Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dflc03 » Dum Iul 07, 2019 11:03 am

damblagiu scrie:Vezi!? D aia am fost noi aia care am fost de a lungul istoriei. ...


Istoria e lunga si scrisa de invingatori. Nu e cazul.

damblagiu scrie:Vezi!? ... Ne am prostit si am ales tot felul de băsisti si bogdani din ăștia in loc sa ne alegem oameni de valoare. Si pe deasupra am fost si mândri de alegere făcută.


De unde stii? Tu nu mergi la vot. Doar carcotesti/chibitezi, in "buna" traditie romaneasca.

damblagiu scrie:Vezi!? ... Parca țară asta a ramas fara oameni adevărați. ...


Romania nu a ramas niciodata fara oamni adevarati. Doar ca toti se cred oameni adevarati.

damblagiu scrie:...L.E. In ce priveste pe otelo, shakespeare ni l a zugrăvit ca sa facem in asa fel incat sa nu mai existe otelo si iago, nicidecum sa ne obișnuim cu existența lor. Același lucru il găsim si la Caragiale. Pe românește, i a scos la lumină ca sa râdem si sa ne ferim de ei.


Parerea ta...Personajele zugravite de clasici sunt arhetipuri umane, au existat si vor mai exista. Va trebui sa te obisnuiesti cu existenta lor. Cat despre ferit de aia din opera lui Caragiale...doar daca pleci departe, foarte departe.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 07, 2019 11:21 am

Nu, nu ai cum să scapi de personajele zugrăvite de caragiale, dar nici sa te duci cu turma să le votezi, că alții nu sunt, mi se pare aiurea.
Nu am spus că țară asta nu are români adevărați numai ca nu au ajuns la cârma țării. Din ce cauza? Dacă vă veți folosi mintea veti avea si răspunsul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iul 07, 2019 11:48 am

Bai ce nasol cu memoria scurta sau cu dublul standard. Au luat-o la misto unii pe Veorica pentru ca s-a preocupat de spuma marii:
https://republica.ro/viorica-dancila-spala-covorul-la-malul-marii-cum-s-a-vazut-pe-facebook-plimbarea-pe-malul-mari-a-premierului
Cred ca astia au uitat de inaintasii "de bine" ai ciumei portocalii, care pe deasupra aveau si sobor de preoti, nu ca ciuma rosie de acum:
https://evz.ro/udrea-vine-paleologu-e-in-slip-854795.html
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dflc03 » Dum Iul 07, 2019 12:28 pm

damblagiu scrie:... dar nici sa te duci cu turma să le votezi, că alții nu sunt, mi se pare aiurea. ....Dacă vă veți folosi mintea veti avea si răspunsul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Asa e, cei care nu se duc la vot au minte multa. Sa stea linistiti acasa, are cine sa voteze pentru ei.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 07, 2019 1:00 pm

Vezi tu. Eu am stiut se la început "ce poate" băse. Au fost foarte multi cu minte mai multa decât mine care au dat fuga sa l voteze. După ce nu a mai fost președinte si s a văzut cu ochiul liber ce a făcut ca președinte, în loc să si spuna lui in principal, ce dracu m am lasat fraieri de vorbele de doi bani ale lui basescu si l am votat, au inventat prostia, lasa l bai incolo, ce sa mai vorbim de el!? E istorie. Aceiasi oameni de ispravă Făcea i spune la gura, felix turnătorul, felix turnătorul! Ca asa le spusese tariful lor, basescu. Nu ca nu ar fi avut dreptate, dar când apărură documente ca base a fost turnător și mai apare si personajul turnat ăștia cu spume la gura tăcura chitic. Nu am auzit pe nici unul spunând Petrof turnătorul. Au tăcut chitic, nici de felix nu au mai amintit. Acum, de vreo două săptămâni aud prostia cum ca asa a fost normal ca basescu sa existe ca președinte la momentul ala. Pa de ce bre asa ă fost normal!? Cumva ca v ati lasat prostiti de basescu si ati fugit ca turma de oi sa l votati iar acum va e rusine de ce ati făcut? Mai nou, azi aud ca asa a trebuit ca bogdan ăla să fie votat europarlamentar. Abia astept ziua de maine sa mai aud gogoriță asta si din alte guri. Cred ca ciobanul turmei ăștia de oi sta pe fb si de acolo îi dirijează cu câte o postarea ca imediat apar toti cu aceiasi idee.
dflc stii care e motivul pt care nu am mai fost la vot din 96!? Păi am invatat de mic zicala din bătrâni, când ești prost stai dracu acasă! Iesi pe uliță să incurci lumea! Nu sunt suficient de destept ca sa ma duc sa votez si mai bine decat sa fac vreo nefăcută, sa ma injure viitorimea,mai bine stau acasa si chibitez

