Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 11:27 am

HHR scrie:Dambla, io numa constatam că politicienii îs cîcați pă ei, de teama deneaului. Crecă la această mare cantitate de rahat se adaugă și frustrarea că, iată, se face un și ceva în care nu le-a ieșit nici-o mișcare. Ba modifică, ba dau în spate, mai scot niște babe știrbe în fața cotroceniului, mai dau o rectificare bugetară, mai pun un premier sau o premieră, mai zice Dragnea cîte ceva, mai dau vine pă statu lu paralel, un soroșism ceva ...plm, joc dă glezne.


HHeRe. eu constat ca niste politicieni (buni sau rai) alesi de popor (babe si mosi fara dinti, cum spui tu) nu pot schimba pe cineva numit. Pai maine, daca vin prin alegeri corecte cei mai ne penali politicieni la putere, iar, doamne fereste, in fruntea deneaului e cineva care nu merita, ce facem? Cum il schimbam? Iesim in strada si-l batem cu pietre?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 04, 2018 11:56 am

damblagiu scrie:daca un american ar fi spart mail-ul lui Ponta, candidat la presedentie, americanii l-ar fi trimis doamnei Codruta sau domnului Augustin Lazar?

se numeste negociere. usa si-a negociat tratatele. normal, de pe o pozitie de forta. daca RO avea forta negocia altfel, asa a negociat cat i-a permis buzunarul. atat ai putut, atat ai.

damblagiu scrie:Daca administratorul ambasadei romaniei in america ar fi condus beat, cu viteza si nu ar fi dat prioritate omorand un cetatean american, iar ai nostri l-ar fi scos pe furis din tara nu crezi ca ar fi trimis o flotila de F16 sa intoarca avionul cu administratorul de deasupra Atlanticului? Ba, cred ca si de deasupra Romaniei l-ar fi intors.

io ti-am mai spus sa nu te mai uiti la latrina 3. nici atat nu stii ca un diplomat e acoperit de imunitate? da, il expulzau iar RO trebuia sa-l judece. nu venea nici p@#a spataru sa-ti faca ceva! silviu ionescu iti spune ceva?
serios acum, ai un stil de a lansa petarde antenistice, ceva de speriat. cred ca ti-ai ratat cariera. erai star daca te bagai langa domnul gadea :mrgreen:

damblagiu scrie:Trump a schimbat pe cine a vrut vrerea lui si nu-l vazui pe Maior sa darame usa de la Casa Alba sa isi spuna si el parerea daca e bun sau nu cel schimbat.

bro, tu ti-ai ales gresit auditorul. pe bune acum, chiar incep sa ma simt jignit ca tu crezi c-as pune botul la propagandistica asta! pana si-un copil de scoala stie ce poate si ce nu poate un presedinte al usa.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Mar 04, 2018 12:22 pm

HHR scrie:Dambla, io numa constatam că politicienii îs cîcați pă ei, de teama deneaului.

Probabil ca sunt unii politicieni care is cacati pe ei si de teama clanului Cordunenilor sau al nu stiu carui alt clan, ca multe mai sunt. E nasol ca incepe sa nu mai fie nicio diferenta fata de clanul deneaului ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 12:22 pm

Mai Teo! Ce tot ma freci la cap cu antena ta!? Tu urmaresti emisiunile respective mult mai mult decat mine. In plus sunt prea batran si prea harjait prin viata, prin care am trecut cu ochii deschisi, ca sa ma lasa influientat de gadea, badea, sau cine dracu mai e pe acolo. In rest nu inteleg ce spui cu atributiile lui Trump! Norocul lui silviu ionescu a fost ca nu i sa intamplat in america, germania, franta, anglia. De jignit, ma intreb de ceva vreme, de ce te tot simti tu jignit? Departe de mine intentia asta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 12:49 pm

damblagiu scrie:HHeRe. eu constat ca niste politicieni (buni sau rai) alesi de popor (babe si mosi fara dinti, cum spui tu) nu pot schimba pe cineva numit.

Îl schimbi, nu e problemă, dacă ai motive serioase.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 12:52 pm

HHR scrie:Îl schimbi, nu e problemă, dacă ai motive serioase.


Hai mai HHeRe! Si cine hotaraste cum sunt motivele alea!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 1:01 pm

În nici-un caz babele știrbe din fața cotrocenilor sau televizorul.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 04, 2018 1:05 pm

damblagiu scrie: In rest nu inteleg ce spui cu atributiile lui Trump!

uita-te ce afirmatii ai facut

damblagiu scrie:Norocul lui silviu ionescu a fost ca nu i sa intamplat in america, germania, franta, anglia.


pe bune? :lol: ce-ar fi patit? chiar sunt curios :mrgreen:
nu ca silviu ionescu, Dumnezeu sa-L Ierte, n-ar fi facut puscarie pentru ce-a facut! :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 1:11 pm

HHR scrie:În nici-un caz babele știrbe din fața cotrocenilor sau televizorul.

Hai mai HHeRe! De ce te eschivezi!? Eu vorbesc serios!
Si ca sa fiu in spiritul raspunsului tau, sa ascultam de babele cu placa din Piata Victoriei?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 1:14 pm

Acu să nu-mi spui că certitudinile tale au ignorat că există o procedură legală de revocare, aflată în curs. Imposibil să nu se fi menționat, pe la antena trei, chestiunea asta, ... măcar în treacăt.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 1:18 pm

damblagiu scrie:Si ca sa fiu in spiritul raspunsului tau, sa ascultam de babele cu placa din Piata Victoriei?


La prima vedere, pare, irefutabil, mult mai igienic.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 1:22 pm

HHR scrie:Acu să nu-mi spui că certitudinile tale au ignorat că există o procedură legală de revocare, aflată în curs. Imposibil să nu se fi menționat, pe la antena trei, chestiunea asta, ... măcar în treacăt.


Cred ca la Cheia ai baut din acelasi pahar cu Teo! Irefutabil, daca zici ceva de Codruta esti vazator de antena3
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 4:46 pm

Măcar de-ai schimba tu canalele cum schimb io paharele.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 5:09 pm

HHR scrie:Măcar de-ai schimba tu canalele cum schimb io paharele.

Bine. Lasand gluma, cine trebuie sa-mi spuna mie cum e bine cu justitia asta?! Am aflat de la voi ca se poate schimba doar daca sunt motive intemeiate. Pai cine imi spune care sunt motivele alea intemeiate si care nu? Vad ca sunt magistrati care spun ca astea vehiculate acum ar cam fi motive intemeiate. De ce au dreptate numai meseriasii in ale justitiei care sunt de partea Codrutei si nu ar avea si ceilalti? Constat ca si CCR-ul e de rahat conform doamnei Codruta. Fa-ma si pe mine sa inteleg cum e treaba, dar nu vorbe din astea pentru un neuron, penali,penali,penali.
App de un neuron. Acu ceva vreme o fatuca, duduie adica, spunea adresandu-se unora asemeni ei, ca astia batrani fara dinti in gura de la cotroceni sa nu le mai spuna ca au facut scoala pe banii batranilor respectivi, ca scoala era gratuita . Poti sa-i spui unei astfel de specimen ca era gratuita, pt ea tocmai ca intretinera, constructia scoliilor respective, precum si salariile profesorilor (intre timp deveniti batrani fara dinti in gura) erau platite din munca acelor batrani ce-i blameaza ea si le bate, cu mandrie, obrazul!? ....ca prostul pana nu-i fudul, parca nu e prost destul, ne invata stramosii nostri!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 04, 2018 5:39 pm

damblagiu scrie:Acu ceva vreme o fatuca, duduie adica, spunea adresandu-se unora asemeni ei, ca astia batrani fara dinti in gura de la cotroceni sa nu le mai spuna ca au facut scoala pe banii batranilor respectivi, ca scoala era gratuita . Poti sa-i spui unei astfel de specimen ca era gratuita, pt ea tocmai ca intretinera, constructia scoliilor respective, precum si salariile profesorilor (intre timp deveniti batrani fara dinti in gura) erau platite din munca acelor batrani ce-i blameaza ea si le bate, cu mandrie, obrazul!? ....


bag-o si pe aia ca au muncit pentru pensie :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 60 vizitatori