Cu rulota in Thassos

Obiective turistice

Re: Cu rulota in Thassos

Mesaj necititde adrianady » Mar Aug 25, 2015 1:59 pm

la Livadi am inteles ca e cam abrupta intrarea in apa si urcarea in sosea cam greu accesibila.
adrianady
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Aug 23, 2015 9:31 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times

Re: Cu rulota in Thassos

Mesaj necititde HHR » Mar Aug 25, 2015 2:31 pm

E adevarat dar, locul, prin pitoresc, peisaj si non-aglomeratie, merita efortul.
Tot la dificultati as pune si imprejurarea ca intrarea pe drumul, ingust si in panta, ce duce la plaja este, in mod cu totul nefericit, situat intr-o curba cu vizibilitate redusa, astfel ca, intrarea si iesirea cu rulota este mai mult decat dificila, chiar riscanta as putea spune. Cu certitudine este necesar un antemergator pentru o temeinica asigurare. Totusi ... nu e imposibil.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu rulota in Thassos

Mesaj necititde gabriel » Mar Aug 25, 2015 2:50 pm

Daca as avea rulota acolo as merge! :D
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Cu rulota in Thassos

Mesaj necititde mischaela » Mar Aug 25, 2015 3:23 pm

HHR scrie:Am vazut ceva rulote si la Livadi.
Daca as avea rulota ... mi`as infige`o acolo cateva zile; asa, pentru linistirea sufletului.


si cand iti spune consoarta, ia bidoanele si adu apa ... sa vezi ce ti se linisteste sufletul.

Am vazut pe un alt forum relatarea unora, a unei luni intregi petrecute offcamping in grecia, eu una sunt mai comoda ... as prefera ...semioff ... ca de exemplu in locul nostru preferat de la mare de aici. La noi oricum e mai ok, se gaseste apa mai usor decat sa te milogesti la altii pentru un bidon de apa ... nu multumesc. Iar la mine, de exemplu, buda tine un weekend. De aceea nu agreez ideea de offcamping mai mult de un we.

a ... si in livadi imi amintesc ca plaja era in umbra ... deci nici cu panoul solar nu as face mai nimic.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Cu rulota in Thassos

Mesaj necititde HHR » Mar Aug 25, 2015 8:15 pm

mischaela scrie:
si cand iti spune consoarta, ia bidoanele si adu apa ... sa vezi ce ti se linisteste sufletul.



a ... si in livadi imi amintesc ca plaja era in umbra ... deci nici cu panoul solar nu as face mai nimic.


Sursa de apa e la`ndemana si ... chiar daca nu ar fi asa ... nu ar conta prea mult.

Umbra e de la 18;30; nefiind sunlover .... e chiar bine.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu rulota in Thassos

Mesaj necititde bujie » Mar Aug 25, 2015 9:39 pm

Stiu ca a mai zis si Maria asta, dar campingul din Prinos se încadrează in cerințele tale. Chiar dacă e camping, nu e nici pe departe aglomerat, iar plaja e aproape goală (lucruri constatate anul trecut, la sfârșit de Iunie). Noi am trecut prin toate din insula si am revenit tot la Prinos - căutam in special intimitate si plaja mai liberă (are in jur de 300 de locuri individuale de campare, si mai mari si mai mici) . Succes!
bujie
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 1:04 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 75 times

Anterior

Înapoi la Atractii si harti Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori