Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Iul 28, 2017 11:50 pm

daco-populismul e unic.
n-are rival.
a fost inaintea tuturor.
si-n ardeal si la visegrad
:lol:

mi-a placut ultima, aia cu calculul proteic din conservele de peste :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde cornes » Sâm Iul 29, 2017 6:08 am

Ieri la porto vathy un romanas cara vreo 3 pietroaie dă marmura (niste porcarii nici macar taiate frumos) si le-a incarcat in portbagaj. I-am zis ce faci fratioru meu le duci pana la București? Răspunsul: păi da! La 200 m unde e balastiera vreo 4-5 masini RO (ot, dj, b, bv...) incarcau pietris de marmură in pungi, galeti...
Mai lipseau vreo doi cu toporasul la măslini. :D
cornes
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Mar 06, 2017 9:44 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 202 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dflc03 » Mie Aug 02, 2017 7:10 am

http://www.gandul.info/politica/plecarea-generalilor-alte-17-decrete-de-pensionare-semnate-de-iohannis-16671700

Sobolanii parasesc corabia.... Si astia sunt numai cei mari si grasi, cine stie cati altii dau navala la pensie. In anii '30 Stalin si NKVD au trudit din greu sa decapiteze armata sovietica, cu executii si internari in lagare. Liviu si Olguta au rezolvat rapid cu 2-3 declaratii in presa.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Vin Aug 04, 2017 9:09 pm

cornes scrie:Ieri la porto vathy un romanas cara vreo 3 pietroaie dă marmura (niste porcarii nici macar taiate frumos) si le-a incarcat in portbagaj. I-am zis ce faci fratioru meu le duci pana la București? Răspunsul: păi da! La 200 m unde e balastiera vreo 4-5 masini RO (ot, dj, b, bv...) incarcau pietris de marmură in pungi, galeti...
Mai lipseau vreo doi cu toporasul la măslini. :D


Pffff, io m-am jenat și de pietricica rămasă în slip.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde cornes » Mar Aug 08, 2017 11:49 am

Ajungand acasa aveam in bagaj o punguta mica cu ceva marble tirate :lol:
cornes
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Mar 06, 2017 9:44 am
Has thanked: 51 times
Been thanked: 202 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Aug 17, 2017 5:59 am

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde gabriel » Joi Aug 17, 2017 8:27 am

Enervanti sunt sarbii, merg incet pe drumurile insulei 20-30 km/h se face coloana in spatele lor, rabdatori grecii, romanii, turcii asteapata un loc sa-i depaseasca.
Iar ei, sarbii, stau cu mainile atarnand din masina si cu 30 km/h admira insula ca niste propietari de drumuri, ca doar le-a cumparat mamicuta lor strada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde gabriel » Joi Aug 17, 2017 9:27 am

Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Aug 17, 2017 10:18 am

gabriel scrie:

Pentru alte tari sunt valabile conturile facute in respectivele tari, in cazul in care este implementat hbo go-ul.
Incearca o manevra cu eschivare de vpn, posibil sa dea rezultate, personal n-am incercat..

https://www.cristianiosub.com/vpn-romania/
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde tannu » Joi Aug 17, 2017 12:22 pm

gabriel scrie:Enervanti sunt sarbii, merg incet pe drumurile insulei 20-30 km/h se face coloana in spatele lor, rabdatori grecii, romanii, turcii asteapata un loc sa-i depaseasca.
Iar ei, sarbii, stau cu mainile atarnand din masina si cu 30 km/h admira insula ca niste propietari de drumuri, ca doar le-a cumparat mamicuta lor strada...


Si grecii si sarbii merg incet. Grecii mai incet decat sarbii.
Problema e ca sarbii sunt si nesimtiti; daca sunt in grup de 2-3-4 masini, merg bara in bara si n-ai decat 2 variante sa ii depasesti: ori prinzi bucata libera si ii depasesti pe toti, ori unul cate unul, dar te bagi cu japca intre ei.
Asta ma scoate cel mai rau din sarite. Nu faptul ca unii merg incet sa admire peisajul; e dreptul si placerea lor. Ci faptul ca fac chestia asta in coloana.

Apropo de sarbi, ca tot am mai povestit eu pe aici de ei, anul asta am avut unii in camera de langa. Un cuplu. Si mai era inca un cuplu la o alta camera. Toti 4 veniti impreuna. Nu avea niciunul mai mult de 32-33 de ani. I-am prins vreo 3 zile din perioada (apoi ei au plecat). Zilnic mancau toti 4 in camera cuplului de langa noi, de (cel putin) doua ori pe zi, cate 2 feluri de mancare (ciorba + felul 2) gatite in camera. In cele 3 zile, prinse la comun, nu si-au miscat masinile din curtea vilei.
Nedumerirea mea este: de ce dracu bati niste kilometri, sa vii pana in Grecia, sa mananci numai in camera si sa te duci doar la plaja din Potos ?! Nu mai bine faceai economie de combustibil si taxe si cazare, mancai acasa si faceai plaja pe acoperisul blocului ?! Sa fi meritat sa vina doar pt selfie-urile de Facebook ?....

Dupa ce au plecat astia, in locul lor a venit un cuplu de nemti (circa 50 ani, fiecare). Astia nu gateau, dar mancau de 4-5 ori pe zi senvisuri sau conserve. In rest, nu stiu pe unde mancau sau se duceau, dar macar masina din curtea vilei am observat-o mutata de 2-3 ori.
Multe se trec cu vederea, dar putine se uita
Avatar utilizator
tannu
 
Mesaje: 136
Membru din: Joi Iul 02, 2015 2:15 pm
Has thanked: 793 times
Been thanked: 431 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Aug 19, 2017 3:48 pm

Ieri, vineri, am fost cu minigrecul sa-l plimb cu Sageata Albastra, o alta dorinta a lui, ii plac plimbarile de orce fel, bineinteles ca n-am putut refuza :)
Bucuresti-Pitesti si retur. la dus a fost ok, aer racoros in tren, acum nu stiu daca era de la aerul scazut de afara al diminetii, dar la intors, dupa ora 13 a fost jale, nu puteai sa respiri in vagon, oare cer prea mult (si) de la nenorocitii astia de la SNCFR? FMM..

p.s. cit sa le cer daune morale pt greaua suferinta? nu vreau sa ma gindesc la cei care merg destule ore in asemenea conditii, mai ales cu copii..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde dragoselu » Dum Aug 20, 2017 8:39 pm

Pt a reclama conditiile din vagoanele de calatori ale CFR Calatori se transmit petitiile la adresa:
RelPublic.Calatori@cfrcalatori.ro
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
dragoselu
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Iun 05, 2014 11:43 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Aug 20, 2017 9:40 pm

dragoselu scrie:Pt a reclama conditiile din vagoanele de calatori ale CFR Calatori se transmit petitiile la adresa:
RelPublic.Calatori@cfrcalatori.ro

Acolo au directionat sesizarea mea, nu mai gasesc biletele de tren caci voiam sa fac sesizare si la opc


Sent from my iPhone using Tapatalk
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Lun Aug 21, 2017 2:56 pm

Enoriașii ăștia...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Aug 24, 2017 7:34 am

Incet, incet, niste acrituri ofilite si lipsite de simtul umorului dar pline de "stinta" vor ajunge sa impuna si la noi "corectitudinea politica":
http://adevarul.ro/life-style/stil-de-v ... index.html
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 55 vizitatori