Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mai 20, 2018 5:39 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Valabilitatea unei căsătorii, orinde în lumea civilizată o da actul de stare civilă nu "documente" eliberate de alte instituții oricum s ar numi ele.

o sa fi surprins :mrgreen:

Ia!?
Dar de rochie nu zici nimic? Nu ti s a părut prea comună pt o nunta regala?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mai 20, 2018 6:47 pm

damblagiu scrie:Ia!?

exista tari "din lumea civilizata" in care casatoria religioasa "devine" si civila in baza anumitor reglementari
in italia: "matrimonio concordatario"(trebuie transcris certificatul de casatorie religios in registrul civil intr-un anumit termen, ceva de genul). ceva asemanator in polonia, malta, slovacia si GRECIA
- in statele americane unde preotii/rabinii/pastorii sunt "autorizati"
- in uk sau in tarile cu biserica de stat(finlanda, danemarca)

legat de rochii iti recomand sa te uiti la musamalele lui veorica pecare o admiri :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mai 20, 2018 6:51 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Ia!?

exista tari "din lumea civilizata" in care casatoria religioasa "devine" si civila in baza anumitor reglementari
in italia: "matrimonio concordatario"(trebuie transcris certificatul de casatorie religios in registrul civil intr-un anumit termen, ceva de genul). ceva asemanator in polonia, malta, slovacia si GRECIA
- in statele americane unde preotii/rabinii/pastorii sunt "autorizati"
- in uk sau in tarile cu biserica de stat(finlanda, danemarca)

legat de rochii iti recomand sa te uiti la musamalele lui veorica pecare o admiri :mrgreen:
Adică, dacă sunt liber cugetător nu mă pot căsătorii în țările respective? Nu i am văzut rochia de nunta a lui VV Dancilă ca să mă pot pronunța.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mai 22, 2018 2:46 pm

pozeDECAT scrie:Astfel de conceptii cretine favorizeaza miscari precum ISIS. Ortodoxismul fanatic este perfect predispus pentru o astfel de miscare, cu singura diferenta ca e de orientare crestina si nu musulmana. Jihad ... Cand ganditorii astia fundamentalisti se mai intalnesc si cu ultraortodocsii evrei rezulta Ierusalimul, unde toti trebuie sa aiba capitala.


Toate miscarile de care amintesti urmaresc acapararea puterii. Modul in care isi "motiveaza" adeptii sa lupte pana la sacrificiul suprem pentru asi atinge scopul nu are importanta. ISiS si alte miscari de gen ar exista si fara Alah, Dumnezeu ortodox, catolic, etc. Nu "conceptiile cretine" favorizeaza aparitia si existenta miscarilor de genul asta ci firea umana. Poti blama un leu ca-l sfasie pe celalalt pt ca i-a incalcat teritoriul? Poti sa-i "bati obrazul" ca e nesimtit si nu imparte in mod frateste zebra ce tocmai a vanat-o? Iar daca vei spune, pai noi suntem oameni nu animale, iti voi raspunde, du-te bai d'aici! :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mai 22, 2018 4:15 pm

Recursul compensatoriu al lui Tudorel Toader l-a scos mai repede din puşcărie pe liderul mafiei asiatice din România, Hoa Le Duc
https://www.g4media.ro/recursul-compens ... e-duc.html
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mai 22, 2018 5:27 pm

teo scrie:
Recursul compensatoriu al lui Tudorel Toader l-a scos mai repede din puşcărie pe liderul mafiei asiatice din România, Hoa Le Duc
https://www.g4media.ro/recursul-compens ... e-duc.html
Ce nenorocit! Acum văd unde "bătea" el cu legea asta. Sigur a fost plătit în bare de aur. O beneficia si fratele lui Băsescu de prevederea asta, sau a avut mai multi metri cubi?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mai 22, 2018 5:47 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:
Recursul compensatoriu al lui Tudorel Toader l-a scos mai repede din puşcărie pe liderul mafiei asiatice din România, Hoa Le Duc
https://www.g4media.ro/recursul-compens ... e-duc.html
Ce nenorocit! Acum văd unde "bătea" el cu legea asta. Sigur a fost plătit în bare de aur. O beneficia si fratele lui Băsescu de prevederea asta, sau a avut mai multi metri cubi?

Trimis folosind Tapatalk


ce-i bro, vă condiționează plata soldelor de postare comentarii anti-băsiste?
batman, batman
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mai 22, 2018 6:01 pm

teo scrie:
ce-i bro, vă condiționează plata soldelor de postare comentarii anti-băsiste?
batman, batman


Nu mai Teo, pensia de boala. Dar ma uit cum se duce tarisoara asta de izbeliste. Il achitara si pe Tariceanu. Unitatea de elita se duse dracu. Au pus anticoruptia din Romania pe butuci PSD ul asta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Mai 25, 2018 6:30 am

încă un cretin care se crede Dumnezeu
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... oolice.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Mai 25, 2018 11:18 am

teo scrie:încă un cretin care se crede Dumnezeu
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... oolice.htm


rectific! nu Dumnezeu ci Cichician! :lol:
http://www.ziare.com/ilie-nastase/stiri ... al-1515042
e LOL-ul zilei!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mai 25, 2018 1:58 pm

teo scrie:e LOL-ul zilei!

Rau e sa fii prost.. (ultima oara parca se scria cu 2 de i, nu?)
"Ilie Nastase a fost oprit din nou in trafic de politisti, la doar cateva ore dupa ce s-a ales cu un dosar penal pentru ca a condus sub influenta bauturilor alcoolice.
Desi avea permisul retinut, fostul tenismen roman s-a urcat pe un scuter si a comis mai multe infractiuni in trafic.
Potrivit Digi24, Ilie Nastase a intrat pe contrasens, a depasit linia dubla continua si ar fi trecut chiar pe culoarea rosie a semaforului.
A fost dus astfel din nou la Udriste, unde s-a ales cu un al doilea dosar penal in decurs de doar cateva ore.
"
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Mai 31, 2018 6:59 pm

Un predicator din statul Louisiana le-a cerut credincioșilor pe care-i păstorește să doneze 54 de milioane de dolari pentru a-și cumpăra un avion privat. Al patrulea!
https://www.digi-fm.ro/stiri/asta-ar-fa ... rivat-3317
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iun 02, 2018 5:15 pm

Atunci cînd nu mai ai bani de returnare bicicleta, iei taxi..
Faza e reală, de astăzi, firma de închiriere a dat bicicleta in urmărire, va tin în curent
Imagine
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iun 03, 2018 9:43 am

Nu postez la topicul politic pt ca, desi pt unii pare politica e de toata jena, ca sa nu spun de tot rahatul. Dupa un somn profund de o noapte intreaga ma trezesc si caut ceva distractiv pe youtube sa-mi incep ziua vesel. Bai, aflu ca aia de la curtea constitutionala au luat decizia in WC. Pai d'aia miroase a rahat, ca daca o luau in bucatarie mirosea a mancare! . In consecinta nu prea trebuie sa tinem cont de o astfel de decizie luata in alte locuri, ci doar de cele luate la masa de lucru, sustinute cu fotografii si probe video. Imediat mi-am amintit ca Arhimede a descoperit si ne-a dat legea fizicii ce-i poarta numele in timp ce facea baie. Ne spune Arhimede, citez din memorie, un corp solid scufundat intr-un lichid este impins de jos in sus cu o forta egala cu greutatea volulului lichidului dezlocuit. Pai nu cumva spalandu-se prin zonele intime scufundate in apa i-a venit lui in minte legea asta? Pai, pe principiul enuntat mai sus, despre Curtea Constitutionala, eu zic sa-l dam dracu si pe Arhimede asta cu legea lui! Doamne, iti multumesc ca m-ai lasat pe lume atat de prost incat sa nu realizez ce se intampla in jurul meu si sa nu pun botul la astfel de minunatii. Voi mostenii si imparatia cerurilor conform Cartii sfinte, fericiti cei saraci cu duhul ca a lor va fi imparatia cerurilor.
Tot pe youtube mai gasesc o emisiune TV unde un baiat ne spunea ca in Piata Victoriei venisera jandarmii cu UZI cu glont pe teava. Nu era vorba de Uzi de la BUG Mafia ci de pistolul automat cu cadenta de 1000 cartuse pe minut. Pai, aici se naste intrebarea, de unde si-a dat seama baiatul ca aveau jandarmii glont pe teava, cum sustine el!? Raspunsul l- am primit tot de la baiat. -L-am intrebat pe unul dintre ei, de ce au glont pe teava si mi-a raspuns, ca sa va aparam de teroristi. Daca discutia nu a fost inventata de catre baiat si a fost reala a dat peste un jandarm cu simtul umorului. La o intrebare idioata primesti un raspuns idiot. Ce e mai nasol e ca apar tot felul de nefericiti pe posturile TV sustinand aberatii grave, ce pun in lumina proasta institutii ale statului, institutii care nu reactioneaza in nici un fel. Pai, Jandarmeria trebuia, tot prin institutii ale statului sa-l intrebe pe baiat, cum e cu treaba asta, care e destul de grava. Sper ca, daca vehiculeaza astfel de informatii pe un post de televiziune are si dovezi, iar ce-l ce se face vinovat de incalcarea grava a regimului armelor si munitiilor sa fie sanctionat conform legii. Daca se va dovedi ca jandarmii nu aveau glont pe teava, eu cred ca nici munitie de razboi nu aveau, baiatul sa suporte consecintele legale. In concluzie, m-am inveselit si plec cu buna dispozitie in ziua asta frumoasa de duminica,ceea ce va doresc si voua
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Iun 03, 2018 11:30 pm

Alexandru Jula a decedat ieri, 03.06

"partea comică", anumiți ziariști au anunțat încă de lunea trecută acest deces..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 72 vizitatori