Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Obiective turistice

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde zanga2 » Mie Mai 18, 2016 3:48 pm

De la verisorii chinezi:

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde Alezandru » Lun Iun 06, 2016 9:21 pm

damblagiu scrie:
Alezandru scrie:


Mai fratilor! au la Dechatlon o masca asemanatoare la cca150 lei. Am sa-mi achizitionez una. Intrebare pt cei care au folosit asa ceva. Cand intri in imersiune nu se inunda masca? Merci anticipat.


Salut, si eu tot de la Dechatlon am luat-o, am probat 3 marimi si mi-am ales-o pe cea care mi-a venit cel mai bine.
Am probat-o la piscina si pot sa spun ca sunt mai mult decat multimit de ea :thumbup: . Nu intra apa in ea cand te scufunzi in apa, pentru ca are supapa si nici daca faci miscari mai bruste sub apa nu patesti nimic, eu chiar am vrut sa vad ce poate si am facut destule miscari bruste sub apa, fara sa am nici o problema. Nu am putut sa cobor mai jos de 2 ml :lol: , ca nu am avut unde in piscina. Singurul lucru care l-am observat eu, este ca e de preferat sa fi proaspat barbierit, sau cu barba cat mai mica, altfel se mai strecoara putintica apa pe langa parul din barba, nu cine stie ce, dar intra. Eu am facut proba si cu barba ceva mai mare si fara. Pot spune ca nu sunt probleme nici cu nici fara, nivelul de apa care intra cand ai barba ceva mai mare e foarte mic si nu deranjeaza, pentru cei cu barba mai mare, recomand sa o stranga putin mai bine pe fata si nu vor avea probleme majore, asta daca nu ai barba in toata regula :) . O voi proba mai pe indelete anul acesta in august in Thassos :clap: la adancimi mai mari si voi reveni cu detalii.
Alezandru
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Feb 02, 2016 5:08 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde Stelian90 » Dum Iun 12, 2016 11:27 pm

Atentie!
Stimati Domni,
Va salut pe toti, si va felicit pentru gusturile alese si pasiunile pe care le aveti! Am facut user special pentru ceea ce vreau sa va spun:
Rog cititi cu atentie max 10-15 min regulile elementare pentru ce faceti voi aici, le gasiti inclusiv sub forma de filmulet pe youtube, si cred ca peste tot pe google. Daca vreunul dintre voi are timp, puneti mesaj cu link spre ele pt lumea de aici, iar daca mesajul este bun ar trebui pus de moderator in capul listei, pt binele tuturor


1 NICIODATA NU TE SCUFUNDA CU TUBUL IN GURA!

2 MASCA AIA E PERICULOASA, NU POTI SA FACI MANEVRA DE EGALIZARE A PRESIUNII DIN URECHI, NU POTI SCOATE APA DIN EA CAND ESTI SUB APA, LUS CA RISTI SA ITI INTRE APA PE TUB PESTE TINE

3 ROG CITITI 15 MIN PE SITE-URI SPECIALIZATE REGULILE ELEMENTARE, CONSECINTELE POT FI NASOALE!

Promit ca daca-mi fa tim va pun eu!
Toate cele bune!
S
Stelian90
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iun 12, 2016 11:12 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde ebirsan » Mar Iun 28, 2016 7:17 pm

damblagiu scrie:
Alezandru scrie:


Mai fratilor! au la Dechatlon o masca asemanatoare la cca150 lei. Am sa-mi achizitionez una. Intrebare pt cei care au folosit asa ceva. Cand intri in imersiune nu se inunda masca? Merci anticipat.


Nu e vorba de o masca asemanatoare. Aceste masti sunt patent TRIBORD. Deocamdata numai Decathlon le comercializeaza.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
ebirsan
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Apr 25, 2014 8:52 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 46 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde zanga2 » Joi Iul 07, 2016 10:45 pm

Scufudari pana la 7-8 metri


Inotand cu pestii de dimineata
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iul 08, 2016 7:32 am

zanga2 scrie:Scufudari pana la 7-8 metri


Vrei sa spui ca privirea s-a scufundat la adancimea aia. :D
Abia astept filmarile cu drona. Bafta
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde zanga2 » Lun Iul 11, 2016 3:32 pm

damblagiu scrie:Abia astept filmarile cu drona. Bafta


Vor urma :)
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde avgrac » Dum Aug 20, 2017 11:01 am



pentru snorkeling, intrarea in mare la Tripti este super. Zona este buna pentru aceasta activitate usor ferita de vant si valuri, totusi apa este adanca, nu este pentru inotatori neexperimentati.
[https://www.youtube.com/watch?v=zUhBK3Nm_O8][/youtube]
[https://www.youtube.com/watch?v=Bk3Rc_U4NSI][/youtube]
avgrac
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 20, 2017 10:41 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Snorkeling, scuba diving si water sports in Thassos

Mesaj necititde April » Sâm Iul 20, 2019 9:35 am

Preturi, iulie 2019
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Anterior

Înapoi la Atractii si harti Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori