, la referendum, pentru a ne apăra copiii. Oricîte exerciții de imaginație aș face, nu-mi pot închipui o hoardă de homosexuali și lesbiene gata să năvăleacă asupra băieților mei. Asta e, nu am imaginația bolnavă a jihadului politico-ortodox.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Oct 04, 2018 7:53 am

Lectie perfecta de demagogie si ipocrizie nerusinata:
https://www.youtube.com/watch?v=KDxMpI9n4-0
La minutul 1.50, acest domn dojenitor incepe sa zica ce naspa cu politia care nu a lasat niste oameni sa se exprime pe 10 august la Bucuresti. Cu mimica cel putin la fel de expresiva ca Rares Bogdan sau Cosmin Prelipceanu ...
In urma cu un an guvernul lui de PPE-isti spanioli, a trimis politia sa traga nu cu gaze ci cu gloante de cauciuc numai ca sa nu voteze unii intr-un referendum:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9-ptZAEaLc

Trebuie sa ai tupeul tipic de politruc PPE (mi-au ramas la inima Barroso & Reding din 2012) ca sa ai un asemenea discurs, cu atitudinea de profesor de morala cand tu insuti faci parte dintr-o trupa care a facut lucruri chiar mai urate din punctul de vedere al lucrurilor pe care le condamni la altii ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Joi Oct 04, 2018 8:14 am

HHR scrie:Braicarul, nu știu de ce, ne îndeamnă, prin inscripții lipite pe autobuze, să votăm ”da”, la referendum, pentru a ne apăra copiii. Oricîte exerciții de imaginație aș face, nu-mi pot închipui o hoardă de homosexuali și lesbiene gata să năvăleacă asupra băieților mei. Asta e, nu am imaginația bolnavă a jihadului politico-ortodox.


exact ... eu nu cunosc nici un cuplu de gay la noi ... doar afara, doua fete :thumbup:
mai circula cate o vorba in urbe ca ala si ala ar fi riki martin ...da' sa fim seriosi ...
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 04, 2018 12:27 pm

mischaela scrie:
HHR scrie:Braicarul, nu știu de ce, ne îndeamnă, prin inscripții lipite pe autobuze, să votăm ”da”, la referendum, pentru a ne apăra copiii. Oricîte exerciții de imaginație aș face, nu-mi pot închipui o hoardă de homosexuali și lesbiene gata să năvăleacă asupra băieților mei. Asta e, nu am imaginația bolnavă a jihadului politico-ortodox.


exact ... eu nu cunosc nici un cuplu de gay la noi ... doar afara, doua fete :thumbup:
mai circula cate o vorba in urbe ca ala si ala ar fi riki martin ...da' sa fim seriosi ...


Ia uite mai H-ule ca-mi scapa postarea asta a ta! Iarta-ma. Noroc cu doamna Mischaela ca o aduse iar pe tapet. Pai, hai sa vedem ce avem noi aici!? O reclama platita pusa pe autobuzele Brainconf, sau cum ii zice la societatea aia a voastra de transport in comun. Indeamna reclama aia la ura de rasa, etnie, sau orientare sexuala?! Pai eu zic ca nu! Indeamna sa mergi la un referendum perfect legal si sa votezi o anumita optiune. E ilegal asta? Nu. Ce mai poate fi ilegal? Pai sursa banilor cu care a fost platita reclama. Daca plata a fost facuta din bani publici atunci e naspa. Se lasa cu dosar. Poti merge la parchet, politie, ce aveti voi p'acolo si sa depui o plangere sau sesizare. Cred ca o poti da si politistului de proximitate, pe principil, auzi bre!? bine ca te intalnii! Ia aici si sesizarea mea daca tot te duci la sectie. Cu siguranta se vor duce ei la Brainconful ala, ia bre din ce bani a fost facuta plata reclamei!? Daca nu a fost facuta din bani publici atunci nu vad de ce atata suparare si indignare pe tine. Cred ca ar trebui sa te bucuri pt concitadinii tai, care folosesc transportul in comun, ca in felul asta societatea respectiva diminueaza costul calatoriei. Eu in schimb am alta suparare de care nu am timp sa scriu acum.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Joi Oct 04, 2018 1:31 pm

damblagiu scrie:
mischaela scrie:
HHR scrie:Braicarul, nu știu de ce, ne îndeamnă, prin inscripții lipite pe autobuze, să votăm ”da”, la referendum, pentru a ne apăra copiii. Oricîte exerciții de imaginație aș face, nu-mi pot închipui o hoardă de homosexuali și lesbiene gata să năvăleacă asupra băieților mei. Asta e, nu am imaginația bolnavă a jihadului politico-ortodox.


exact ... eu nu cunosc nici un cuplu de gay la noi ... doar afara, doua fete :thumbup:
mai circula cate o vorba in urbe ca ala si ala ar fi riki martin ...da' sa fim seriosi ...


Ia uite mai H-ule ca-mi scapa postarea asta a ta! Iarta-ma. Noroc cu doamna Mischaela ca o aduse iar pe tapet. Pai, hai sa vedem ce avem noi aici!? O reclama platita pusa pe autobuzele Brainconf, sau cum ii zice la societatea aia a voastra de transport in comun. Indeamna reclama aia la ura de rasa, etnie, sau orientare sexuala?! Pai eu zic ca nu! Indeamna sa mergi la un referendum perfect legal si sa votezi o anumita optiune. E ilegal asta? Nu. Ce mai poate fi ilegal? Pai sursa banilor cu care a fost platita reclama. Daca plata a fost facuta din bani publici atunci e naspa. Se lasa cu dosar. Poti merge la parchet, politie, ce aveti voi p'acolo si sa depui o plangere sau sesizare. Cred ca o poti da si politistului de proximitate, pe principil, auzi bre!? bine ca te intalnii! Ia aici si sesizarea mea daca tot te duci la sectie. Cu siguranta se vor duce ei la Brainconful ala, ia bre din ce bani a fost facuta plata reclamei!? Daca nu a fost facuta din bani publici atunci nu vad de ce atata suparare si indignare pe tine. Cred ca ar trebui sa te bucuri pt concitadinii tai, care folosesc transportul in comun, ca in felul asta societatea respectiva diminueaza costul calatoriei. Eu in schimb am alta suparare de care nu am timp sa scriu acum.



io nu mai inteleg nimic ...
braicaru te duce cu caru' ... iar brainconfu' cu cămeșa ... roz :problem:
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Oct 04, 2018 2:49 pm

faptul că pe autobuze este inscripționată o minciună pentru a participa la un vot este ilegal sau nu?
to'arșu nicolicea al forumului ce părere are? :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 04, 2018 3:59 pm

teo scrie:faptul că pe autobuze este inscripționată o minciună pentru a participa la un vot este ilegal sau nu?
to'arșu nicolicea al forumului ce părere are? :mrgreen:


1. A indemna lumea sa iasa la un vot democratic nu e ilegalitate. In alte tari participarea la vot e obligatorie. 2.Daca cineva are o anumita parere pt care plateste sa si-o exprime in anumite moduri nu e ilegalitate. 3.Who the Fuck is nicolice?
Si cel mai tare, e prosteala asta cu VOTUL ILEGAL Bre! Cineva a initiat o procedura constitutionala pt modificarea constitutiei. S-au strans 3 milioane de semnaturi in sensul asta, iar CCR-ul a constatat ca initiativa e constitutionala. Chiar daca Dancila ar fi LGBT, sau cum naiba le zic astora, nu ar fi putut sa nu organizeze referendumul pt ca atunci s-ar fi comis o ilegalitate. Sa mor io daca va inteleg pe voi. Nu ma voi duce la vot pt ca nu ma intereseaza subiectul. Mi-am educat copii corect, in sensul asta. La randul lor vor sti cum sa-si educe copii si sa-i protejeze de pericolul respectiv. Nu va inteleg pe voi care sunteti in stare sa treceti peste orice principiu doar ca sa Muie PSD si moarte lu Dragnea. Veti zice ca eu sunt prost si nu vad ca sub fumigena cu referendumul Dragnea ascunde pe dracu sa-l ia. Pai tocmai voi care ati luat foc cu referendumul asta construiti perdele de fum. Eu, daca nu erati voi sa umpleti internetul cu referendumul sulii, habar nu aveam cand e si cum se voteaza. Asa ca bre nea Teo, acu chiar nu te inteleg.

