Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Obiective turistice

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde Deedee » Dum Mar 29, 2015 2:40 pm

Buna,
Poaate sa imi spuna cineva cat costa inchirierea unei biciclete? Mersi.
Avatar utilizator
Deedee
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Feb 08, 2015 7:55 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 39 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 29, 2015 2:58 pm

Deedee scrie:Buna,
Poaate sa imi spuna cineva cat costa inchirierea unei biciclete? Mersi.


Cca 6€/zi
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde demential » Dum Mar 29, 2015 3:06 pm

Deedee scrie:Buna,
Poaate sa imi spuna cineva cat costa inchirierea unei biciclete? Mersi.

Buna !
Daca iei mai multe zile, posibil sa poti negocia si la 5 euro/ zi. Depinde foarte mult si de perioada in care mergi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde Deedee » Dum Apr 05, 2015 11:17 am

Multumesc :)
Avatar utilizator
Deedee
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Feb 08, 2015 7:55 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 39 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde patratzel » Joi Apr 16, 2015 11:22 am

Eu am fost in septembrie 2013,cu masina pana in Thasos. Acolo am inchiriat 2 scutere,am fost 4 persoane.
Scuterele le-am inchiriat din Potos. Prima data le-am inchiriat pentru 2 zile,apoi am prelungit inchirierea pana la sfarsitul sejurului.
A fost una din cea mai buna alegerea a acelei vacante,inchirierea scuterelor.
Am platit undeva la 10-12 euro pe zi parca. Trebuie sa caut foaia data de respectiva doamna de la centru de inchirieri.
Turul insulei pe 2 roti este BESTIAL !!
patratzel
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Apr 16, 2015 11:17 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde robyvol333 » Mie Mai 13, 2015 11:18 pm

patratzel scrie:Eu am fost in septembrie 2013,cu masina pana in Thasos. Acolo am inchiriat 2 scutere,am fost 4 persoane.
Scuterele le-am inchiriat din Potos. Prima data le-am inchiriat pentru 2 zile,apoi am prelungit inchirierea pana la sfarsitul sejurului.
A fost una din cea mai buna alegerea a acelei vacante,inchirierea scuterelor.
Am platit undeva la 10-12 euro pe zi parca. Trebuie sa caut foaia data de respectiva doamna de la centru de inchirieri.
Turul insulei pe 2 roti este BESTIAL !!


Salut te rog frumos spune si tu mai multe detali depre inchiriat... gen acte,cum se face cu benzina,garanti si cum noi suntem romani sa intreb :cum stam cu siguranta? adica o poti lasa oriunde , se umbla la ele...furt...? intreb ca un nestiutor si pentru prima data in thassos
multumesc frumos si scz. de intrebarile mele mai putin ortodoxe
robyvol333
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Apr 29, 2015 12:12 pm
Has thanked: 238 times
Been thanked: 86 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iun 04, 2015 11:32 pm

shine scrie: un Souvlaki si 1-2-3 Mythos dupa un tur de insula pe bicla


Daca nu esti faci ciclism de performanta uita de turul insulei cu bicla intr-o zi. Sunt 100km iar cca 55km sunt cu rampe destul de grele.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde shine » Vin Iun 05, 2015 12:04 am

damblagiu scrie:
shine scrie: un Souvlaki si 1-2-3 Mythos dupa un tur de insula pe bicla


Daca nu esti faci ciclism de performanta uita de turul insulei cu bicla intr-o zi. Sunt 100km iar cca 55km sunt cu rampe destul de grele.


Nu fac ciclism de performanta, e doar la nivel de amator. Stiu ca acum 2 ani am facut turul insulei in vreo 5 ore de mers efectiv, vreo 8 in total cu pauzele de hidratare. Erau vreo 2 pante la care ne-am scuipat plamanii, dar nu a fost asa grav.

Eu ma gandeam la niste deserturi mai ptr fomisti, ceva prajituri cu creme, poate ecler, poate ceva tiramisu...am vreo sansa?
shine
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mar 11, 2015 12:42 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 43 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iun 05, 2015 12:11 am

shine scrie: Erau vreo 2 pante la care ne-am scuipat plamanii, dar nu a fost asa grav.

Incearca asta
viewtopic.php?f=13&t=40#p578
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde shine » Vin Iun 05, 2015 12:18 am

damblagiu scrie:
shine scrie: Erau vreo 2 pante la care ne-am scuipat plamanii, dar nu a fost asa grav.

Incearca asta
http://www.forumthassos.ro/viewtopic.php?f=13&t=40#p578


Credeam ca imi recomanzi un desert ceva :)))
Acum 2 ani (de fapt cautand in poze mi-am dat seama ca sunt 3) am fost cu biclele de sosea, dar tot am facut un pic de off-road (vreo 20 de km, desi credeam ca sunt vreo 2, ca asa apareau pe harta) intre 2 drumuri asfaltate, trecand pe la cariera de marmura si pe la nu stiu ce balta prin munti. Am probleme cu memoria si nu tin minte denumiri de localitati sau de obiective.

uite niste poze:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
shine
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mar 11, 2015 12:42 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 43 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde shine » Vin Iun 05, 2015 12:19 am

Anul asta o sa mergem cu MTB-urile si vrem sa facem traseul complet al concursului care se tine acolo in fiecare an de 1 mai. Da, o sa se urce pe cele mai nenorocite drumuri, dar na, doar nu mergem doar sa zacem, mai si consumam din eclerele stranse in timpul anului :)))
shine
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mar 11, 2015 12:42 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 43 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iun 05, 2015 12:21 am

shine scrie: Am probleme cu memoria si nu tin minte denumiri de localitati sau de obiective.


Ai grija sa nu te ratacesti pe acolo. :D Daca se intampla, iti dai drumu la vale ca ajungi pana la urma la malul marii. :lol: :lol: :lol:
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde patratzel » Vin Iun 05, 2015 11:01 am

robyvol333 scrie:
patratzel scrie:Eu am fost in septembrie 2013,cu masina pana in Thasos. Acolo am inchiriat 2 scutere,am fost 4 persoane.
Scuterele le-am inchiriat din Potos. Prima data le-am inchiriat pentru 2 zile,apoi am prelungit inchirierea pana la sfarsitul sejurului.
A fost una din cea mai buna alegerea a acelei vacante,inchirierea scuterelor.
Am platit undeva la 10-12 euro pe zi parca. Trebuie sa caut foaia data de respectiva doamna de la centru de inchirieri.
Turul insulei pe 2 roti este BESTIAL !!


Salut te rog frumos spune si tu mai multe detali depre inchiriat... gen acte,cum se face cu benzina,garanti si cum noi suntem romani sa intreb :cum stam cu siguranta? adica o poti lasa oriunde , se umbla la ele...furt...? intreb ca un nestiutor si pentru prima data in thassos
multumesc frumos si scz. de intrebarile mele mai putin ortodoxe


Acte? Trebuie sa prezinti permisul de conducere,sa vada ca ai B-ul. Eu nu am lasat nici un act acolo. De inchiriat ,am inchiriat din Potos,de la o doamna,Angela. Daca te ajuta cu ceva,iti postez nr ei de telefon aici. Depozit nu-mi amintesc sa imi fi cerut. Benzina era inr ezervor cat sa ajungem pana la benzinarie . Scuterele,ca au fost 2, le-am lasat prin toate cotloanele,castile la fel,pe scuter,cheile in contact ! Nu am avut niciodata probleme. In Thasos daca e sa te fure cineva,tot vreun conational de-al nostru te poate executa...
Nu iti cere scuze,ca nu ai pentru ce. Asta este rolul forumului,sa facem schimb de pareri si informatii.

Off-topic: intr-o zi,mi-am uitat short-ul intr-un gard in Potos,ii lasasem sa se usuce cat am mancat un gyros. Am plecat de acolo si am uitat sa-l iau. A doua zi dimineata cand a trebuit sa plec la plaja,am realizat ce s-a intamplat. M-am intors la Potos,23 de km,cand colo....short-ul meu era in acelasi loc unde il lasasem la uscat. In Romania,daca nu esti atent,ti-l fura astia dupa tine. :))
patratzel
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Apr 16, 2015 11:17 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde robyvol333 » Mar Iun 09, 2015 12:48 am

Salut si multumsc frumos..... super tare "patania ta" :P ,cind voi pleca pe insula voi fi foarte informat si la curent cu tot(pentru un incepator ca mine :crazy: )
Inca o data multumesc la toti utilizatorii forumului ,pentru toate impresiile si sfaturile povestite si spuse aici
O vacanta frumoasa la toata lumea :thumbup:
robyvol333
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Apr 29, 2015 12:12 pm
Has thanked: 238 times
Been thanked: 86 times

Re: Thassosul de pe ATV, motor sau bicicleta

Mesaj necititde ciauciau » Mie Iun 10, 2015 11:57 am

robyvol333 scrie:
patratzel scrie:Eu am fost in septembrie 2013,cu masina pana in Thasos. Acolo am inchiriat 2 scutere,am fost 4 persoane.
Scuterele le-am inchiriat din Potos. Prima data le-am inchiriat pentru 2 zile,apoi am prelungit inchirierea pana la sfarsitul sejurului.
A fost una din cea mai buna alegerea a acelei vacante,inchirierea scuterelor.
Am platit undeva la 10-12 euro pe zi parca. Trebuie sa caut foaia data de respectiva doamna de la centru de inchirieri.
Turul insulei pe 2 roti este BESTIAL !!


Salut te rog frumos spune si tu mai multe detali depre inchiriat... gen acte,cum se face cu benzina,garanti si cum noi suntem romani sa intreb :cum stam cu siguranta? adica o poti lasa oriunde , se umbla la ele...furt...? intreb ca un nestiutor si pentru prima data in thassos
multumesc frumos si scz. de intrebarile mele mai putin ortodoxe



Salut,
Eu am luat tot de la Angela (o doamna de treaba). Am platit 30 de euro/zi si mi-a zis sa imi pun eu benzina. Garantii nu ne-a cerut .. doar am semnat niste acte.
Ne-a cerut parca permisul sau buletinul si un numar de telefon.
Despre siguranta.. si mie mi-a fost frica la inceput sa nu mi se fure ceva.. dar mi-a trecut repede, cand am vazut si alte scutere lasate la "voia intamplarii".
ciauciau
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 19, 2015 3:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Atractii si harti Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori