Religie

Politica, evenimente etc.

Re: Religie

Mesaj necititde HHR » Mar Aug 23, 2016 9:52 pm

da`i in plm de habotnici ortodocsi...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Religie

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Aug 24, 2016 1:47 pm

HHR scrie:da`i in plm de habotnici ortodocsi...

Stiu si eu? Mie astia mi se par pe aceeasi treapta ca Bin Laden sau cine stie ce mollah fundamentalist din islam. Indivizi de tepa astora ar fi talpa ISIS sau Al-Quaeda daca s-ar fi nascut in cealalta religie. Niste instigatori la primitivism periculosi caci prostia e vasta pe plaiurile astea.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Religie

Mesaj necititde demential » Joi Sep 01, 2016 2:29 pm

am urmarit diagrama, chiar functioneaza!
ma rog, in prima faza gresisem un raspuns si mi-a iesit scientologie, dar am reparat si a iesit corect :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Religie

Mesaj necititde teo » Joi Sep 01, 2016 5:09 pm

Mormon the underwear is magic


Sent from Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Religie

Mesaj necititde demential » Vin Sep 02, 2016 8:12 am

am bufnit in ras, dupa ce ti-am urmarit diagrama :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Religie

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Noi 06, 2016 9:25 am

Cand diavolul poarta sutana:
"Inca un atac suburban la adresa candidatului reformist Maia Sandu: un controversat preot subordonat Patriarhiei Moscovei a spus ca aceasta ar fi "stearpa" pentru ca nu are familie si copii. Episcopul Marchel a continuat atacul suburban lansat ieri seara de candidatul pro-rus Igor Dodon, care a insinuat ca Maia Sandu ar face parte dintr-o minoritate sexuala.

Marchel este episcop de Balti si Falesti si se afla in subordinea Patriarhiei Moscovei.

„Avem de ales un pre­șe­din­te din două can­di­da­tu­ri. Un creș­tin sau un necreș­tin. Un patri­ot sau un nepa­tri­ot. ... Des­pre ati­tu­di­nea unui can­di­dat, Igor Dodon, pe care-l cre­dem creș­tin și patri­ot, nu o să vor­besc mult, pen­tru că e nor­mal să ai o ati­tu­di­ne față de bise­ri­că, cre­din­ță și valo­ri­le națio­na­le, așa cum o are el. Dar des­pre ati­tu­di­nea dnei San­du, al doi­lea can­di­dat care aspi­ră la func­ția de pre­șe­din­te… Ati­tu­di­nea ei față de mora­li­ta­tea creș­ti­nă, față de cură­țe­nia sufle­teas­că, față de tot ce este sfânt pare să fie abă­tu­tă mult de la axa nor­ma­li­tă­ții. Anu­me asta ne-a scos din case­le noas­tre, ca să venim să ne împăr­tă­șim cu îngri­jo­ra­rea noas­tră cu dvs.”, a declarat Machel alaturi de alti trei preoti, citat de ZiarulNational.md."
Articol la: http://www.hotnews.ro/stiri-alegeri_mol ... s-2014.htm
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Religie

Mesaj necititde HHR » Dum Noi 06, 2016 8:05 pm

Asta-mi amintește de preafericitul-în-prezent-prea-defunctul Teoctist.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Religie

Mesaj necititde demential » Sâm Dec 24, 2016 1:30 pm

#desezon #holyspirit
20161221_160930.jpg
*uneori regret ca nu mai am cainele ala mare :twisted:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Religie

Mesaj necititde teo » Sâm Dec 24, 2016 3:48 pm

asta-i vreu un obicei local?
la noi popa umbla din casa-n casa doar la Boboteaza
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Religie

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 28, 2016 1:59 pm

teo scrie:asta-i vreu un obicei local?
la noi popa umbla din casa-n casa doar la Boboteaza


La voi popii sunt mai pricopsiti. La noi sunt mai sarmani. Trag sa recupereze
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Religie

Mesaj necititde HHR » Vin Feb 03, 2017 11:41 am

Reacţia Patriarhului Daniel la ordonanţâ: "patimile egoiste ca abuzul de putere si de profit material fara limite". Nu ştim la cine se referă în concret. La Liviu sau la cei care nu sunt cu Liviu. În altă ordine de idei, am înţeles că Liviu este curat pentru că Livia nu-i puate semna hotărîrea. Mai zice preasfinţitul: "Cand omul nu mai are pace in suflet, in familie, cand nu mai exista pace in societate, toate se tulbura, toate se intristeaza, ajung in stare de confuzie. Dar pacea dumnezeiasca este armonia pe care Duhul Sfant o construieste in sufletul omului, facandu-l sa se uite la sine, in iubirea lui Dumnezeu si in iubirea fata de semeni". Dar nu ştim la cine se referă, la Liviu sau la cei care nu sunt cu Liviu. Duamne ajută !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Religie

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Feb 03, 2017 12:59 pm

HHR scrie:Reacţia Patriarhului Daniel la ordonanţâ: "patimile egoiste ca abuzul de putere si de profit material fara limite". Nu ştim la cine se referă în concret. La Liviu sau la cei care nu sunt cu Liviu. În altă ordine de idei, am înţeles că Liviu este curat pentru că Livia nu-i puate semna hotărîrea. Mai zice preasfinţitul: "Cand omul nu mai are pace in suflet, in familie, cand nu mai exista pace in societate, toate se tulbura, toate se intristeaza, ajung in stare de confuzie. Dar pacea dumnezeiasca este armonia pe care Duhul Sfant o construieste in sufletul omului, facandu-l sa se uite la sine, in iubirea lui Dumnezeu si in iubirea fata de semeni". Dar nu ştim la cine se referă, la Liviu sau la cei care nu sunt cu Liviu. Duamne ajută !

Poate e un mesaj catre cei care au acces la Gradina Raiului, unde pot musca din fructul cunoasterii. Asta daca sarpele nu o fi fost cumva suspendat din functie, revocat, de n-o fi demisionar sau daca nu cumva i-o fi incetat delegarea ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Religie

Mesaj necititde HHR » Vin Feb 03, 2017 7:33 pm

BOR și-a clarificat mesajul:
http://www.ziare.com/social/patriarhul- ... ie-1452472
să fie primit !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Religie

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Feb 03, 2017 9:43 pm

HHR scrie:BOR și-a clarificat mesajul:
http://www.ziare.com/social/patriarhul- ... ie-1452472
să fie primit !

Amin! Dar as fi carcotas si as spune ca au zis de rugaciune, de coresponsabilitate ... n-au zis nimic si de spovedanie !? Dupa 6 luni mai poti sa te spovedesti :angel: ?
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Religie

Mesaj necititde damblagiu » Mar Feb 21, 2017 11:08 am

Sambata m-am dus intr-un cimitir sa aprind o lumanare. La intrare aglomeratie, dar in interior ici, colo cate una doua persoane. Stateam aplecat chinuindu-ma sa aprind chibritul cand aud in spate o voce mai mult soptita, primiti pomana? Ma intorc si vad o femeie in jur de 45-50 ani jenata de situatie si repetand intrebarea abia soptit,intinzand spre mine o punga de plastic cu ceva in ea. M-am gandit ca daca refuz se va simti umilita.
Am luat punga mormaind si eu ceva. Habar nu am ce se spune in astfel de situatii. Am continuat sa ma lupt cu chibritul respectiv. Cand am terminat cele pentru care venisem acolo m-am dus la femeia respectiva si am intrebat-o despre decedat. S-a luminat la fata si a inceput sa-mi povesteasca. Era fratele care se stinsese din viata acum sase luni in urma unui infarct. Am spus cele necesare si m-am indepartat. Cateva morminte mai incolo era o tanara de cca. 25 ani impreuna cu sotul, banuiesc. Cand a vazut ca am primit punga cu pomana pb-il a prins curaj si a venit si ea la mine impreuna cu sotul, intinzandu-mi o punga similara. Am primit, ce puteam sa mai fac? I-am cerut sa-mi spuna ceva despre decedat ca sa-i trimit si eu un gand bun. Am aflat ca era tatal respectivei. M-am indreptat spre iesire unde au navalit pe mine tigani de toate varstele si sexele cum navalesc reporterii pe iesitii de la DNA. M-au vazut cu alea doua pungi in mana si toti repetau acelasi text. –Da-mi si mie un pachet, da-mi si mie un pachet. M-am gandit ca femeile alea doua au preferat sa se loveasca de un refuz care sa le provoace o stare neplacuta decat sa le dea pachete tiganilor. Sincer, nici eu nu le-as fi dat chiar daca ii vedeam murind de foame.
Am spus, tigan si nu rrom ca sa nu fiu acuzat de discriminare. Prin tigan nu m-am referit la o etnie ci la persoanele cu un anumit comportament.Cat de mare e intersectia dintre cele doua multimi Dumnezeu stie. De aici si vorba romaneasca-Ba, nu fi tigan!

L.E. Am sa raspund unei posibile intrebari a lui Teo, bro nu cumva te-au confundat cu un manifestant de la Cotroceni, care sta seara de seara cateva ore in frig pt 20-30 lei?
S-ar putea Teo ca nici hainele nu ma ajutau. Eram imbracat in bluejeans si canadiana. Data viitoare o sa-mi pun costumul ala bunu.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


cron