In alta ordine de idei spuneti ca nu pot fi influentati copii, adolescentii, tinerii de afisare comportamentulu homosexual la vedere. Pai sa facem un exercitiu. Daca mergi cu copilul in parc si vede un tanar si o tanara tinandu-se de mana si sarutandu-se ii explici ca asa trebuie sa se poarte si el cu prietena lui pe care o va iubi si probabil ii va devani sotie. Ce faci cand vad doi tipi tinandu-se de mana si sarutandu-se? Ce-i spui? Sa nu vi cu prosteala ca bla bla bla. Cand ajunge la adolescenta varsta la care ii e rusine sa abordeze o fata si bacaie inima in el doar daca trece pe langa ea, nu e mai usor sa incerce cu prietenul lui cel mai bun din cercu lui de prieteni. Cu ala vorbeste deschis orice si nu i va fi jena de el. Vei zice ca sunt.......cum zici tu dar ma gandesc daca ar trai parintii si bunicii nostri ce ar zice. Sau pt Muie PSD si Moarte Dragnea si parintii sunt.......!? Boicot fericit iti doresc. Eu nu ma duc la vot, de lene.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 04, 2018 4:03 pm

Aaaaa! Sa nu uit Teulica. In afara de faptul ca era imbracata ca dracu, prestatia lui Dancila la Strasburg a fost f buna. Daca ar fi fost mai dura ar fi fost excelenta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Oct 04, 2018 4:32 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:faptul că pe autobuze este inscripționată o minciună pentru a participa la un vot este ilegal sau nu?
to'arșu nicolicea al forumului ce părere are? :mrgreen:


1. A indemna lumea sa iasa la un vot democratic nu e ilegalitate. In alte tari participarea la vot e obligatorie. 2.Daca cineva are o anumita parere pt care plateste sa si-o exprime in anumite moduri nu e ilegalitate. ...


după pct.2 n-am mai citit.
din motive de igienă. mintală. :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Oct 04, 2018 4:39 pm

damblagiu scrie:..prestatia lui Dancila la Strasburg a fost f buna. Daca ar fi fost mai dura ar fi fost excelenta.


daaaa, i-a umilit, ce să mai........ neam de neamu' ieuropenilor n-au auzit o rețetă de budincă așa de bună ca a'lu veorica. plm, original românească! :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 04, 2018 4:58 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:..prestatia lui Dancila la Strasburg a fost f buna. Daca ar fi fost mai dura ar fi fost excelenta.


daaaa, i-a umilit, ce să mai........ neam de neamu' ieuropenilor n-au auzit o rețetă de budincă așa de bună ca a'lu veorica. plm, original românească! :mrgreen:


Vezi tu Teo!? Ati facut tot posibilul sa stopati legile justitiei. V ati aprins sa mergem la comisia de la venetia! si cate si mai cate. Acum trei zile veni Tudorel Toader cu dezlegare de la comisia respectiva sa dea ordonanta de urgenta pe legile alea. Nu am sarit in sus de bucurie baaaaa, am avut dreptate!!!! Asta pt ca lucrurile sunt mult mai grave. Au reusit sa dezbine poporul asta incat il fut si sa-l jefuiesc toti de afara cu sprijinul unei gasti din interior. Grav e ca au ucis spiritul poporului asta. Dar tu nu cred ca ai cum intelege asta, asa ca fie cum zici tu.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori