SKIATHOS

Lefkada, Corfu, Zakynthos, Cicladele etc.

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde stroeee » Lun Mai 26, 2014 12:00 pm

Buuuuun.... cum mai am doar 29 de zile pana la vacanta, mi-ar prinde tare bine un top al plajelor :)
stroeee
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mar 10, 2014 1:10 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 31 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde Alinuta » Lun Mai 26, 2014 12:07 pm

Offf, si eu care credeam ca ajungi mult mai devreme in insula, ca sa ne povestesti cum a fost...

De saptamana viitoare voi incepe si eu documentarea! ;)
Kerkyra deja e "afundata" in subiect...
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde kerkyra » Lun Mai 26, 2014 12:10 pm

Eu mai am 25....
Un top m-ar interesa si pe mine, dar as spune cam unde vreau eu sa ajung, din ce m-am documentat: Lalaria, Troulos, Koukounaries, Mandraki. In plus, vreau excursie in Tsougria si Skopellos.
Biciclete se pot inchiria de undeva?



Haha, tocmai postam cand se pomenea de mine :D
Am lasat-o mai moale cu documentarea, ca am avut de lucru la serviciu, dar e cam pe final...
Avatar utilizator
kerkyra
Fan Thassos
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Ian 09, 2014 1:12 pm
Localitate: Craiova
Has thanked: 290 times
Been thanked: 1640 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde stroeee » Lun Mai 26, 2014 12:14 pm

Din pacate ( oarecum ) doar de pe 25 putem pleca. Sa inteleg ca nu e asa vizitata insula de catre colegii de pe forum? :(
Si in legatura cu masina inchiriata, am dat mail la cateva agentii, iar una din ele mi-a oferit extraordinarul pret de 400 de euro pt 4 zile, pentru un Hyundai mic :shock: :shock: :shock: ... asadar, cred ca voi alege autobuzul ( sau poate la fata locului sunt alte preturi, sper !)
stroeee
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mar 10, 2014 1:10 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 31 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde AlinE » Lun Mai 26, 2014 12:19 pm

La Koukounaries, doar pe aceasta plaja am fost, nisipul este foarte fin si ai toate sansele sa te intorci in camera cu tona de nisip ascuns prin diverse locuri + acele de pini foarte foarte multe ascunse in nisip, un chin pentru talpi, iar daca faci greseala sa stai pe prosop/pled clar nu vei putea sta. Musai se va alege sezlonguri.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde stroeee » Lun Mai 26, 2014 12:34 pm

La Koukounaries am fost si eu si aproape ca mi-am fript talpile la orele pranzului + ca acele pinilor erau ingrozitoare.. aproape ca topaiam pana la sezlong :lol: si ca si punct turistic, am fost la o biserica ce se afla pe un punct inalt al portului. E o vedere extraordinara de acolo
stroeee
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mar 10, 2014 1:10 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 31 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde kitty82 » Lun Mai 26, 2014 12:46 pm

Koukounaries, Banana, Agia Eleni astea sunt cu nisip. In Troulos am fost cazata si cel putin acolo unde mergeam eu erau pietricele mici, dar nu deranjau tare.

Banana e cam zgomotoasa datorita celor 2 baruri din mijloc, dar sezlonguri sunt si pe stanga si pe dreapta lor. Eu am stat aproape de capatul opus unde este barul si a fost ok. Se auzea muzica dar nu sa ramai fara urechi. Acum depinde si ce iti place.

Agia Eleni e linistita. Nu se auzeau decat valurile si cei in jur. Am prins un apus de soare superb acolo. Plaja e cu nisip, dar cand intri in apa sunt si pietricele mici.

In Lalaria nu am ajuns, desi am auzit ca este frumoasa. :(

Mai recomand pentru vizitat Kastro, are si plaja jos, nu am fost la ea deci nu stiu daca e cu pietre sau nisip. Si bineinteles Skiathos si pe zi si pe seara, care este un orasel superb. :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
kitty82
Fan Thassos
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Ian 21, 2014 7:15 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 579 times
Been thanked: 2146 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde kerkyra » Lun Mai 26, 2014 1:09 pm

Daca pozele sunt de pe Agia Eleni, m-ai convins, arata superb! Sa vad cum facem, ca stam aproape de capitala, si sa prindem apusul pe plaja e cam departe, nu?
Iar 400 euro masina... cred ca e o greseala, totusi!
Avatar utilizator
kerkyra
Fan Thassos
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Ian 09, 2014 1:12 pm
Localitate: Craiova
Has thanked: 290 times
Been thanked: 1640 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde stroeee » Lun Mai 26, 2014 1:17 pm

Am vazut filmulete pe youtube cu Banana Beach, unde sunt animatori si animatoare pe plaja, baruri unde distractia dureaza de dupa-amiaza pana seara dupa apus :D
stroeee
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mar 10, 2014 1:10 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 31 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde stroeee » Lun Mai 26, 2014 1:22 pm

Nu mai gasesc mail-ul in care mi-a raspuns, dar am altul "Only 28 euros per day.In the price includes, full Insurance, local taxes, unlimited mileage etc.Thank you. Nikos Pappas ". Pentru o Toyota Aygo, ceea ce mi se pare un pret f bun
stroeee
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mar 10, 2014 1:10 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 31 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde kerkyra » Lun Mai 26, 2014 1:46 pm

28 euro pe zi e altceva. Pot sa intreb la ce firma? Oricum, am sa ma orientez si eu la fata locului.
Din ce scria Florin, la plaja Agia Eleni se ajunge din statia 25, pe un drum lateral, nu ar fi chiar departe. E corect, Kitty?
Sincer, plajele agitate, cu muzica, nu ma atrag.
Avatar utilizator
kerkyra
Fan Thassos
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Ian 09, 2014 1:12 pm
Localitate: Craiova
Has thanked: 290 times
Been thanked: 1640 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde kitty82 » Lun Mai 26, 2014 5:53 pm

Kerkyra, sincer nu pot sa raspund. Noi am fost cu masina si habar nu am ce statie era. Stiu ca e un pic mai departe decat Banana. Iar pozele, ultimele 6 sunt din Agia Eleni si noua ne-a placut cel mai mult acolo.
Avatar utilizator
kitty82
Fan Thassos
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Ian 21, 2014 7:15 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 579 times
Been thanked: 2146 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde stroeee » Lun Mai 26, 2014 9:03 pm

Victoria Rental Skiathos se numeste. A pus un coleg de pe forum cu un link unde sunt mai multe companii. Dintre toate, aceasta mi s-a parut cea mai rezonabila.
Iar cat despre plaja, dat fiind ca plecam doar noi doi, o sa vrem si la agitatie :D
stroeee
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mar 10, 2014 1:10 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 31 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde kerkyra » Mar Mai 27, 2014 6:49 am

Ok, Kitty, vad eu, oricum pozele mi-au placut mult.
Multumesc, Stroe, o sa ma uit si eu, dar cred ca tot la fata locului voi decide daca vom lua sau nu masina.
In alta ordine de idei, ce manastiri credeti ca ar merita vizitate? Din ce am citit, sunt cateva, probabil mici.
Avatar utilizator
kerkyra
Fan Thassos
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Ian 09, 2014 1:12 pm
Localitate: Craiova
Has thanked: 290 times
Been thanked: 1640 times

Re: Insula Skiathos

Mesaj necititde florin04 » Mar Mai 27, 2014 1:21 pm

stroeee scrie:Buuuuun.... cum mai am doar 29 de zile pana la vacanta, mi-ar prinde tare bine un top al plajelor :)

Dintre plajele vizitate, pe locul 1 este cea din insulita Tsougria.
Urmeaza pe 2 Koukounaries si Mandraki pe 3.
Din pacate, n-am avut suficient timp pentru Kolios, Micro Aselinos si Kehria, dar cred ca sunt si ele de top.
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Grecia insulara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron