Faze de toata lauda

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde teo » Mie Feb 05, 2020 1:55 pm

Cea mai bună decizie luată de Șică e că de acum spitalele private vor putea asigura serviciii medicale de urgență, iar acestea vor fi decontate integral de către stat.
Priceless: crizele lui Arafat. Btw, un criminal!
p.s.: diseară priveghi la latrine și printre bețivanii rupți în k0r din bodegile patriei
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 06, 2020 10:39 am

Mai sunt si oameni activi in ciuda vârstei.
Iesiti bre afară si socializați, nu mai stati in fața calculatorului pe fb ca se îngroașă venele si se răcește sângele, cum se zice din bătrâni.ImagineImagine
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 27, 2020 11:30 am

Ieri vazui conferinta de presa a doctorului Arafat si a unui ministru. Conferinta a inceput cu citirea incoerenta, de catre ministru a unui text banal scris pe o foaie de hartie. Doctorul Arafat a dovedit iar competenta in cea ce face si, desi nu se exprima in limba materna o facea mult mai bine decat ministrul. Din cand in cand Doctorul Arafat, raspunzand la intrebarile jurnalistilor il mai baga in seama si pe ministru. Cine nu stie ce a facut Arafat pt romania si romani se lasa manipulat de tot felul de personaje cu interese ascunse. Dar, daca au citit ei pe net, asa e. :D Am trait replicile astea idioate si pe vremea lui ceasca, atunci cand cei mai creduli replicau, pai daca au zis la televizor, sau a scris in ziar inseamna ca asa e. Credeam ca sacrificiul din 89 va face sa dispare pt totdeauna atitudinea asta, dar se pare ca renaste odata cu noua generatie. Oricum, Arafat si a dovedit inca odata competenta si e un roman mult mai bun decat multi romani. Bafta dom doctor!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde teo » Joi Feb 27, 2020 1:54 pm

Apuseni, Sutghiol, Colectiv. Competențe.
Nici whiskey-ul nu mai e ce-a fost odată!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 27, 2020 2:18 pm

Cu teamă "atacai" supermarketul de lângă casă. Imi trebuia urgent apă și pâine. Cu inima strânsă mă apropiai de casele de marcat. Una, două persoane la coadă. Mă mai liniști, dar asteptam sa nu gasesc ce vroiam. Si in magazin liniște, nici vorbă de invazia de care se vorbea. Apă din belșug, de toate soiurile si neamurile. La pâine nimeni si din rafturi nu lipsea nici un sortiment. Singurele semne ale "invaziei" erau rafturile cu paste faimoase care nu erau pline la capacitatea maximă si se vedea ca lipsesc câteva sortimente. In concluzie mult mai putini cumpărători decât normalul in zilele săptămânii si la ora respectivă
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 14, 2020 6:59 pm


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H9JXK89Cr8M[/youtube]
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 28, 2020 7:12 pm

Am cazut pa spate! S a dus presedintele vostru sa viziteze spitalul fara pacient si le a spus ca e frumos acolo la ei. :lol: :lol: :lol:
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Mar 30, 2020 12:07 pm

http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 30, 2020 4:41 pm

Mă uit cum cei care râdeau de Veorica cu greșelile ei gramaticale și de exprimare tac mâlc. Nu se mai exaltează la modul în care se exprimă noii sosiți la putere. Nu mai scrie scriitorul o nouă carte. Toți au pus batista pe tambal. Nu inteleg de ce. Oare să nu fi primit semnale pe facebook despre greșeli? Da' ce măi feisbuciliștilor, cu mintea voastră nu puteți gândi!? Haide bre că nu e greu! Sau, orice om îi este teamă!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 31, 2020 1:05 pm

Ascultai ieri discursul lu dom presedinte. Bai, sfatos presedinte avem! Ne a spus cum sa lasam noi pe cei batrani sa faca aprovizionare intre orele 11 si 13 desi Vela ne spuse, cu o zi inainte ca pot iesi pe perioada intregii zile. Ne mai sfatui ca cei care sunt antreprenori sa se gandeasca cum si in ce fel pot face masti combinezoane si alte materiale de protectie pt medicii care "lupta in linia intai cu coronavirusul" Pai bre dom presedinte! Ati evaluat toti ministrii psd si i gasirati nepregatiti pentru functiile respectiva. Acum aveti "guvernul meu" si o gramada de consilieri. Pai eu zic ca altfel se face treaba. Cei mentionati mai sus indentifica posibilii producatori de astfel de marfuri. Nu e greu. La registrul comertului cu o simpla verificare veti descoperii cine poate confectiona asa ceva, cine are capacitatea pentru a produce cantitatile necesare precum si adresa si numar de telefon. Se ia legatura cu respectivi si se concretizeaza o comanda ferma a statului in situatie de stare de urgenta. De ce asa!? Pai firmele respective pot avea comenzi de onorat multa vreme de acum incolo si atunci nu sunt interesate sa produca masti si alte materiala de protectie. Presupunem ca au ei suflet bun, cei din conducere si vor sa faca asa ceva, nu pot pt ca trebuie sa onoreze contractele semnate altfel gaia ii mananca. "Guvernul meu" in schimb poate rechizitiona productia si in felul asta compania respectiva e exonerata de obligatiile contractuale. Pe scurt si pe intelesul tuturor cam asa stau treburile. In felul asta guvernul poate asigura materiale de protectie medicilor care sunt trimisi sa trateze pacienti infectati cu coronavirus iar medicii nu vor mai avea motiv sa demisioneze. Nu i poate obliga nici macar juramantul lui hipocrate sa se duca la infectare sigura. Asa se potolesc si toti bizbuzucii care i critica pe medici. Bizbuzucii astia, daca ar fi fost psd ul la guvernare ar fi sarit in apararea medicilor pe care acum ii critica. Ce valoare au spusele lor!? Deci, bafta!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde teo » Mar Mar 31, 2020 2:27 pm

În UK este criză de echipamente.
În Spania este criză de echipamente.
În NY medicii s-au "protejat" cu saci de gunoi.
Și totuși n-au demisionat!
În Italia mii de medici pensionați sau din sistemul privat fac voluntariat, în plină criză de echipamente.

Asta așa pe scurt și pe neînțelesul cretinilor!

91428023_2827819410666133_354256341457436672_n.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Mar 31, 2020 3:20 pm

teo scrie:În UK este criză de echipamente.
În Spania este criză de echipamente.
În NY medicii s-au "protejat" cu saci de gunoi.
În Italia mii de medici pensionați sau din sistemul privat fac voluntariat, în plină criză de echipamente

Ne doare în cwr, noi suntem români!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 31, 2020 5:39 pm

Sute de medici au fost practic anihilati fiind infectati si asta numai intr o singura localitate. Un intreg oras cu comunele limitrofe a intrat in carantina. Asta nu din cauza medicilor. Este criza de materiale de protectie pe plan mondial dar peste tot se face ceva in a proteja medicii, a nu i "trage pe dreapta" Incet, incet, infectam tot mai multi medici pana vom ramane fara ei. Toate astea au alte cauze nu refuzul medicilor de a profesa in conditiile respective, conditii ce nu le intalnesti in Anglia, Italia etc. De ceva timp cadrele medicale s au pus in pericol fiind constienti de ce fac. Cadrele medicale au si ei copii si familii. Ajungem sa dam cu piatra in oameni care s au sacrifica, asta doar ca sa nu vedem unde e cu adevarat greseala. Asta inseamna sa fim romani!? Asta inseamna sa fi grav afectat de "muie psd" si sa nu mai vezi si sa gandesti altceva. Si da, eu sunt mandru ca sunt roman si ii multumesc lui dumnezeu ca nu mi s au astupat venele cu grasime si mi se iriga bine creierul.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde teo » Mar Mar 31, 2020 6:34 pm

:lol: :lol: :lol: Momentu' ălă neprețuit când îl lasă nervii. :lol: :lol: :lol:

Da tră să recunosc cu mâna pă tuate tri stenturili că tare mio plăcut cum să aude irigatu. Dîn cauza golului să face un ecou...... O fi dă la Mona?
La naiba de ieram ghetodac cine mai iera ca mine cu venele curate? Ha? Cine? :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Apr 01, 2020 6:18 pm

iuliangrecu scrie:Ne doare în cwr, noi suntem români!


Grecule, scuza-ma pentru raspunsul cu intarziere. Inteleg din postarea ta ca sunt romani responsabili pentru soarta tarii, asa cum esti tu si romani pe cara "ii doare in cur" probabil eu fiind unul dintre ei, dar in mod sigur medicii care refuza sa mai trateze bolnavii de coronavirus fara echipamente de protectie fac parte din categoria asta. Asta ai dorit sa comunici sau am inteles eu gresit? Daca asta ai dorit sa comunici te intreb, cine sau ce te indreptateste pe tine sa i consider pe ceilalti ca "cei pe care ii doare in cur"!? Presupunem ca ai fi electrician iar seful tau ti ar cere sa bagi degetele in priza la 380V ca sa verifici daca e curent pt ca e o stare de urgenta si nu aveti alta modalitate de a verifica, tu ai baga degetele? Daca te ar forta spunand ca esti electrician si meseria asta tu ti ai ales-o si ca depinde viata cuiva de furnizarea sau nu a curentului electric ai baga degetele in priza? Nu arunca cu piatra Grecule in cine nu trebuie. Vinovati de ce se intampla nu personalului medical care demisioneaza e de vina. Vina e a managerilor de spitale. A ministerului sanatatii reprezentat prin ministru. A guvernului. Astia sunt vinovatii care nu au luat masurile necesare ca personalul medical sa aibe dupa atata timp materiale de protectie. Harneala asta cu, e lipsa pe plan mondial nu sta in picioare. Au inceput sa se produca materiale de protectie in tara. De ce asa tarziu si nu acum o luna!? Si discutia asta poate continua cu tot felul de intrebari, raspunsuri si argumente, dar nu mai am chef. Nu stiu cum ai stat tu cu istoria dar ai fi putut invata multe. De exemplu ai fi putut invata ca nenorocirile ca nazismul si comunismul s-au ridicat si consolidat pe ura si asmutirea unei parte a populatiei inpotriva altora. Partidul lui Hitler ii considera pe parlamentarii vremii ca pe dusmanii poporului. Tot dusmanii tarii erau considerati si partidele de opozitie. Au fost multi creduli care nu au mai vazut ce fac nazistii ci si au indreptat energia si ura impotriva parlamentului si a opozitiei. Cand au realizat ce au facut era deja prea tarziu. Cand au venit comunistii au asmutit o parte a populatiei impotriva alteia. Aparuse sloganul "Ana, Luca si cu Dej au bagat spaima in burgheji" Burgheji cu J ca sa rimeze. Foarte multi care credeau ca pe ei nu i doare in cur de soarta tarii au pus botul la harneala si i au urat pe "burgheji" fara a mai fi atenti la ce se intampla cu adevarat in tara. Cand au realizat ce au facut era prea tarziu si nu mai aveau ce face. Atunci a inceput al dracu de rau sa i usture curu. Asculta un sfat de la un prieten. Cand iti faci opinii politice nu o face cu iubire(dragoste) sau ura. Fa o cu creierul.

L.E. Daca banuiai ca sunt telespectator A3 uite ca opinia astora e alta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori