Cu fundu'n sus

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 09, 2016 10:07 am

Teo, nu poti compara cazul italienilor care au facut i greseala in indeplinirea unor misiuni cu cazul unui betiv care se urca la volan beat, nu da prioritate si omoara un cetatean roman. De spanzurat nu te spanzur, nici nu te tai cu lama, iar brisca mea de suflet ti-am dat-o tie. Am ramas doar cu cutitele din setul de tacamuri. In concluzie da-i drumu nu mai tine in tine ca nu ti face bine. Despre sarbi nu am spus ca sunt de acord cu Milosevici ci ca sunt de acord cu reactia compatriotilor lui care i-au sarit in aparare.
De ce HHeRe nu va intereseaza subiectul? Va considerati un fel de migranti pe teritoriul asta!? Inaintasii valurilor ce vor venii? Sa te vad cand se va dubla populatia din orasel ce vei mai gandi atunci. Situatia asta e tot ca ne dorim sa stam in pozitia cu pricina, pozitie care e si pe placul alesilor si numitilor vostri. In rest sa auzim de bine. Jo nopot
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 09, 2016 11:05 am

Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 09, 2016 12:08 pm

Uite Teo, sa nu zici ca sunt partinic. Aici are si base al tau dreptate.
http://www.padtv.ro/socant-atentie-aces ... openi.html
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde teo » Mie Mar 09, 2016 12:16 pm

- beat sau treaz, americanul era detasat in RO in misiune. angajamentele luate de RO in fata aliatilor trebuie respectate. ca-ti place sau nu
- mai grav ca milosevici a avut sprijinul poporului. nu crezi? :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 09, 2016 12:35 pm

teo scrie:- mai grav ca milosevici a avut sprijinul poporului. nu crezi? :mrgreen:

NU
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Mie Mar 09, 2016 3:28 pm

damblagiu scrie: Situatia asta e tot ca ne dorim sa stam in pozitia cu pricina, pozitie care e si pe placul alesilor si numitilor vostri. In rest sa auzim de bine. Jo nopot


Pozitia adoptata, in opinia ta, de majoritate (autohtona si/sau conlocuitoare), nu ma intereseaza in mod deosebit. Framantari din acestea de maxima generalitate, de constiinta colectiva, ma depasesc. Nu am resorturi care sa`mi creeze certitudini relative la pozitia pe care, la un moment istoric, o are un intreg popor. Acum ploua, ar fi de dorit ca fundul colectiv sa fie acoperit cu ceva ! :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 10, 2016 11:42 am

HHR scrie: Acum ploua,


Io numar banii :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 10, 2016 11:56 am

Române, spune lumii cine eşti! 9.000 de ani de istorie îţi cer asta.
un articol de Valentin Roman
Se încearcă tot mai mult ca identitatea naţională a românilor să fie ştearsă, mascată, ascunsă, ca parte din amplul process de globalizare pe care băieţii “deştepti” l-au demarat de ceva vreme.
Raportandu-ne strict la ţara noastră, avem exemplu concret de cum funcţionează propaganda, de cum se aplică strategiile ce au ca rol menţinerea poporului într-o stare de necunoaştere, de anihilare a oricărui sentiment sau manifestare naţionale.
Toate au ca scop final crearea contextului în care românii nu vor mai fi stăpâni în ţara lor, în care toate resursele pământului vor fi exploatate de alţii şi în care cei venetici de neam şi ţară vor putea să se aşeze pe terenurile cumpărate stupid de ieftin de la românii sărăciţi inteţionat în ani şi ani de zile.
Căci un popor fără identitate este asemeni unui orfan pentru care uşile orfelinatului se deschid la 18 ani, iar el este pur şi simplu aruncat în vâltoarea vieţii fără părinţi care să-i ghideze paşii, fără un sistem de valori construit, singur şi expus.
Aşadar criza identitară este cea mai gravă situaţie în care se poate afla un popor. “Tăierea” rădăcinilor de către cei ce ne scriu istoria, promovarea intensă prin canalele media a elementelor subculturale, lipsa de susţinere a culturii, a inventatorilor, a olimpicilor, a scriitorilor şi artiştilor, toate la un loc contribuie la distrugerea României şi românismului în genere.
Şi totuşi, oricât ar încerca “EI”, noi încă existăm. Şi nu doar vieţuim, ci suntem mlădiţe ale unui trecut incredibil, suntem copii ai unui pământ plămădit cu oasele, sângele şi sudoarea a sute de generaţii de strămoşi, ce coboară în vechime până în vremuri imemoriale. Căci despre noi nu se poat spune c-am fi venit de undeva…noi suntem D’ACIA!
Noi avem un bunic sau o bunică în fiecare Vasile, Ion, Gheorghe, Ana, Safta sau Mărioara din orice sat al României.
Iar tu, român de-al meu, călător pe alte meleaguri, spune-le celor ce te vor întreba cine eşti şi de unde vii, că palmele înaintaşilor tăi au creat ceramica de Cucuteni, cea mai veche formă de artă elaborată a Europei, că mâinile lor au fost primele de pe acest continent care au folosit coarnele plugului şi care au cultivat solul.
Spune-le ca agricultura la noi, creşterea animalelor, meşteşugurile şi tot ce înseamnă sedentarism şi rădăcini în pământul natal au început în mileniul VII î.Hr., în timp ce în restul Europei era beznă, abia 1.500-2.000 de ani mai târziu aceste practici fiind atestate în vestul considerat azi a fi „zona civilizată”
Mai spune-le străinilor că Bucureştiul românilor nu are măreţia şi grandoarea arhitecturală a Parisului, Romei, Madridului sau Londrei pentru că noi ne-am construit oraşele cu propriile mâini şi resurse, nu prin munca sclavilor şi cu bunurile jefuite de imperiile coloniale antice şi medievale.
Spune-i spaniolului, de pildă, că palatele madrilène sunt constuite cu plata de robie şi sânge a incaşilor şi cu aurul furat de la aceştia. Iar englezului să-i spui că al lor Richard Inimă de Leu a fost doar un aventurier în căutare de glorie personală, care şi-a falimentat ţara pentru a-şi susţine campaniile dezastruoase din Orient, comparativ cu al nostru Ştefan, care, prin acţiunile sale, a fost un “Athleta Christi” întru apărarea întregii creştinătăţi…
Tot străinilor, când te vor privi arogant, spune-le că îşi datorează bunăstarea şi gradul de confort şi civilizaţie nouă, care secole de-a rândul am stat pavăză în calea otomanilor, tătarilor, în faţa întregului puhoi asiatic ce s-a revărsat după jaf şi crimă în această parte de lume.
Tu, române, nu ai de ce să ţii capul plecat în faţa nimănui, niciodată, pentru că tu pe pământul tău ai stat, nu pe al altora, tu l-ai muncit şi făcut să rodească, tu ai stat cu o mână pe plug şi alta pe sabie şi nu ai râvnit niciodată la bunul altuia.
Cum să fi creat tu cultura Vestului, când toată istoria ta a trebuit să lupţi împotriva jefuitorilor şi să munceşti pentru a pune un boţ de mămăligă şi o bucată de brânză pe masă, la copii?
Şi totuşi, chiar şi în atare condiţii, pământul nostru a dat un Creangă şi un Eminescu, pui de ţărani români, dar care pot sta la loc de cinste în panteonul culturii universale, alături de un Lord Byron sau un Shakespeare.
Dor...dragoste...pământ...viaţă
Nu ai avut de ce să o faci, pentru că 9.000 de ani de sedentarism pe pământul tău au făcut ca, între tine şi el, vene solide, din sânge, pământ şi apă, s-au creat. Nu ai avut de ce să o faci pentru că munţii, câmpiile, râurile, dealurile, marea, toate câte sunt ale tale şi-au oferi tot ce avai nevoie.
Ridică-ţi ochii şi priveşte-l pe străin în ochi, căci eşti din neam vechi, eşti copil de oameni buni, frumoşi, harnici, credincioşi, curaţi, ospitalieri, cinstiţi, răbdători, dar şi viteji, aprigi şi neînfricaţi atunci când Ţara o cere. Lumea să ştie românul nu înseamnă şatră, nu înseamnă manea…
Ştiu că acum eşti trădat de tot ce înseamnă politicieni, dezamăgit de tot ce înseamnă liderii tăi, furat, minţit, sărăcit pe zi ce trece tot mai tare, obligat să munceşti pentru străini, departe de tot ce îţi este drag ţie, dar va veni o vreme, frate român al meu şi soră româncă a mea, când buciumul de schimbare, cel ce va chema pe toţi copiii României, va suna din nou.
Va veni o vreme când nu va mai trebui să fi umilit în ţara ta de minoritari sau să plăteşti credite pe 30 de ani pentru o garsonieră, în timp ce alţii îţi împodobesc cu zeci de turnuleţe palatele ostentative, construite pe furt.
Va veni o vreme când nu te vei mai simţi ca având mai puţine drepturi, în mod paradoxal, decât cei ce sunt străini de acest pământ şi va veni o vreme când aurul, apele, pădurile, holdele şi însăşi soarele de pe cerul României vor fi iarăşi ale tale.
Să auzim de bine, române! Şi nu uita că pe lumea asta nu ne avem decât unii pe alţii, toti ai noştri, cei ce suntem fraţi!
Sursă: adevaruldespredaci.ro
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Joi Mar 10, 2016 12:01 pm

Simt cum ma trece o lacrima ... :wtf:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde teo » Joi Mar 10, 2016 2:35 pm

damblagiu scrie:Române, spune lumii cine eşti! 9.000 de ani de istorie îţi cer asta.


[insert here "Loc de dat cu capu"]
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde teo » Joi Mar 10, 2016 3:11 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Române, spune lumii cine eşti! 9.000 de ani de istorie îţi cer asta.


[insert here "Loc de dat cu capu"]


Mea Culpa! :( Am crezut ca asta le intrece pe toate, dar m-am inselat! E cineva si mai si!
HALUCINANT!!!!!! :o
Tricolorul pe care-l avem noi este cel mai vechi drapel de pe planeta Pământ, rămas de la geto-daci.

Suntem urmaşii poporului primordial, care a fost adus în situaţia asta deliberat pentru că se pune la cale mutarea statului Israel aici. Poporul român e genial. Sub aspectul inteligenţeie s-au făcut studii. Poporul e nemaipomenit.


În jurul anului 4.000 î.Hr., bunul Dumnezeu le-a dat poruncă strămoşilor noştri geto-daci să populeze planeta Pământ. Toate popoarele lumii au ca strămoşi geto-dacii. Mai întâi s-au răspândit în toată Europa. Apoi s-au dus în nordul Africii, Orientul Apropiat, India, China, Japonia. Asta a fost prima roire a lor.
Inclusiv japonezii au ca strămoşi geto-dacii. Scrierea chineză şi japoneză o găsiţi pe plăcile de aur de la Sinaia, turnată cu câteva mii de ani înainte de Hristos. Germania e Deutschland, care, în traducere, ce înseamnă? Ţara Dacilor.


Ştiţi ce aveau geto-dacii pe stemă? O piramidă. Vă şochează? Ştiţi că piramidele din Egipt au fost construite de strămoşii noştri geto-daci după modelul piramidelor din România? Ştiţi că avem piramide în România?


Limba română e urmaşă a limbii primordiale pe planeta Pământ, iar Academia Ungariei, în urmă cu câţiva ani, a dat publicităţii un studiu din care rezultă că mare parte a cuvintelor din lexicul limbii ungare sunt de natură geto-dacă, respectiv provin din limba română. De asemenea, dacă ajungeţi în Irlanda, o să constataţi că n-aveţi nevoie de translator. Irlandezii vorbesc o limbă foarte apropiată de limba română păstrată de la strămoşii geto-daci.


În a doua roire a strămoşilor noştri geto-daci, în jurul anului 2.000 î. Hr., au plecat în toată Africa, s-au dus în Australia şi au populat cele două Americi. Au făcut hărţi de deplasare, inclusiv în Americi, iar copia unei hărţi făcute de geto-daci a intrat în posesia unui escroc de care aţi auzit, unul Cristofor Columb. Ăsta a avut harta geto-dacilor în buzunar şi s-a dus şi i-a păcălit pe regii Spaniei, Portugaliei şi s-a dus să descopere Americile, dar avea harta în buzunar.


Ştiţi de unde vine numele Budapesta? De la cetatea dacică «Buda», care este acolo, a fost descoperită şi e obiectiv turistic.


Caritas: N-a fost escrocherie. A fost o unire a românilor în faţa primejdiilor puse la cale de alţii care au încercat să ne facă praf şi pulbere ţara.
Germania s-a refăcut după război nu pe baza fondurilor din planul Marshall, ci pe baza unui Caritas. La nemţi nu s-a prăbuşit pentru că ei au înfiinţat o bancă a Caritasului şi lucrul ăsta a vrut să-l facă şi Stoica la noi, dar Banca Naţională nu l-a lăsat.


Preşedinţii României. El este evreu cu nume nemţesc. Nu ştiţi lucrul ăsta? Păi de ce nu l-aţi întrebat? Păi noi n-am avut preşedinţi români până acum. Numai evrei. Emil Constantinescu – amândoi părinţii erau evrei. Taică-su lu’ Băsescu, Ibraunovici, trăieşte în Israel. L-aţi văzut pe Băsescu mergând la mall-uri sâmbăta? Nu. S-a dus duminică. El, fiind evreu, respectă sabatul.


Colectiv: A fost un atac terorist cu gaze mai toxice, mult mai periculoase decât au aplicat în lagărele din Germania. Imediat trebuiau închise graniţele şi căutaţi teroriştii. Tot lucrătură evreiască şi acolo.


Viitorul României. Pentru că nu mai pot ascunde adevărul istoric, evreii au pus la cale un holocaust prin care vor să ne extermine, folosindu-se de otrăvirea cu aditivi alimentari. Vor ca România să nu mai existe ca ţară, vor să ne dezmembreze pentru a putea muta statul Israel aici, în Grădina Maicii Domnului.


si in finalul delirului:

Mihai Eminescu. Dintre cei care au trăit în ultimii 2.000 de ani pe planeta Pământ, după fiul Domnului se situează Mihai Eminescu ca genialitate. Ştiţi că Mihai Eminescu este cel mai mare fizician al lumii? În fizică, Eminescu s-a ocupat de Teoria relativităţii şi a scris primul pe planeta Pământ formula de calcul al vitezei luminii: V = M x C la pătrat. A apărut plagiatorul ăla, escrocul de Einstein, care zice că E = M x C la pătrat. Mi-a spus toate astea un profesor de fizică din Azuga, care a aflat şi el de undeva de preocupările lui Eminescu din domeniul fizicii.
L-au omorât evreii, l-au asasinat cu injecţii şi i-au prescris frecţii cu mercur, să-i intre şi în piele o cantitate mai mare. Tot n-a murit Eminescu. Şi atunci i-au dat cu o cărămidă în cap.
Nemţii au primit, pe filieră evreiască, manuscrisele lui Eminescu. Le-au văzut marii lor fizicieni şi au zis: «Noi nu riscăm să ieşim în public cu aceste descoperiri ale lui Eminescu, că, poate, cineva le află şi nu vrem să ne facem de minune. Îl ştim pe unu’ Einstein, îi dăm treburile astea să le susţină el. Dacă cineva descoperă escrocheria care s-a făcut, dăm vina pe ăsta că nu-i întreg la cap».
Einstein a fost handicapat, până pe la vreo trei-patru ani n-a vorbit, l-au dus la şcoală, de-abia a trecut clasa. N-a luat Bacalaureatul, n-a intrat la facultate, n-a lucrat la niciun laborator de fizică, nicăieri, că era handicapat şi când a fost mai mare. Când a spus teoria în prima conferinţă de presă, ziariştii l-au întrebat: «Domnu’ Einstein, dumneata ai fost un handicapat, te-ai chinuit prin şcoală, n-ai Bacul, domnule! n-ai scris un rând în domeniul fizicii că nu eşti în stare. Domne, de unde ai asta?». Şi ştii ce răspuns a dat? Zice: «Am visat». Păi poţi să visezi dacă eşti handicapat?


Ghita Funar, ales de nu stiu cate ori primar si parlamentar.
Intreg delirul aici: http://adevarul.ro/news/societate/video ... index.html
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Joi Mar 10, 2016 8:33 pm

:mrgreen: In sfarsit a postat dambla ontopique, un text cu fundu`n sus.
Prefer sa cred ca l`a postat in gluma, altfel, ... e grav.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mar 11, 2016 2:21 pm

HHR scrie:Prefer sa cred ca l`a postat in gluma, altfel, ... e grav.


HHeRe, orice gluma are si un sambure de adevar. Am vrut sa postez declaratiile lui Funar, dar nu am vrut sa va umilesc prea tare. Nu vad de ce nu ar fi posibil faza cu Eminescu si Einstein. Ganditi-va numai cat miez are poezia La Steaua.
Va mai pot da si alte situatii similare. Voi stiti ca marele Hugh a furat Playboiul de la Creanga!? Creanga, cand a scris Povestea P...(Povestea Povestilor) nu a avut aparat de fotografiat si s-a apucat sa deseneze. Hefner, aflat intr-o calatorie pe plaiurile mioritice a poposit la Creanga si a vazut proiectul lui. A plecat repede la el in America si avand aparat de fotografiat, clik,clik a facut poze si pana sa termine Creanga de desenat el a si scos revista. Degeaba a incercat Dinescu, peste vreme sa repare nedreptatea, cu a lui Plai cu Boi ca nu s-a mai putut. Exemple din astea sunt multe de-a lungul istoriei noastre, dar ma opresc aici.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde HHR » Vin Mar 11, 2016 3:26 pm

damblagiu scrie: .... dar ma opresc aici.

era si cazul :shh:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu fundu'n sus

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Mar 11, 2016 5:57 pm

HHR scrie:
Presupun ca ambii cunosteau la perfectie normele incidente asupra materiei extradarii, atat in ceea ce priveste spatiul comunitar cat si cel extracomunitar si discutau in cunostinta de cauza sau ... se uitau doar la antena3.


Tocmai pentru ca nu cunosc normele cu extradarile (si nici nu ma preocupa pentru moment din moment ce nu vrea nimeni sa ma extradeze si nici sa ma tradeze) mi se pare foarte interesanta pozitia suedezilor. Nu voiau sa-l dea pe Bivolaru care era acuzat de infractiuni sexuale (minori) dar tin cu orice pret sa-l capete pe Assange pentru ca zice una ca i-a facut ceva tot cu infractiuni sexuale. Pentru ca nu prea ma mai uit la TV, nici la A3, nici la Realitatea sau B1, nici nu stiu cum sa mai judec cu caputul meu ...
Acum sa-mi ziceti si mie daca topicul asta avea in vedere fundu'n sus cu sau fara chiloti :mrgreen:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori