Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Noi 24, 2017 10:13 pm

damblagiu scrie: Fi mai explicit.



nu pot :oops:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Noi 24, 2017 11:00 pm

Cand primarul general al capitalei este prea ocupat cu concursuri cretine (http://stirileprotv.ro/stiri/social/pri ... ateni.html) si nu are timp sa raspunda la niciuna dintre cele 20 (douazeci) de scrisori ale Ordinului Arhitectilor din Bucuresti, atunci se produce: http://www.oarb-pentru-firea.ro
Primaria paralela ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 28, 2017 1:20 am

Cum o fi sa-ti bata americanii obrazul?

“România: propuneri care afectează independența Justiției

Statele Unite constată cu îngrijorare că Parlamentul României are în vedere o legislație care ar putea submina lupta împotriva corupției și ar putea slăbi independența sistemului judiciar din România. Această legislație, propusă inițial de Ministerul Justiției, amenință progresul pe care România l-a făcut în ultimii ani de a construi instituții judiciare puternice, protejate de interferențe politice. Îndemnăm Parlamentul României să respingă propunerile care slăbesc statul de drept și pun în pericol lupta împotriva corupției”.

Acum nu o bagati pe aia ca fiecare sa-si vada de ciorba lui, de data asta e groasa..

https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2017/11/275899.htm
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Noi 28, 2017 12:16 pm

Avand in vedere ca este vorba despre acelasi departament de stat, zic sa stam linistiti si sa avem grija la portelanuri cat timp se invarte elefantul in magazin ...
https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2017/08/273050.htm
https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2017/10/274748.htm
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 28, 2017 1:29 pm

Bai, ma lasati cu americanii astia!? Unde au fost americanii astia, "buni" cand rusul punea cizma pe grumazul bunicilor nostri? Ba, si-au dat acordul pt asta. Unde au fost americanii astia cand Gheorghiun Dej omora, cu ajutorul tortionarilor, detinuti politici in inchisorile comuniste? Unde erau americanii astia cand Ceausescu omora femeile romane, iar daca scapau de moarte ajungeau in puscarie pt avort ilegal? Unde erau cand acelasi Ceausescu infometa poporul roman? Presedintii americani ii faceau vizite de curtoazie. De ce nu au venit atunci cand poporului asta ii era greu!? Atunci ii durea la popou pe americanii astia buni si dragi. Isi urmaresc interesul lor calcand pe cadavre. Nu vorbesc acum de pachetul de legi, daca e bun sau nu. Nu ma pricep si nu-mi pot da cu parerea. Vorbesc despre atitudinea unui stat care se amesteca in treburile altui stat. Ii urasc pe americanii astia cel putin tot asa de mult ca pe rusi. Macar rusii au femei frumoase. In rest ce sa-ti zic mai Grecule!? Hai sa le cumparam cu miliarde rachetele lor ca sa-i aparam tot pe ei. Ai impresia ca in cazul unui atac al rusilor asupra noastra vor sari in ajutorul nostru!? Vezi experienta Afgana. Noi nu suntem decat o sirena care va suna sa-i avertizeze ca e posibil sa fie atacati. Atat. Si culmea, o facem si pe banii nostri. In schimb e ingrijorat americanutul asta bun si drept ca suntem noi cu lupta anticoruptie la pamant, asa cum sunt si alte state ingrijorate ca noi nu vrem sa ne f*@#m in cur. Eu zic sa ne folosim mai mult mintea. Americanii sa ne lase in pace sa ne luptam cu dragnea si codruta ai nostri, iar ei sa-si vada de Trump al lor.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Noi 28, 2017 2:50 pm

ocoșismul românesc are rădăcini dacice :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 28, 2017 3:09 pm

teo scrie:ocoșismul românesc are rădăcini dacice :lol:

Ai dreptate. Sunt mandru de romanii din transilvania ca l-au pastrat si nu au invatat de la alte popoare pupincurismul.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 28, 2017 3:11 pm

damblagiu scrie:Eu zic sa ne folosim mai mult mintea. Americanii sa ne lase in pace sa ne luptam cu dragnea si codruta ai nostri, iar ei sa-si vada de Trump al lor.

De care minte vorbesti, de aia din ultimii 28 ani, sau mai de dinainte? ca de lupta noastra cu ciuma rosie, stim bine cu totii..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 28, 2017 3:18 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Eu zic sa ne folosim mai mult mintea. Americanii sa ne lase in pace sa ne luptam cu dragnea si codruta ai nostri, iar ei sa-si vada de Trump al lor.

De care minte vorbesti, de aia din ultimii 28 ani, sau mai de dinainte? ca de lupta noastra cu ciuma rosie, stim bine cu totii..


Exact despre asta vorbesc Grecule. Ce legatura are "ciuma rosie" cu ce se intampla in politica romaneasca? Sunt doua tabere de banditi care se lupta pe viata si pe moarte pt ciolanul pe care, in ultimii ani a mai ramas doar putina carne. Lupta asta inseamna ai prosti masele sa fie de partea uneia sau celelalte dintre gasti. "Ciuma rosie" inseamna comunism, Grecule. Adica toate mijloacele de productie (societati comerciale cu bunurile lor cu tot) sa intre in proprietatea statului. Cum crezi ca va renunta Dragne la bunurile acumulate. Atunci unde e ciuma aia!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 28, 2017 3:23 pm

damblagiu scrie:Ce legatura are "ciuma rosie" cu ce se intampla in politica romaneasca?
Sunt doua tabere de banditi care se lupta pe viata si pe moarte pt ciolan

Vai, dar cum se poate sa nu stii legatura dintre ciuma rosie si politica (ro)?
Din '89 cine a fost la guvernare in proportie de 80%? aud bine?
Si nu sunt 2 tabere de banditi, este doar una si aceeasi de la inceput, care din pacate ai dreptate, se lupta pe viata si pe moarte pt ciolan..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 28, 2017 3:31 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Ce legatura are "ciuma rosie" cu ce se intampla in politica romaneasca?
Sunt doua tabere de banditi care se lupta pe viata si pe moarte pt ciolan

Vai, dar cum se poate sa nu stii legatura dintre ciuma rosie si politica (ro)?
Din '89 cine a fost la guvernare in proportie de 80%? aud bine?
Si nu sunt 2 tabere de banditi, este doar una si aceeasi de la inceput, care din pacate ai dreptate, se lupta pe viata si pe moarte pt ciolan..

Ai dreptate, Grecule. Acum, de 1 Decembrie sper ca te duci cu portretul lui Johannis la manifestatie. ....sau ramai pe stil vechi, cu Basescu!?
De unde dracu sa stiu cine a fost la guvernare dupa "89 ca pe vremea aia nu ma uitam la televizor decat pe bulgari.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 28, 2017 3:34 pm

damblagiu scrie:de 1 Decembrie sper ca te duci cu portretul lui Johannis la manifestatie. ....sau ramai pe stil vechi, cu Basescu!?
De unde dracu sa stiu cine a fost la guvernare dupa "89 ca pe vremea aia nu ma uitam la televizor decat pe bulgari.

Poate n-o sa crezi, dar am in boxa tabloul lui raposatu' (in format mare), cu el vreau sa 'defilez'.

Iar cu chestia ca nu stii cine a fost, e ca si cu legile, nu te poti eschiva lor pe motiv ca nu le cunosti..

Roger, ai legatura! :wave:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 29, 2017 6:42 am

Grecule, discuția a plecat de la amestecul americanilor in problemele noastre interne. Daca ar fi avut aceiași atitudine față de acțiunile lui Iohannis, Băsescu, etc eu as fi avut aceiași reacție. E ca și cum m as certa, la cuțite cu nevasta și as ieși din casă sa ma răcoresc, iar vecinul, care a ascultat la ușă cearta mi ar zice, da o dracu de curva, vecine. Pai nu ți vine sa i rupi capul!? Nu cred că ești din aia care sa se bucure că vecinul e de partea ta. Despre ciuma roșie vorbim mai târziu. Mă interesează cum vezi tu ciuma asta. Acum trebuie sa fug sa produc că sa aibe Dragnea de unde fura.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Noi 29, 2017 3:33 pm

damblagiu scrie:Grecule, discuția a plecat de la amestecul americanilor in problemele noastre interne.


aginturili, aginturili..... :lol:


te-ai rugat de mine sa te las sa intri in clubul meu, te-ai rugat de mine sa viu sa-ti apar batatura, te-ai rugat de mine sa-ti fac gard la batatura ca sa te apar de vecini.
eu ti-am cerut doar sa fi cuminte, sa-ti vezi de treaba si sa nu mai spargi portelanurile prin casa.
asa ca acum cand vin si te trag de urechi nu te da cocos, ca fara mine esti chelea manzului.
cam asa sta treaba cu amestecul americanilor :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 29, 2017 4:33 pm

teo scrie:te-ai rugat de mine sa te las sa intri in clubul meu, te-ai rugat de mine sa viu sa-ti apar batatura,


M-am rugat de tine sa ma ajuti cand imi era greu (1944) Ai fost curva si m-ai vandut dusmanului.

te-ai rugat de mine sa-ti fac gard la batatura ca sa te apar de vecini.


Tu ai venit sa vinzi sarma ghimpata pt gard la pret de lant de aur. Nu ai venit sa-mi aperi mie oborul ci eu sa-ti apar tie curu.

eu ti-am cerut doar sa fi cuminte, sa-ti vezi de treaba si sa nu mai spargi portelanurile prin casa.


Dupa toate astea mai ai si nesimtirea sa mi spui ce sa fac eu in casa mea.

De mult nu ma mai poti pacali ca esti Rambo. Esti doar un jalnic J.R. Bine v-a facut turcu, ia-ti rachetele si du-te.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 45 vizitatori


cron