Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mar 13, 2020 9:17 pm

Cred că e plin de români în Canada că, de spaimă au golit rafturile supermarketurilor si acolo. Începe să mi se facă rusine de românii noștri.
Sau poate a trecut antena 3 p'acolo!?Imagine

L.E. Poza e de ieri, de la un prieten, cu comentariu..........imi e rusine să-l reproduc
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 14, 2020 11:44 am

Am niște prieteni care sunt excesiv de grijulii cu copilul lor. Copilul prinsese slabiciunea părinților și când vroia să nu iasă in curte ci să stea in casă pe tableta spunea, mă doare burta. Instantaneu părinții intrau in fibrilații și-l băgau in casă unde ce facea!? Statea in pat cu tableta.Cu ceva ani in urmă copilul a avut scaun moale si instantaneu au fugit cu el la medic. După consult medicul ii trimite acasă spunându-le că nu are nimic copilul. Supărați foc pe medicul respectiv despre care spuneau că e incompetent, m-au intrebat dacă știu un medic care să consulte copilul. I am trimis la cineva dar au venit cu acelasi raspuns si aceiasi suparare pe medic. Am vorbit cu medicul care mi a spus ca, Bai. parintii aia sunt nebuni! Insistau sa internez copilul sau cel putin sa i dau un tratament. Degeaba le spuneam eu ca nu are nimic copilul si ca nu am ce tratament sa i dau si nici de ce sa l internez ca ei imi spuneau, cum ajungem cu copilul acasa se plange ca l doare burta. In fine, au ajuns la privati care dupa ce au consultat copilul le au zis ca l interneaza in spitalul lor dar peste trei, patru zile, II vor suna ei cand sa se prezinte la internare. I am intrebat razand, sunteti siguri ca in trei patru zile nu se agraveaza la maxim boala? Mi au zis ca asa sunt eu, suspicios pe orice si au asteptat ziua internarii. Au stat trei zile internati, mama si copilul. In afara de perfuzii banale, doua pe zi nu a facut nimic copilului. I au tinut trei sau patru zile internati. Au platit sase milioane pe zi adica cca170 euro. Atunci un euro era trei lei si ceva. Avand in vedere ca bugetul asigurarilor de sanatate nu e un sac fara fund ce se poate intampla cu cei care se imbonlavesc spre sfarsit de an?
Ultima oară modificat de damblagiu pe Sâm Mar 14, 2020 12:38 pm, modificat de 2 ori în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Mar 14, 2020 12:02 pm

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 15, 2020 8:35 am

Ce-a făcut Latrina3 aseară se numește mizerie și iresponsabilitate. Până și pesediștii, cu juma dă gură, au admis că latrina a sărit calu'.

Ca mizeria să fie completă probabil o să urmeze faza II, cea justificativă, cu mesaje dă la fani(genu' ăla dă tâmpiți cronici) cu selfiuri prin supermaket însoțite de iexplicații imbecile, sfaturi pseudointelighente și de kkt încheiate cu urări dă bine gen "căca voi nu găsim" către mirciulică fiveseconds&comp


Imagine
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Mar 15, 2020 2:19 pm

Media de claitate s-a ticalosit si starneste panica iresponsabila ... Bine ca se intampla la altii, saptamana trecuta :shh: La noi n-are cum sa fie posibil, se imprumuta Catu imediat si cumpara tot ce trebuie si nici nu mai e nevoie sa dea banii inapoi pe urma.
digi_rationalizare.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 15, 2020 3:02 pm

Pe mine mă distrează rezistenții ăstia care au mai rămas, Poze. Ei nu judecă după acțiunea sau mesajul dat. Ei judecă in funcție de persoana care acționează sau declară. Dacă nu e simpatizantă johannis sau dă dreapta atunci orice spune sau face e de rahat. Exemplu e faza cu declararea situației de urgență. Când a cerut Avocatul Poporului asta au sarit toți ca la un semnal că e tampită, cretină. Mai nou nu mai folosesc muie psd ci FMM. Le-am spus prietenilor mei rezistenții, ce băi nu vă mai suportă vii să faceți dragoste si ați trecut la morți!? Când a anunțat johannis că declara starea de urgență au tăcut brusc. II intrebam, nu mai FMM acum X mene!? Hai băi, lasa asta acum! Ei au glumele lor. Sunt comici. Ma uit la ei și mă văd când eram in clasele primare și toți căutam câte o poreclă comică pt fiecare coleg. O spuneam dupa care toți râdeam. Așa fac rezistenții acum. Zice unu, ai văzut ce a zis aRahat? și incep ambi să râdă după care celălalt zice, dar pe ciordache l-ai auzit și iar incep să râdă. Sunt distractivi foc.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Mar 15, 2020 3:41 pm

Dîn ciclu "Povești nemuritoare desenate în timp dă carantină", azi:

Povestea Prostului

Cică un prostovan e acuzat, nu dă prostie că-i nativă la el ci dă împumuturi fără număr și nereturnate.
Nu, nu e Câțu nici altu ie duar Orlando dă la Discotecă pă care ce să vezi îl dau uitat adevărații rromâni drepți și intelighenți transformați înașazisă uopoziție constructivoantirezistentă.

Și cum ziceam, îl saltă garda pă prostovan pă când iera în lidăl sau tiesco să vază stocurile fără mărfuri și îl duc la judecată unde vine avocatu' lui și-l freacă pă țeasta guală dupe care îl asigură "Qwae, stai fără nicio nădejde că te scapă mandea!"
Începe procuroru' și dă-i cu acuzațiile vine rându' avocatului iar ăsta mort de serios se ridică și cu voce gravă de ghetodac mândru și strașnic zice " Onorată instanță, dă-i jdeani dă puscărie, dă-l în PLM de prost!"

Morala ie: bine adevăru' ie că șioși merita prostovanu' da' na orișicît ăla iera avocat.....




De fapt io am intrat să întreb doar dacă mai știți ceva dă Renate. Tot avocat?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Mar 16, 2020 12:15 pm

Alde țărăneții dă ciutaci, mizili, mitraliere și alte specimene bipede fără creier înjură la greu diasporezii că iei ie dă vină dă dat pă plaiurile grădinii pline dă peturi a măiculiței duomnului cu nește corona la ghetodacii atât dă uospitalieri.

Decât că ăl mai mare distribuitor dă viruși pă plaiurile ghetodace ie amantlovăru dă la adepe fost polițist care are la activ freo 30 dă bucăți la ora asta și minim 120 în stenbai.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Mar Mar 17, 2020 9:12 pm

stendbaii aia au ajuns la 52 ... minunat ...
dar minunatul care a venit cu certificat de neabsolvire al coronitei in avion pe ruta madrid bucale?
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 18, 2020 7:47 am

mischaela scrie:stendbaii aia au ajuns la 52 ... minunat ...
dar minunatul care a venit cu certificat de neabsolvire al coronitei in avion pe ruta madrid bucale?


52 ie infectații, stenbaii ie șimai mulți acuma.
ăla cu avionu crecă a recunoscut căi coronat ca să impresioneze pă careva sau o fi crezut că iaun premiu. bine, premiu primește că are freo plus 60 dă stendbai acuma bașca cheltuielile lu raineiru plus ce altceva io mai punen cîrcă.
revin la amantlovăr care crecă rămâne nambăruan nu numa la număr dă infectați da și la pagube.
ah că iera să uit. lăsați virușii și mergeți să munciți că trăbe să plătim pensia specială a lu amantlovăr!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 18, 2020 9:19 am

Alțaimăru ăsta.....
Am uitat dă specimenu ăla virusat dă la Balș care cuprins dă tradiția strămoșească "îți dau haina dupe mine" a flegmat un medic care navea altă treabă decât săl trateze pă idiot
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Mie Mar 18, 2020 9:33 am

Oare pușcăriașilor li se achită în continuare pensia specială?
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 18, 2020 11:57 am

N-ai cum să te plictisești în țara asta!

Un pacient internat suspect de coronavirus a fugit dintr-un spital din București.
https://www.hotnews.ro/stiri-coronaviru ... uresti.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Tabby » Mie Mar 18, 2020 12:05 pm

teo scrie:N-ai cum să te plictisești în țara asta!

Un pacient internat suspect de coronavirus a fugit dintr-un spital din București.
https://www.hotnews.ro/stiri-coronaviru ... uresti.htm


:oops: :oops: :oops: Îmi aduce aminte de un film de acum zeci de ani..."O lume nebună , nebună!!!"
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5675 times
Been thanked: 4603 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Mie Mar 18, 2020 1:45 pm

Dar asta care a luat covid-ul pe post de taxi gratis de la Braila la Chisinau...
https://www.stiripesurse.ro/un-cetatean ... 41929.html
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 44 vizitatori