Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Sep 03, 2018 2:17 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:Români pe insulă sunt eu și-un sătmărean iar eu am dormit azi noapte....Deci.... :mrgreen:


Teo, nu mai culpabiliza romanii! Esti in Balcani brotioare, chiar daca ti se pare ca ai ajuns in occident! :D


teo scrie:cred că o să public un curs despre "ce și cum să faci ca să te prinzi la ironii fine".....gizăăăăăs!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Sep 03, 2018 2:29 pm

teo scrie:
damblagiu scrie: Chestii similare am mai trait prin anii '90 cand multi aliniati, foarte mandri de pozitia lor, dupa o vreme au ajuns sa le fie rusine de ce facusera.


da, ai dreptate. așa au apărut o grămadă care "au fost în Piața Universității". bine, contează mai puțin în ce calitate :mrgreen:
Eu cred că pe tine te roade invidia că gradul meu e mai mare decât al tău..

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Sep 03, 2018 2:31 pm

teo scrie:
teo scrie:cred că o să public un curs despre "ce și cum să faci ca să te prinzi la ironii fine".....gizăăăăăs!


Același lucru îl voi face si eu, sau mai pr scurt, M2.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Sep 03, 2018 2:48 pm

damblagiu scrie:Eu cred că pe tine te roade invidia că gradul meu e mai mare decât al tău..


nu e cazul. servicii diferite. noi suntem civili. n-avem apelu' bocancilor :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Sep 03, 2018 2:53 pm

teo scrie:nu e cazul. servicii diferite. noi suntem civili. n-avem apelu' bocancilor :mrgreen:


V-ați făcut militiile voastre locale? Ești comandant de cuib sau ești ditamai comandantul de brigadă?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Sep 03, 2018 3:31 pm

damblagiu scrie: Ești comandant de cuib sau ești ditamai comandantul de brigadă?


ăstea-s ortodoxisme, nu-s ale noastre.
la noi e în funcție cu ce lovești. io's hammer :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Sep 03, 2018 6:14 pm

teo scrie:la noi e în funcție cu ce lovești. io's hammer :mrgreen:


MC hammăre tu esti!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Sep 06, 2018 4:30 pm

Azi pe autostrada langa Ljubljana mergeam relaxat, ma asigur, schimb banda pt depasire si ma ajunge din spate un cocalar cu un mertan cu numere de Braila. Flash-uri ca disperatul, claxoane, tot tacamul. Termin depasirea, semnalizez, ma repliez pe prima banda, cocalarul trece pe langa mine, imi arata pumnul, gesticula......in urmatorul kilometru a depasit ca nebunul pe toate benzile.
Sper ca daca nu l-a oprit politia sa se opreasca intr-un stalp


Sent from my iPhone using Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 06, 2018 5:06 pm

teo scrie:Sper ca daca nu l-a oprit politia sa se opreasca intr-un stalp
Sent from my iPhone using Tapatalk


Ai greșit lăsând providența să intervină. Eu nu mă repliam nici d' al dracu. Îl tineam în spate până făcea spume la gură. În felul ăsta ajutând si providența să ți îndeplinească dorința.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 06, 2018 7:54 pm

Bai, detinatorii astia de presedinte, duceti-va si treziti-l sa ceara anchetarea politiei Spaniole pt ca nu au lasat niste patrioti romani sa-si manifeste opinia politica intr-un parc fata de vizita Vioricai in tara in care ei muncesc si platesc impozite. Nenorocitii aia de politisti nu ca ar fi dat cu lacrimogene pe ei, ci i-ar fi arestat daca nu plecau din parcul respectiv, sau daca nu s-ar fi constituit in grupuri de maxim 20 persoane. Prevederea asta exista si in legislatia noastra. Eu zic sa le exportam si niste basinosi de pe la noi sa-i invete cum e cu democratia asta, de care ei n' au habar.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 07, 2018 9:06 am

Bai, vedeti ca a gresit Viorica scaunul. Hai, incepeti discutii politice! Azi-noapt am vazut pe un post de televiziune doi nefericiti care bateau apa in piuo pe tema ca Viorica a dat sa se aseze pe scaunul indicat de gazda sa. A intervenit un reprezentant cu protocolul si a indicat scaunul rezervat ei si problema s-a rezolvat. Nimic insa de faptul ca presedintele vostru s-a umplut iar de penibil parasind CSAT-ul precum un copil care isi ia jucariile si pleaca.Inainte, a tras cat a putut sa amane convocare Consiliului doar pt a baga bete in roate guvernului. A doua zi, cand probabil a fost consiliat despre comportamentul ridicol a luat decizia sa o cheme pe Viorica, la Cotroceni, ca un adevarat imparat. Surpriza era ca Viorica tocmai ce urma sa se intalneasca, in ziua respectiva, cu Regele Spaniei si nu numai. Sa nu fi stiut presedintele vostru asta?! Viorica nu a ignorat invitatia si a trimis doi reprezentanti. Ce face presedintele vostru!? Trimite si el doi consilieri. Vad ca Viorica, asa cum se imbraca ea, ca prin anii '60, asa cum se vopseste ea cu blondul ala de-ti ia ochii si cu toate gafele pe care le face, este invitata la discutii de mai multi lideri europeni si nu numai. Presedintele vostru, imbracat la patru ace cam someaza in planul asta. M-am simtit umilit ca reprezentantul tarii mele, la intalnirea NATO, era singur p' acolo, nebagat in seama de nimeni. In schimb, conform comportamentului pueril ce-l caracterizeaza il elimina din poza de grup a delegatiei ce ne a reprezentat la intalnirea respectiva pe Ministrul Apararii.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Sep 07, 2018 1:06 pm

damblagiu scrie:Presedintele vostru, imbracat la patru ace cam someaza in planul asta. M-am simtit umilit ca reprezentantul tarii mele, la intalnirea NATO, era singur p' acolo, nebagat in seama de nimeni. In schimb, conform comportamentului pueril ce-l caracterizeaza il elimina din poza de grup a delegatiei ce ne a reprezentat la intalnirea respectiva pe Ministrul Apararii.

Man, nu mai pune atît la suflet, zău nu e bine! adică eu vorbesc, care mă îmbolnăvesc de nervi și inimă din cauza lor..
Per general, luînd-o din orice an vrei ('90-'20 20) nu vad nici un președinte care să fi făcut ceva ca să ne scoată pe noi sau țara asta din rahat!

Deci?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Sep 07, 2018 5:19 pm

iuliangrecu scrie:Per general, luînd-o din orice an vrei ('90-'20 20) nu vad nici un președinte care să fi făcut ceva ca să ne scoată pe noi sau țara asta din rahat!

Deci?


@damblagiu presedinte!
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 07, 2018 7:25 pm

pozeDECAT scrie:@damblagiu presedinte!


Asta sub nici o formă nu s ar fi putut întâmpla, din simplul motiv că eu nu pot exista dacă nu spun lucrurile direct în fața și apelez la modul "diplomatic" de exprimare. Ma gândesc, în contextul în care muie psd e acceptată la cel mai înalt nivel ca opinie politică să găsesc o opinie istorică pt cei care vorbesc de rău pe cei care au luptat, dezinteresat în '89-90. Multi au făcut sacrificiul suprem si toți asumandu-si riscul, în cazul în care nu pica Ceausesc, să facă f multi ani de pușcărie.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mie Sep 12, 2018 10:26 pm

Jandarmeria a depus plîngere la DIICOT că ....., scuze, mă ia cu rîs ...

Dambla, am vorbit cu prezidentul și a fost de acord să nu fie președintele tău :mrgreen: te poți declara lejer: a-prezidențial :thumbup: a spus că e sătul de vioricii cojuncturali.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 19 vizitatori