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dflc03 » Dum Iul 07, 2019 5:25 pm

@damblagiu , bravo . Esti un erou ...al manipularii nationalist autoritariste., ale carei teme le-ai propovaduit neobosit si.... dezinteresat, nu?
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 07, 2019 8:36 pm

dflc03 scrie:@damblagiu , bravo . Esti un erou ...al manipularii nationalist autoritariste., ale carei teme le-ai propovaduit neobosit si.... dezinteresat, nu?
dflc, vorbele tale sunt adevărate asociate cu zicala, hotu strigă, hoții.
Păi ia sa vedem!? Manipulare, în cazul nostru ar însemna că eu sa incerc sa determine pe cineva sa voteze cu X sau Y, peste voința si interesul lui, făcându l să creadă că de fapt ce zic eu e interesul si voința lui. Păi eu tocmai zisei ca din 96 nu am mai fost la vot pt ca nu am cu cine vota. Atunci, care e obiectul manipulării!? Ai simtit cumva ca eu te ași împinge să votezi cu careva? Ba dimpotrivă, tu esti ala care încerci să mă determini sa merg la vot desi eu nu mi doresc asta. Dar nu te aud nimic de Petrof turnătorul. Sau nu ai reusit sa citesti până la capăt postarea mea? Mai am răbdare cum am avut cu johannis când cu motivarea CCR. In rest, baftă la vot. Vad ca v au alocat trei zile pentru asta. Probabil ca sa gândiți mai bine ce faceți

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 08, 2019 5:03 am

Si colac peste pupăză vad ca imi zici ca toata manipularea asta o fac cu un anumit interes. Si cam care ar fi interesul ăla?
In ce priveste votul din diaspora (gresita exprimare) lucrurile nu sunt chiar asa cum se vehiculează pe fb. Vad ca o arzi intr o tara unde, daca vrei sa votezi vii in tara ta si votezi. Mie asa mi se pare corect. Dacă îți dorești iti pot explica in cadrul altei postari. Informatiile despre diaspora si votul ei le am direct de la sursa, asa cum imi place mie, nu de pe fb.
Dar zi mi cum e cu Petrof turnătorul? Nu mai iese sa va prostească acum cu Felix turnătorul, asa cum va repeta obsesiv până v a prostit de cap!? Imi spuneati sa l las pă base ca e istorie. Păi, daca era istorie nu mai ajungea europarlamentar. Dacă mă luam si eu după voi si ziceam, bai ce bun e base îi scoate pă corupti la tepe in Piata Victoriei si uite cum luptă el sa ne dezvăluie turnătorii fostei securități, nu ma duceam sa l votez, mai ales ca ne si ura, să trăim bine!? Il făceam 10 ani președinte. Pe fi sa o făceam europarlamentar unde a făcut treaba extraordinar de bună , iar la final il făceam si pe el europarlamentar. Păi nu crezi ca mi ar fi zis copii mei ce dracu ai cautat si tu la vot!? Nu puteai sa stai acasa decât să te duci să faci prostii!? Dar ai grija ca am vrut să te manipulez. Si nu asa oricum ci din interes. Deci, cum e treaba cu Petrof turnătorul? Cu casa din Mihăilesti obținută fraudulos, chiar după spusele lui, promițând că o va da înapoi a două zi dar peste noapte s a răzgândit cum e!?
In rest, să trăiți bine!.....si ne manipulați de dambla. Imagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dflc03 » Lun Iul 08, 2019 7:48 am

Pai sa vedem....reteta propagandistica
- toti cei care nu voteaza PSD sunt fie prosti, manipulati. mintiti. etc
- garagata, fumigene (ilustri necunoscuti, gainarii vechi si cunoscute, saturarea cu teme false)
- viitorimea si blestemele asociate
- incurajarea neimplicarii - stau acasa ca nu am cu cine
- demonizarea institutiilor occidentale si a diasporei
- repetate pana la loc comanda

Toate se regasesc constant in postarile lui @ damblagiu, al caror numar depaseste net numarul postarilor celor cu opinii difetite .
Asa cum spuneam, un erou.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 08, 2019 9:43 am

Nimic de Petrof? Am scris cu cerneală invizibilă?
Păi, zici tu ca eu ași încerca să manipulez in asa fel incat să vă determin să votați PSD. Dacă nu ai fi fost rău intenționat nu ai fi spus asta pt că știai că de vreo cateva ori p acilea am scris ca nu am votat si nu voi vota in viața mea cu PSD ul, cu atât mai puțin sa ma transform in agentul lor electoral. De casa din mihăileanu nimic, nimic!?
Zicerile mele despre diaspora nu su t vorbele me ci vorbele unor diasporezi bine implantati in societatile unde activează.
Ca tot ce e european imi pute e o minciună
Imi pute politică ce se face la vârful UE. Si asa cum suna reclama, Si!? Nu sunt singurul. Uita te la polonezi, unguri, slovaci. Mai iau atitudine și cehii. De englezi ce sa mai zic!? Nimic, nimic despre modul în care votează diaspora grecească!? Eu zic sa te duci la parlamentarii lor si sa le bati obrazul, bine bai nu aveti grija de diaspora voastră!? Ii obligați să vină în țară daca vor sa voteze!? ...si să încerci si acolo opinia politică cu muia.
Ai mai zis ceva in postarea anterioară? Sper sa nu fi omis nimic.
Aaaaaa!!!! De Petrof turnătorul, nimic, nimic!?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Iul 08, 2019 10:23 am

damblagiu scrie:Deci, cum e treaba cu Petrof turnătorul? Cu casa din Mihăilesti obținută fraudulos, chiar după spusele lui, promițând că o va da înapoi a două zi dar peste noapte s a răzgândit cum e!?
In rest, să trăiți bine!.....si ne manipulați de dambla.


Vezi, asta e cusurul tau - manipulezi!
Petrov nu are casa in Mihailesti, acolo parca a explodat o cisterna ... Casa e in strada Stefan Mihaileanu, care nu a apartinut profesorului Stefan Mihaileanu (http://www.bucurestiivechisinoi.ro/2012/09/casa-lui-stefan-mihaileanu/). Dar tot fraudulos a pus mana pe ea si nu l-a deranjat nimeni din moment ce a avut o avocata foarte destoinica ce a determinat inchiderea dosarului penal in doi timpi si trei miscari, inteleg ca se intoarce din prelungita excursie din Costa Rica.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 08, 2019 10:35 am

Scuze. Mihăileanu am scris, dar afurositul ăsta de autocorector imi face figuri.
Ai auzit si tu de Petrof? Cred ca suntem singurii de p acilea.
Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dflc03 » Lun Iul 08, 2019 10:42 am

damblagiu scrie:Nimic de Petrof? Am scris cu cerneală invizibilă?
Păi, zici tu ca eu ași încerca să manipulez in asa fel incat să vă determin să votați PSD. Dacă nu ai fi fost rău intenționat nu ai fi spus asta pt că știai că de vreo cateva ori p acilea am scris ca nu am votat si nu voi vota in viața mea cu PSD ul, cu atât mai puțin sa ma transform in agentul lor electoral. De casa din mihăileanu nimic, nimic!?
Zicerile mele despre diaspora nu su t vorbele me ci vorbele unor diasporezi bine implantati in societatile unde activează.
Ca tot ce e european imi pute e o minciună
Imi pute politică ce se face la vârful UE. Si asa cum suna reclama, Si!? Nu sunt singurul. Uita te la polonezi, unguri, slovaci. Mai iau atitudine și cehii. De englezi ce sa mai zic!? Nimic, nimic despre modul în care votează diaspora grecească!? Eu zic sa te duci la parlamentarii lor si sa le bati obrazul, bine bai nu aveti grija de diaspora voastră!? Ii obligați să vină în țară daca vor sa voteze!? ...si să încerci si acolo opinia politică cu muia.
Ai mai zis ceva in postarea anterioară? Sper sa nu fi omis nimic.
Aaaaaa!!!! De Petrof turnătorul, nimic, nimic!?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Garagata, tema comoda a turnatoriei intr-o noua prezentare, mesajele reluate, fumigena lansata, postarea marcata, bravo, te credem.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Iul 08, 2019 10:48 am

Io cînd vă ziceam că ne intoxică la greu, voi nu și nu, beat man, beat man
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Iul 08, 2019 11:18 am

. Vad ca o arzi intr o tara unde, daca vrei sa votezi vii in tara ta si votezi. Mie asa mi se pare corect.

[img]imagineimbecila[/img]


@dflc dacă erai și ungur? :crazy:
Ultima oară modificat de teo pe Lun Iul 08, 2019 12:14 pm, modificat 1 dată în total.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori