Antena 3 e aici

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde zanga2 » Dum Feb 21, 2016 12:51 pm

damblagiu scrie:Zanga, mai pe seara o sa-ti raspund de ce Antena3, ca si B1 etc trebuie sa existe,

Azinoapte n-am dormit, A3 inca n-a murit :lol:
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde HHR » Dum Feb 21, 2016 3:23 pm

Zanga, mai pe seara o sa-ti raspund de ce Antena3, ca si B1 etc trebuie sa existe


... sau, pentru identitate de ratiuni, sa dispara.

Oricum, in peisajul media autohton au proliferat posturile cu dume propagandostic-minimaliste (a se citi controlate politic), iar disparitia lor nu este neaparat un deserviciu adus publicului care, de la un timp, refuza sa gandesca cu capul din dotare. O adevarata psihoza (cineva o denumea "antenita"). Cred ca urmarirea acestor posturi este similara cu a sta un fata unei custi cu maimute care arunca cu coji de banane (si nu numai) in privitori. Si imbecilitatea de OTV a disparut in cele din urma (cu tot cu elodia si psihopatii de serviciu) si vad ca lumea nu s` a sfarsit, asa ca, nici disparitia unei antene sau a unui B1 nu va avea urmari catastrofale pentru inteligenta colectiva si proverbiala a poporului roman.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde damblagiu » Dum Feb 21, 2016 3:39 pm

HHR scrie: nici disparitia unei antene sau a unui B1 nu va avea urmari catastrofale pentru inteligenta colectiva si proverbiala a poporului roman.


Si care ar trebui sa ramana? Eu zic ca s-a creeat un echilibru pe piata media romaneasca si orice disparitie (nu e cazut televiziunilor de cancan) a uneia dintre ele ar genera un dezechilibru cu consecinte nefavorabile asupra inteligentei colective de care vorbesti.
Aminteai mai sus de televiziuni ne controlate politic. Poti sa-mi enumeri una din astea existenta undeva pe planeta?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde HHR » Dum Feb 21, 2016 4:42 pm

Nu cred ca exista un echilibru pe piata media romaneasca. Dimpotriva, este o piata inflationista, populata cu posturi de flecareala continua.

Nu`ti pot spune ce posturi sa ramana pentru ca nu urmaresc posturile cu regularitate. La modul general vorbind, ar fi de dorit sa ramana posturile oneste, rationale, profesioniste, in detrimentul celor obsesiv paranoide.

Nu stiu ce zic unele si ce zic altele, asa ca, ma multumesc sa constat ca disparitia unuia sau a altuia, mai ales din astea propagandistice, nu tulbura nici-un presupus echilibru.

Sa nu uitam ca in cazul Antenei 3 nu este vorba de interzicerea lui, aspect ce ar fi antamat o discutie pe marginea dreptului la informare, libertatii opiniilor ..samd, e vorba doar de faptul ca trebuie sa paraseasca un sediu. Deci, problema e mult mai simpla fata de modul in care se screme antena 3 sa il prezinte si sa atraga simpatia populara. Nimic nu`i impiedica sa gasesca un alt sediu si sa emita in continuare ... la fel de paranoid. :mrgreen:

nu e cazut televiziunilor de cancan


Mie antena 3 mi se pare de can-can.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde HHR » Dum Feb 21, 2016 5:44 pm

HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Feb 27, 2016 10:14 am

Minuneeeeee! Antena 3 mai e aici. Nu vad nici o reactie pe forum anti ei. Nu boicotati si voi laptele Zuzu si alte produse carora "copii" varanului le fac reclama? Eu ii boicotez de mult. Nu mai beau lapte Zuzu, am trecut pe vin de Ceptura.
Nu inteleg HHeRe. I-au mituit la mitingul ala pe oamenii aia batrani si fara minte, cu cratiti si tigai? Ptiuuuu! ce rau imi pare ca nu m-am dus. Si asa ma bate femeia de mult la cap ca sa stricat tigaia si ii trebuie alta. Acu' trebuie sa ma duc sa dau o poala de bani din pensia mea minuscula sa iau tigaie. Am auzit ca wokurile sunt mai ieftine....sau sa astept un alt miting, poate se indura Mircea sa-mi dea si mie o tigaie?!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde zanga2 » Sâm Feb 27, 2016 11:18 pm

damblagiu scrie: Am auzit ca wokurile sunt mai ieftine....

Si datorita formei vei consuma si mai putin gaz cand vei face prajeli.
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde HHR » Sâm Feb 27, 2016 11:44 pm

dambla, cu un wok ... nu vei mai arde gazul degeaba.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde damblagiu » Dum Feb 28, 2016 9:37 am

HHR scrie:dambla, cu un wok ... nu vei mai arde gazul degeaba.


Nici pana acum nu l-am ars. Eu gatesc cu lemne coceni si paie. Gaz am doar in bricheta. E bun wokul ca si casca de protectie, mai ales in perspectiva unui razboi de care tot va avertizez de ceva vreme. O sa-mi iau unul din ala bun cu piatra de vulcan. Am vazut la tv (Antena3) ca e mai rezistent. Dau ceva mai mult pe el, dar se merita. In rest, toate bune. Antena 3 sa traiasca ca ne mai scoate si pe noi pensionarii din casa. Acu' da coltul ierbii si o sa ne fie mai usor la mitinguri. Daca mai prindem o tigaie si un kil de orez e bine. Carne nu vrem ca ne creste colesterolul si asa crescut, iar zaharul nu e recomandat la diabet. Am auzit ca orezul merge facut si la wok. Hai ca acum fug pana la munte pe Valea Prahovei sa iau pulsul acolo, in ce priveste postul tv sus mentionat. O zi buna si vizionare placuta.

L.E. Mi-am pregatit scaunelul de miting.Are peste 70 ani. Pe vremuri il foloseam cand stateam la coada sa cumpar tacamuri de pui.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mar 11, 2016 2:27 pm

Asa cum va spuneam acum doua duminici, am dat o fuga pana la munte sa caut Antena 3. Nu am gasit-o pt ca nici nu plecase. E inca aici.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 03, 2016 2:47 pm

Ba, cat ma bucur ca Antena3 mai e aici!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde April » Mie Sep 28, 2016 10:17 am

Se vinde?! N-o sa mai fie Antena 3 aici :mrgreen: ?
proiectul BALKAN NET - negociator Stylianos Syrmoglou, jurnalist grec
http://www.stiripesurse.ro/interviu-cu- ... 54384.html
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde HHR » Mie Sep 28, 2016 12:54 pm

Misteaux, Balkan Net. Titulatura e atat de suficienta ....
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 28, 2016 1:46 pm

Ce ba, il fac canal de filme!? N' ar fi rau. Mircea Badea il poate suplini pe Van Damme seara, iar dimineata isi poate face minunatele lui emisiuni. Ciuvica il poate inlocui pe Marlon Brando in The Godfather. Ursu poate fi Mulder si pot continua cu aproape toti jurnalistii de la Antena 3. Lui Gadea nu i-am gasit locul, dar cautam.
Nu mor caii cand vor cainii. Astia cred ca si de pe Lumea celalta vor emite. Run, Forrest, run
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Antena 3 e aici

Mesaj necititde HHR » Mie Sep 28, 2016 2:48 pm

Pentru Gadea ar merge, la fix, Gollum din LotR, tot cap mare si determinare dincolo de rational ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori