ZAKYNTHOS / ZANTE

Lefkada, Corfu, Zakynthos, Cicladele etc.

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde demential » Joi Ian 08, 2015 12:19 pm

April, Ella, din pacate, spre rusinea mea, nu mai stiu exact care erau conditiile si facilitatile plajelor de acolo ... posibil sa imi fi placut toate la fel de mult si sa nu imi fi dorit sa le ordonez intr-un top :)
am incercat sa-mi aduc aminte recitind postarea scrisa de mine in 2011 viewtopic.php?p=381#p381 dar nu am reusit sa-mi aduc aminte mare lucru, chiar si dupa ce am revazut pozele :
IMG_0504.JPGIMG_0509.JPGIMG_3926.JPGIMG_3972.JPGIMG_4075.JPGIMG_4114.JPG
sper sa va poata ajuta colegii cu memoria mai buna :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde florin04 » Joi Ian 08, 2015 2:10 pm

Top 3 in varianta mea (referindu-ma strict la plajele vizitate):

1) Kalamaki
2) St. Nicholas Sud
3) Plaka

Din pacate n-am reusit sa merg la Dafni si Gerakas, din poze / descrieri au potential bun sa intre intr-un top 3.
In general, peninsula Vasilikos ne-a placut noua cel mai mult, este neaglomerata, mai putin dezvoltata turistic, cu peisaje frumoase, plaje cu nisip si cu multa verdeata.
Nu introduc in top Navagio, aceea este o plaja speciala, un "must see" pentru oricine viziteaza insula.
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde bulgaruM » Vin Ian 09, 2015 9:34 am

imi place,s-a animat putin!AMR 5 luni :)
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde demential » Vin Ian 09, 2015 12:30 pm

bulgaruM scrie:imi place,s-a animat putin!AMR 5 luni :)

neparat sa mergeti si in jurul insulei cu un vaporas/barcuta :)
eu zic ca merita :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde bulgaruM » Vin Ian 09, 2015 10:37 pm

Cu siguranta,ca o sa mergem,doar sper sa nu prin valurile,ce le-am prins anul trecut in Lefkada!
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde dflc03 » Dum Ian 11, 2015 9:41 pm

florin04 scrie:Top 3 in varianta mea (referindu-ma strict la plajele vizitate):

1) Kalamaki
2) St. Nicholas Sud
3) Plaka

Din pacate n-am reusit sa merg la Dafni si Gerakas, din poze / descrieri au potential bun sa intre intr-un top 3.
In general, peninsula Vasilikos ne-a placut noua cel mai mult, este neaglomerata, mai putin dezvoltata turistic, cu peisaje frumoase, plaje cu nisip si cu multa verdeata.
Nu introduc in top Navagio, aceea este o plaja speciala, un "must see" pentru oricine viziteaza insula.


Subscriu.

Dafni nu e chiar un vis tropical (nisip si alte alea), dar mi-a placut foarte mult snorkeluitul acolo. Chiar daca nu am vazut nici o testoasa, protectia asigurata acestora are efecte benefice si asupra faunei marine din zona (pesti multi si de dimensiuni mai mari decat in alte locuri), plus ca peisajul geologic submarin e interesant - chiar daca trebuie mers un pic mai in larg pentru a vedea formatiuni submarine deosebite. Regret ca nu am poze "underwater", mi-a crapat camera subacvatica chiar inainte de sejurul in Zakynthos :( :( :(
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde demential » Lun Ian 12, 2015 4:13 pm

bulgaruM scrie:Cu siguranta,ca o sa mergem,doar sper sa nu prin valurile,ce le-am prins anul trecut in Lefkada!

un pic de valuri nu strica 8-)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde bulgaruM » Mar Ian 13, 2015 8:46 pm

Gata,astazi am platit,plecam pe 14 iunie,14 nopti,sa ne ajunga!si mie imi plac valurile,dar nu cele de anul trecut din Lefkada :))
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde April » Mar Ian 13, 2015 10:37 pm

bulgaruM scrie:Gata,astazi am platit,plecam pe 14 iunie,14 nopti,sa ne ajunga!si mie imi plac valurile,dar nu cele de anul trecut din Lefkada :))


Vacanta frumoasa! :thumbup: Acum chestioneaza-i pe baieti pentru pregătirea programului!

Si mai vrem poze din vacanta ta de anul trecut din Lefkada! viewtopic.php?f=3&t=21
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde demential » Mie Ian 14, 2015 11:20 am

bulgaruM scrie:Gata,astazi am platit,plecam pe 14 iunie,14 nopti,sa ne ajunga!si mie imi plac valurile,dar nu cele de anul trecut din Lefkada :))

pleci cu masina sau cu avionul ? in ce localitate e cazarea ?
in oricare din situatii, e foarte bine ca ai ales 14 nopti :) chiar ai ce sa vizitezi :)

daca ai facut rezervarea ferma, atunci pot sa iti trimit informatiile centralizate de mine pentru calatoria mea din 2011, care sper sa iti fie de folos :)
2 ghiduri in engleza :
zakynthos.pdfzante.pdf
1 link cu plajele din Zakynthos : http://www.greekhotel.com/ionian/zakynt ... s/home.htm
Meteo oficial : http://meteo.gr/meteoplus/cf-En.cfm?city_id=13
si cateva harti :
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde dflc03 » Mie Ian 14, 2015 6:43 pm

demential scrie:...si cateva harti :


Aia cu Argassi mi-a placut - acum am aflat si eu cum se numeste hotelul la care am stat (Krinas), a fost OK, gasit la fata locului fara rezervare.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde bulgaruM » Joi Ian 15, 2015 10:48 pm

Va multumesc foarte mult!sunteti extraordinari!
Noi plecam cu autocarul,de aceea am si luat 14 nopti,sa intelegem ceva din concediu,dupa un drum de 22 de ore,asa am facut si anul trecut in Lefkada!deja ne-am cam facut un program,ne documentam temeinic si cu siguranta voi m-atia jutat foarte foarte mult!vreau sa va intreb,plec la mijlocul lui iunie,cu gandul ca nu o sa prind asa mare arsita,vreau sa-mi spuneti cum este vremea in iunie!va multumesc mult!
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde demential » Dum Ian 18, 2015 7:35 pm

pe langa Navagio :

eu iti recomand, atunci cand va luati plimbare cu vaporasul, sa intrebati daca opresc si la Oasis Beach :
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde bubu » Mar Ian 20, 2015 1:41 pm

bulgaruM scrie:Va multumesc foarte mult!sunteti extraordinari!
Noi plecam cu autocarul,de aceea am si luat 14 nopti,sa intelegem ceva din concediu,dupa un drum de 22 de ore,asa am facut si anul trecut in Lefkada!deja ne-am cam facut un program,ne documentam temeinic si cu siguranta voi m-atia jutat foarte foarte mult!vreau sa va intreb,plec la mijlocul lui iunie,cu gandul ca nu o sa prind asa mare arsita,vreau sa-mi spuneti cum este vremea in iunie!va multumesc mult!

Bravo! Ati facut foarte bine, o sa veniti foarte relaxati din concediu. Cine merge pe fuga nu se bucura cu adevarat de frumusetile grecesti. Asigurare de calatorie aveti? Va recomand sa faceti una, inclusiv pentru bagaje, chit ca este cea mai ieftina. Eu de obicei folosesc calculatorul de pe romasig.ro si ce oferta e mai ieftina pe aia o iau. In iunie e o perioada foarte buna si eu am fost in perioada asta anul trecut. Sa nu uiti sa faci multe poze si sa le postezi aici :)
bubu
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 28, 2014 12:30 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: ZAKYNTHOS / ZANTE

Mesaj necititde bulgaruM » Mar Ian 20, 2015 9:33 pm

bubu scrie:
bulgaruM scrie:Va multumesc foarte mult!sunteti extraordinari!
Noi plecam cu autocarul,de aceea am si luat 14 nopti,sa intelegem ceva din concediu,dupa un drum de 22 de ore,asa am facut si anul trecut in Lefkada!deja ne-am cam facut un program,ne documentam temeinic si cu siguranta voi m-atia jutat foarte foarte mult!vreau sa va intreb,plec la mijlocul lui iunie,cu gandul ca nu o sa prind asa mare arsita,vreau sa-mi spuneti cum este vremea in iunie!va multumesc mult!

Bravo! Ati facut foarte bine, o sa veniti foarte relaxati din concediu. Cine merge pe fuga nu se bucura cu adevarat de frumusetile grecesti. Asigurare de calatorie aveti? Va recomand sa faceti una, inclusiv pentru bagaje, chit ca este cea mai ieftina. Eu de obicei folosesc calculatorul de pe romasig.ro si ce oferta e mai ieftina pe aia o iau. In iunie e o perioada foarte buna si eu am fost in perioada asta anul trecut. Sa nu uiti sa faci multe poze si sa le postezi aici :)

Nu plecam niciodata,fara asigurare :) si intotdeauna mergem 12-14 nopti,exact pentru a nu fi pe fuga,lasam Thassosul pentru 7 nopti,pentru sufletul nostru!
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Grecia insulara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


cron