Razboi sau nu

Politica, evenimente etc.

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde teo » Vin Mar 06, 2015 2:11 pm

gheorghe scutaru out
ion oprisor in
daca pe out-ul lui gheorghe scutaru pot fi diverse motive(pro: il pune sef la sie vs contra: n-a facut fata; exista suspiciuni fata de perioada petrecuta la moscova ca si corespondent protv/mediafax), numirea unui ex-general al armatei in functia de consilier de securitate imi cam da de gandit ca treaba nu-i prea roz cu viitorul :(
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde sorindrag » Vin Mar 06, 2015 4:19 pm

teo scrie:gheorghe scutaru out
ion oprisor in
daca pe out-ul lui gheorghe scutaru pot fi diverse motive(pro: il pune sef la sie vs contra: n-a facut fata; exista suspiciuni fata de perioada petrecuta la moscova ca si corespondent protv/mediafax), numirea unui ex-general al armatei in functia de consilier de securitate imi cam da de gandit ca treaba nu-i prea roz cu viitorul :(

În perioada 1998-2001 a făcut consultanță politică și de imagine, în calitate de consilier de imagine al președintelui Alianței pentru România, Teodor Meleșcanu.
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde sorindrag » Sâm Mar 07, 2015 9:14 am

Președintele a fost avertizat că este virusat chiar de consilierul său pentru securitate națională, George Scutaru. Eliminarea lui Scutaru, despre care se spunea că a fost luat de Klaus Iohannis în echipa sa pentru a ocupa ulterior funcția de șef al SIE, vine la doar cîteva zile după vizita intempestivă la București a șefului FBI James B. Comey. Se pregateste sa paraseasca scena Mihalache :lol: :lol: :lol:
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde sorindrag » Sâm Mar 07, 2015 10:13 am

Dalia Grybauskaite, preşedintele Lituaniei: „Ne aflăm deja la frontieră, iar prima fază a confruntării are loc. Prin acest lucru înţeleg bombardament informaţional, propagandă şi atacuri cibernetice. Prin urmare, suntem deja atacaţi. Nimeni nu ştie dacă se va ajunge la o confruntare convenţională, dar deja trebuie să ne apărăm în faţa acestui comportament agresiv. (...) Este un mesaj că nu ne vom da bătuţi şi că ne vom apăra”.
Avertismentele preşedintelui Lituaniei au loc în contextul în care autorităţile de la Vilnius au dispus recent reintroducerea serviciului militar obligatoriu.
Confirmând parcă cele mai negre temeri, preşedintele rus Vladimir Putin a dispus vineri semnarea unui Acord de alianţă şi integrare cu republica separatistă Osetia de Sud, a cărei independenţă a fost recunoscută de Moscova după conflictul ruso-georgian din 2008. Un acord similar a fost semnat anul trecut cu Abhazia, cealaltă republică separatistă georgiană, gest calificat de Georgia drept anexare.
În plus, un parlamentar rus a declarat că dacă nu se va ajunge la un acord politic în estul Ucrainei, Rusia ar putea recunoaşte independenţa regiunilor separatiste Doneţk şi Lugansk.

Alianta Nord-Atlantica intentioneaza sa accelereze procesul decizional privind mobilizarea efectivelor militare, in cadrul planului de reactie fata de amenintari precum cele reprezentate de Rusia si de reteaua terorista Stat Islamic, afirma secretarul general NATO, Jens Stoltenberg, relateaza Mediafax.
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde teo » Sâm Mar 07, 2015 8:15 pm

dupa oameni, isis-ul a decis sa ucida si istoria :cry:
http://www.hotnews.ro/stiri-internation ... romane.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde HHR » Sâm Mar 07, 2015 9:52 pm

... niste comunisti ordinari !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde sorindrag » Dum Mar 08, 2015 3:19 pm

s-a deschis concursul de scenarii de film:
Rusia: Un barbat suspectat de implicare in asasinarea lui Boris Nemtsov s-a sinucis cand politia a venit sa-l aresteze - presa
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde sorindrag » Dum Mar 08, 2015 10:02 pm

Cu câteva zile în urmă, în Rusia a început să circule un clip intitulat “Eu, ocupantul rus”, care a înregistrat peste 2 milioane de vizionări în două zile.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=31UzZL_V3D0#t=62[/youtube]
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 08, 2015 10:19 pm

circula si pe forum de cateva zile ....

teo scrie:asa arata propaganda rusa pentru interior.
http://www.biziday.ro/2015/03/02/ocupantul-rus/


sorindrag scrie:s-a deschis concursul de scenarii de film:
Rusia: Un barbat suspectat de implicare in asasinarea lui Boris Nemtsov s-a sinucis cand politia a venit sa-l aresteze - presa


... ca de public cu apetit morbid nu duc lipsa ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde atomic.rabbit » Lun Mar 09, 2015 10:50 am

E straniu ca daca urmaresti comentariile la acel clip o sa vezi multi care apreciaza ideile. Cam trist.
Avatar utilizator
atomic.rabbit
 
Mesaje: 84
Membru din: Lun Feb 23, 2015 7:23 pm
Has thanked: 148 times
Been thanked: 252 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mar 20, 2015 11:13 am

se impute treaba..

"Lituania a sporit masurile de securitate, dupa ce au aparut informatii conform carora militari rusi ar tranzita aceasta tara spre regiunea rusa Kaliningrad.

Armata a marit efectivele mobilizate la exercitiile militare de pe teritoriul Federatiei Ruse. Peste 80 de mii de militari rusi, nave de razboi, forte din apararea antiaeriana, blindate si bombardiere strategice participa la aplicatiile militare. Drept raspuns la mobilizarile fortelor rusesti, armata lituaniana a demarat si ea antrenamente pentru trupele de reactie rapida si va reintroduce serviciul militar obligatoriu.

In acest context tensionat, presedintele Vladimir Putin a cerut miliardarilor si oamenilor de afaceri sa repatrieze capitalul din strainatate. Liderul de la Kremlin a avertizat ca ar putea fi introduse masuri ce ar putea bloca fondurile pastrate in afara tarii.

In plus, retorica acida a Moscovei impotriva Statelor Unite ale Americii a iesit, din nou, la iveala, prin vocea ministrului rus de Externe. El a acuzat SUA ca aplauda actiunile Kievului ce incalca acordul semnat la Minsk.

SERGHEI LAVROV, ministrul de Externe al Rusiei: "Are loc un fenomen destul de paradoxal, cand o incalcare grosolana de catre conducerea ucraineana a propriilor obligații pe marginea acordurilor de la Minsk din 12 februarie este salutata de conducerea SUA."

Aseara, la finalul primei zile a summitului UE, presedintele Consiliului European, Donald Tusk, a avertizat ca sanctiunile impuse Rusiei ar putea continua si anul viitor, daca nu vor fi respectate toate punctele acordului de la Minsk. Sanctiunile s-au dovedit a fi un instrument util pentru a aduce Rusia inapoi la masa negocierilor, a justificat Tusk"

http://business.rol.ro/vine-vant-de-raz ... 32552.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde demential » Joi Apr 02, 2015 8:51 pm

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Exter ... +consecint
am auzit si la Pro, am citit si la Digi.
daca am iesit in strada in ziua alegerilor "anti-Ponta", cred ca o sa ies si "anti-razboi" (inainte sa fug din tara).
e ireal. credeam ca doar in urma cu multi ani tara asta era o târfă mondiala. se pare ca am crezut prost.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9332
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19847 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 02, 2015 8:55 pm

demential scrie:inainte sa fug din tara


Dementiale, se fugea pe vremea mea! Acum se merge. Eu de doi ani va avertizez ca asta ne asteapta, dar nu ma credea nimeni.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde gabriel » Joi Apr 02, 2015 11:10 pm

pute rau a razboi
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mai 05, 2015 3:13 pm

gabriel scrie:pute rau a razboi


Fratilor! Europa se pregateste de razboi. A inceput sa se inarmeze. Femeilor le dau pusti si barbatilor pustoaice. Voi ce faceti!? Excludem pe unii dintre noi care s-au inarmat de mai multa vreme
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 95 vizitatori


cron