Plimbari cu vaporasul

Obiective turistice

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde catacaine » Joi Aug 13, 2015 1:37 pm

Buna..
In septembrie vom merge si noi in Potos...As vrea sa stiu daca de aici sunt vaporase si ce imi recomandati?
catacaine
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Iul 28, 2015 1:27 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Ade » Joi Aug 13, 2015 1:45 pm

catacaine scrie:Buna..
In septembrie vom merge si noi in Potos...As vrea sa stiu daca de aici sunt vaporase si ce imi recomandati?

Da sunt. Eu am vazut unul singur care organiza excursii(poate ma insel si sunt mai multi). Mergeti in portuletul din Potos si vedeti ce va convine in functie de pret-traseu, zilele de plecare.
Vacanta placuta!
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde HHR » Joi Aug 13, 2015 2:29 pm

Sunt croaziere ce pleaca din Potos, din alea scumpe (velier sau vas rapid; le gasiti in port si puteti sa cumparati/rezervati bilete) dar, alea ce pleaca din Limenas (cele cu 30 euro/cap de persoana; viewtopic.php?f=79&t=689 )*, se fac halta de imbarcare in Potos, in jurul orelor 9-9:30. Biletele se pot cumpara si din Potos de la diverse agentii.
________________________________________________________
* linkul este exemplificativ
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde danim1 » Lun Sep 07, 2015 6:24 pm

Plimbari cu vaporasul din Prinos sau Skala Prinos sunt?
danim1
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Sep 07, 2015 12:03 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 50 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Maria » Lun Sep 07, 2015 6:47 pm

danim1 scrie:Plimbari cu vaporasul din Prinos sau Skala Prinos sunt?

Este o agentie de turism care vinde croaziera, dar ii aducea in Limenaria.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde nikolas » Lun Sep 07, 2015 8:13 pm

Salutare

Unde pot gasi locatia de unde sa fac rezervari pentru o plimbare cu vasul Eros, din Limenas?

Multumesc
nikolas
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 27, 2015 7:11 pm
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Maria » Lun Sep 07, 2015 8:19 pm

nikolas scrie:Salutare

Unde pot gasi locatia de unde sa fac rezervari pentru o plimbare cu vasul Eros, din Limenas?

Multumesc

Buna,
Uite aici: viewtopic.php?f=79&t=689
Have fun :)
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde nikolas » Sâm Sep 19, 2015 8:13 am

Salutare
In acest an am ales plimbarea cu vaporasul din Limenas. Pana acum, am facut aceste excursii din Limenaria, cu Vasillis si Dimitris.
Comparand cu celelalte excursii, la cea din acest an:
- pe vas nu a fost muzica;
- nu au servit o bautura (un ouzo sau un suc)
- desi cand am facut rezervarea au mentionat ca vor inconjura si insula de la Paradise Beach, au mers doar pana in dreptul terasei Platania
- au coborat barca doar la Vathy Beach (cu hotelul parasit); deci cine nu stia sa inoate sau nu vrooia sa faca baie, trebuia sa ramana pe vas;
- vestele de salvare erau de inchiriat (5euro/zi)

In concluzie, personal, nu as mai face excursia cu cei din Limenas (vasul Eros II).
nikolas
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 27, 2015 7:11 pm
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Publicitate » Vin Iul 22, 2016 9:14 am

ForumThassos.RO vă recomandă următoarele plimbări pe mare cu ambarcațiuni :
Eros II Boat Trips - Limenas viewtopic.php?f=79&t=689
TCH Yachting - Potos viewtopic.php?f=79&t=1002
Agios Sostis - Limenaria viewtopic.php?f=79&t=1028
Publicitate
ForumThassos.RO
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Oct 15, 2014 8:08 pm
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2235 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde catalina voicu » Dum Iul 24, 2016 10:21 am

Buna, A fost cineva in aceasta vara in excursie cu vaporasul (unul din cele 3)din Limenaria? Cum a fost? Cam cat se poate negocia pretul direct la vapor si cam ce traseu au avut? Ce recomandati? Multumesc anticipat.
catalina voicu
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mai 11, 2016 9:45 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 24, 2016 12:29 pm

Sfatul meu este sa nu te bazezi pe negocieri in ziua excursiei pentru ca este foarte posibil sa nu mai ai ce negocia locurile fiind ocupate pe baza de rezervari anticipate. Prin urmare, incearca sa cumperi bilete inainte de ziua excursiei de la agentii. Incearca sa negociezi acolo, desi, la cat de ieftin este nu vad ce s`ar mai putea negocia.
Traseul este stabilit de principiu dar poate suferi modificari in functie de intensitatea vantului si marimea valurilor, astfel ca, excursia sa nu fie o aventura periculoasa.
De regula traseul impreuna cu programul in detaliu sunt anuntate la plecare. Exista deja un stereotip al programului: mic dejun, baie, partida de pescuit, baie, pranz, baie si konec.. Intre toate aceste momente si chiar in timpul lor se puate bea !
Bon Voyage !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde April » Dum Iul 24, 2016 1:04 pm

Da. Eu am fost cu Agios Sostis. L-am luat din Potos, face si acolo imbarcari. A fost una din cele mai frumoase si relaxante zile din vacanta. Pret de negociat - poate doar daca sunteti grup mare. Oricum merita toti banii. Si plimbare, si balaceli, si pescuit, si peisaje, si pranz cald.
A contat in alegere si siguranta vasului si calitatea echipajului. M-am interesat dinainte.
Ca traseu, toate fac cam acelasi traseu, in functie de starea mării. Fie spre Aliki, fie spre Skala Maries - cele cu plecare din Limenaria.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Hunab » Dum Iul 24, 2016 4:21 pm

catalina voicu scrie:Buna, A fost cineva in aceasta vara in excursie cu vaporasul (unul din cele 3)din Limenaria? Cum a fost? Cam cat se poate negocia pretul direct la vapor si cam ce traseu au avut? Ce recomandati? Multumesc anticipat.


Eu am fost cu vaporasul vineri, doua persoane, cu Capitanul Vasilii. Eu nu am negociat nimic pentru doua persoane, dar nici nu m-am gandit ca puteam negocia. Am intalnit un grupulet de 4 persoane din Romania care mi-au spus ca nu s-a negociat. Cele 3 vaporase sunt cam pline si mici sanse de negociere.

Dupa experienta mea personala, nu merita cei 25 de euro pentru o persoana. Se opreste in 3 locuri pentru baie, gustarea margarina cu gem si nutela, 3 frigarui la prans cu un rachiu si vin la cutie de carton, un pahar de cola/fanta....Vezi Giola din afara. Daca nu ai un ghid bun sa-ti explice, ramane doar o plimbare cu barcuta, sa ai de unde sari, cand faci baie in mare. Daca pleci, sa-ti iei ochelarii si tubul de scufundari. Cel putin, aici merita plimbarea.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
La toti ne este greu...dar nu la toti, la fel....
Hunab
 
Mesaje: 48
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:09 am
Localitate: Bragadiru
Has thanked: 18 times
Been thanked: 165 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Maria » Dum Iul 24, 2016 6:49 pm

Hunab scrie:Dupa experienta mea personala, nu merita cei 25 de euro pentru o persoana. gustarea margarina cu gem si nutela, 3 frigarui la prans cu un rachiu si vin la cutie de carton, un pahar de cola/fanta....

De aia aici recomandam pe ceilalti! ;)
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Plimbari cu vaporasul

Mesaj necititde Hunab » Dum Iul 24, 2016 9:22 pm

Toti 3 au fost la gramada. Cel putin, la noi nu i-a dat jos fortat de pe barca, pe cei care nu stiau sa inoate.
Si...Vasilii asta..parca e cu romanca aia, Alina....tot pe recomandare....
Nu mergeam, daca eram burlac :lol:
La toti ne este greu...dar nu la toti, la fel....
Hunab
 
Mesaje: 48
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:09 am
Localitate: Bragadiru
Has thanked: 18 times
Been thanked: 165 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Atractii si harti Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


cron