Thassos4ever!

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Thassos4ever!

Mesaj necititde demential » Mar Ian 07, 2014 6:01 pm

Pentru ca iubim Thassos...
Pentru ca am fost si ne-a placut...
Pentru ca vom reveni iar si iar...
*Kitty, mulțumim pentru poza!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde sorindrag » Mar Ian 07, 2014 6:22 pm

cine sparge gheata?
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Alinuta » Mar Ian 07, 2014 10:17 pm

Buna seara, baieti!

Did you miss me??? ;)

Oameni buni, ce mi-a placut mie nota 10 la scoala, dar chiar sa fiu al 10-lea membru "fondator" al acestui forum nu-mi inchipuiam c-o sa ajung!
Va anunt de pe acum c-o sa-mi fie al naibii de greu sa ma obisnuiesc cu ideea/ formatul/ emotioanele (care apropo, sunt ORIBILE!!! Poate gasiti si voi altele...) samd.

Dar uite ca sunt momente in viata cand suntem nevoiti sa renuntam la trecut si sa privim optimisti si zambitori spre viitor!
Hai sa fie totul intr-un ceas bun! Si bine v-am regasit, prieteni!

DSC05478.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Catalin S. » Mie Ian 08, 2014 8:13 am

Bine v-am gasit si aici! :P
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Video Thassos

Mesaj necititde demential » Mie Ian 08, 2014 8:57 am

gasiti mai jos cateva filmari cu insula Thassos :

o prezentare din 1965 : http://www.vplay.ro/watch/55nwz346/
o prezentare glamour : https://www.youtube.com/watch?feature=p ... tSqZ0#t=2s
cateva atractii : http://www.youtube.com/watch?v=k1JfaU5J ... re=related

damblagiu, parca aveai tu niste filmari "de sus". le poti posta te rog ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Delphinash » Mie Ian 08, 2014 9:42 am

Eu am sa incep prin a va spune ca m-am indragostit iremediabil de Thassos inca din 2006 si de atunci nu-mi revin desi am vazut si alte locuri. Sunt asa de indragostita incat ma voi muta acolo cat de curand :D asa ca va astept sa ne intalnim in fiecare an la un ouzo, retsina si ce mai vreti voi. pana atunci mai e insa....asa ca pana una alta din cand in cand va voi impartasi din experienta mea acolo. De fiecare data cand am ajuns in insula am fost surprinsa iar si iar de albastrul marii, de verdele pinilor, de stancile si valurile ca spuma ce se spargeau de ele, plajele minunate, mancarea gustoasa, etc ....acelasi peisaj mereu uimitor in ochii mei, de aceea m-am intors mereu cu drag acolo.
Si dupa experienta avuta acum in decembrie intr-o alta insula spaniola mi-am dat seama ca cel putin la nivel de mancare nu se poate compara Thassos, si probabil orice insula greceasca, cu nimic. Am fost tentata sa pun Canaria pe primul loc in topul preferintelor mele dar m-am razgandit din cauza mancarii si serviciilor. Deci Thassos rulz ! :D

Imi doresc sa avem success cu forumul si sa avem cat mai multi admiratori si "postaci" :D si multe felicitari initiatorului. Bravo !!!!
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Video Thassos

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 08, 2014 10:38 am

Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 08, 2014 11:17 am

Delphinash scrie: Sunt asa de indragostita incat ma voi muta acolo cat de curand :D



Bravo Delphinash! In 2007 am inceput sa-mi caut casa in insula. In 2008 imi facusem si planul de afacera, tot, gasisem si casa dar din motive obiective am amanat cu cativa ani. Acum nu mai pot, insa intr-un viitor apropiat poate o sa fim vecini. Bafta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde gabian22 » Mie Ian 08, 2014 11:26 am

Ahaaa .... v-am prins, deci nu sunt doar eu "cu capu" (cum zice nevasta) cand spun ca m-as muta in Thassos.
E de analizat in continuare.
gabian22
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:15 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde Delphinash » Mie Ian 08, 2014 11:50 am

Eu chiar ma mut :D Cel mai sigur undeva prin octombrie...speram mai devreme, la inceputul sezonului dar nu stiu daca e posibil.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Mie Ian 08, 2014 1:11 pm

Delphinash scrie:Eu chiar ma mut :D Cel mai sigur undeva prin octombrie...speram mai devreme, la inceputul sezonului dar nu stiu daca e posibil.

in ce localitate ? in ce conditii ? cumperi/inchiriezi/te mariti ? :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Mie Ian 08, 2014 1:18 pm

Delphinash scrie:Eu am sa incep prin a va spune ca m-am indragostit iremediabil de Thassos inca din 2006 si de atunci nu-mi revin desi am vazut si alte locuri. Sunt asa de indragostita incat ma voi muta acolo cat de curand :D asa ca va astept sa ne intalnim in fiecare an la un ouzo, retsina si ce mai vreti voi. pana atunci mai e insa....asa ca pana una alta din cand in cand va voi impartasi din experienta mea acolo. De fiecare data cand am ajuns in insula am fost surprinsa iar si iar de albastrul marii, de verdele pinilor, de stancile si valurile ca spuma ce se spargeau de ele, plajele minunate, mancarea gustoasa, etc ....acelasi peisaj mereu uimitor in ochii mei, de aceea m-am intors mereu cu drag acolo.
Si dupa experienta avuta acum in decembrie intr-o alta insula spaniola mi-am dat seama ca cel putin la nivel de mancare nu se poate compara Thassos, si probabil orice insula greceasca, cu nimic. Am fost tentata sa pun Canaria pe primul loc in topul preferintelor mele dar m-am razgandit din cauza mancarii si serviciilor. Deci Thassos rulz ! :D
Imi doresc sa avem success cu forumul si sa avem cat mai multi admiratori si "postaci" :D si multe felicitari initiatorului. Bravo !!!!


eu am vizitat Thassos in 2010,2012 si 2013. pauza in 2011, cand am fost in Zakynthos si am putut sa fac comparatie intre ele :D
anul asta merg din nou in Thassos, a 4-a oara asadar, in acelasi loc in care am fost si in 2012 si in 2013 (Skala Prinos / Dasilio Prinos / Hotel America). am ales perioada 24.06 - 02.07 (8 nopti) si am rezervat toata vila.
si eu imi doresc sa avem succes cu forumul si sa avem admiratori si postaci ! :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde almona » Mie Ian 08, 2014 1:23 pm

Bună ziua vă spune cel de-al 12-lea membru al acestui forum.
Am început să-mi fac vacanţele în Thassos în anul 2004, astfel că în vară voi sărbători aniversarea primului deceniu de vacanţe thassiote (tot acolo merg, ce credeaţi).
Deşi am mai fost şi în alte locuri în aceşti 10 ani, nu am rezistat să nu merg câteva zile şi în insulă.
Cu siguranţă aşa voi face şi de acum înainte, indiferent că mulţi îmi spun că n-aş mai avea nevoie nici de bagaj că pot să merg "în halat şi papuci".
Schimbă ceea ce stă în puterea ta să schimbi, ia aşa cum este ceea ce nu poţi schimba, fi înţelept şi fă diferenţa!
almona
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Ian 08, 2014 10:37 am
Localitate: Bucureşti
Has thanked: 83 times
Been thanked: 175 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Mie Ian 08, 2014 1:24 pm

damblagiu scrie:Bravo Delphinash! In 2007 am inceput sa-mi caut casa in insula. In 2008 imi facusem si planul de afacera, tot, gasisem si casa dar din motive obiective am amanat cu cativa ani. Acum nu mai pot, insa intr-un viitor apropiat poate o sa fim vecini. Bafta.

si eu am cautat in 2013 sa cumper un teren, ca s-au ieftinit mult de cand cu criza lor.
gasisem undeva langa Dasilio Prinos, 1000m2, 10.000 euro :)
dar la fel ca tine, am amanat si eu :) motivul ? cu 10.000 euro pot sa vizitez insula timp de 10 ani :))
si peste 10 ani, poate reusesc sa strang bani de casa si ma mut cu totul :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos4ever !

Mesaj necititde demential » Mie Ian 08, 2014 1:25 pm

almona scrie:Bună ziua vă spune cel de-al 12-lea membru al acestui forum.
Am început să-mi fac vacanţele în Thassos în anul 2004, astfel că în vară voi sărbători aniversarea primului deceniu de vacanţe thassiote (tot acolo merg, ce credeaţi).
Deşi am mai fost şi în alte locuri în aceşti 10 ani, nu am rezistat să nu merg câteva zile şi în insulă.
Cu siguranţă aşa voi face şi de acum înainte, indiferent că mulţi îmi spun că n-aş mai avea nevoie nici de bagaj că pot să merg "în halat şi papuci".

bine ai venit printre noi !
din 2004 ? wow !!! cred ca esti printre primii utilizatori care au fost pe pamant thasian :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Următorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori