Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde sir_ady » Lun Sep 07, 2015 3:34 pm

macar sa nu fie nevoie de asistenta lor ... dar e bine de stiut :D
sir_ady
 
Mesaje: 58
Membru din: Mar Oct 14, 2014 7:18 am
Has thanked: 77 times
Been thanked: 174 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde Sindrom » Lun Sep 07, 2015 3:34 pm

Posibil sa ma insel dar astia de la 9695 stiu ca ofereau servicii de asistenta rutiera. Nicidecum o asigurare unde sa te despagubeasca in caz de vreo problema. E un serviciu bun, ca mai zilele trecute citeam pe vwforum cum i-a pocnit motorul unui om prin Grecia la ~1000km de casa si abia a ajuns in tara.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde alinaantonia » Vin Feb 19, 2016 11:47 pm

elviramvio scrie:Corect cu zilele in plus. Cu cardul ma interesez zilele urmatore , sotul e in sistem , stiam ca nu este inca valabil in afara iar cu cel european au patit niste prieteni. Problema la asigurari de stat este ca nu se plateste de Romania si de aici pot fi probleme. O zi buna !




Sent from my iPhone using Tapatalk
alinaantonia
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 19, 2014 7:43 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde nickflorin » Lun Ian 02, 2017 7:35 pm

Vara aceasta vrem sa mergem in Thassos. Am vrea sa ne facem asigurare pt ca nu se stie niciodata,mai ales ca avem si doi copii de 3 si 7 ani.
Speram sa nu fie cazul dar as vrea sa stiu (daca se poate si stie cineva ) la ce firma de asigurare sa apelez pt asigurare sa nu apara probleme de decontare in caz de nevoie.
multumesc
nickflorin
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 01, 2017 11:48 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde ramon09 » Joi Sep 20, 2018 8:53 pm

Salut, in cazul ca mai este cineva interesat de cei de la 9695.
Eu am card anual la ei.
Nu am avut nevoie deocamdata, insa nu se stie.

Acum vad ca ofera 20% reducere daca se achita cu un card Unicredit, eu am platit pretul intreg 350 ron in primavara, :crazy: sper sa nu se considere reclama

Am vazut pe pagina lor de facebook ca lumea este multumita de ei, am sa las aici un link cu un review daca nu este voie sa postez se poate sterge fara suparare https://www.facebook.com/iulian.marines ... 68932286:0
ramon09
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Sep 20, 2018 8:43 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde April » Sâm Oct 20, 2018 11:11 am

Farmacia Tei Dristor.
Medicamentul cautat l-am gasit doar acolo, la 270 lei si la Sensiblu 460 lei.
Coada la "cu bani" mergea relativ repede, erau 4 case.
Trist sa vezi atatia batrani cu retete compensate, care stau cu orele la coada. Au separatoare de culoare de coada, ca la aeroport.
Daca la Tei sunt preturi cu 40% mai mici si totusi au profit, cat de nesimtit este adaosul la celelalte farmacii?!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde April » Dum Apr 14, 2019 11:45 am

Polita asigurare medicala de călătorie in străinătate Multitravel la Allianz, 142 lei pe un an, inclusiv sporturi de agrement. Suma asigurata 30000 Euro.
Am avut o accidentare, am raportat evenimentul telefonic si pe email la Mondial Assistance GmBH, conform procedurii.
Am achitat serviciile medicale si orteza, am trimis factura si acte doveditoare aferente calatoriei si in 30 zile mi-au virat banii in cont (1500 lei).
Profi, recomand! Cel mai bine este sa nu ai nevoie sa activezi polita, dar in caz de accident, macar ai costurile acoperite.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Asigurari calatorie;Cardul European de Sanatate;Medicale

Mesaj necititde ramon09 » Lun Iul 06, 2020 7:57 pm

Sindrom scrie:Posibil sa ma insel dar astia de la 9695 stiu ca ofereau servicii de asistenta rutiera. Nicidecum o asigurare unde sa te despagubeasca in caz de vreo problema. E un serviciu bun, ca mai zilele trecute citeam pe vwforum cum i-a pocnit motorul unui om prin Grecia la ~1000km de casa si abia a ajuns in tara.



Eu am abonament la ei de 2 ani.
Intre timp am avut si primul eveniment.
Am ramas fara ambreiaj, am sunat in call center am transmis locatia, in 5 minute am fost contactat de catre un tractator, in 30 de minute acesta a ajuns la masina. In alte 45 de minute eram in parcarea service-ului.
Am fost foarte multumit de cum a decurs interventia.
ramon09
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Sep 20, 2018 8:43 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Anterior

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori